Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásváltás. Szerintetek?

Vallásváltás. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Reformátusnak kereszteltek, egyházi suli, konfirmáltam is.

Édesapám görögkatolikus, édesanyám református.

Én mindig is hiányként gondoltam arra, hogy nem görög lettem, nagyon erős vonzalmat érzek a katolikus vallás iránt.

A fejemben napi szinten ott a gondolat, hogy vallást váltsak, de az is, hogy ez jó döntés-e. Mit szólna anyukám? Református, ,,felvilágosult” nevelés után, tudnék-e a katolikus, görögkatolikus vallás minden részével azonosulni?

Ebben a kérdésében kérem segítségeteket!



2020. ápr. 19. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Sokkal kötöttebb, nem lenne egyszerű.
2020. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Hogy tudnál e azonosulni, azt mi nem tudhatjuk.

Pontról pontra gondold végig a különbségeket, és döntsd el.

Különösen

1. Mária és a szentek szerepe

2. Oltáriszentség

3. Böjti fegyelem

4. szexuális élet

5. pápaság

6. tisztítótűz


A hit a legszemélyesebb döntés, csak Istenre és rád tartozik, ebből a szempontból mindegy, hogy anyukád mit szólna, csak szeretettel kell tálalni, ha döntesz.

2020. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
2. vagyok: önmagában a "szép szertartások" nem elegendő ok, szerintem.
2020. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan az a vallás, szóval nincs olyan hogy vallásváltás ebben az esetben.

Mindtkettő keresztény.

2020. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felekezetváltás.
2020. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt akkor rosszul írtam. De gondolom értik, hogy mire gondoltam.
2020. ápr. 19. 12:14
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Azt tanácsolom járvány után menj és próbálj ki katolikus miséket ha még nem voltál, ismerkedj emberekkel, és persze tanulmanyozd a Bibliaertelmezésüket is. De nem kell elkapkodni, és szerintem az apró részletek maradjanak meg a teológusok problémájának, te a gyülekezet és a környezet alapján dönts, szerintem ez olyan döntés amit szívből kell meghozni így lesz tartós.
2020. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

A görögkatolikus egyházjog szerint vegyesházasság esetén a gyerek az apja vallását kell, hogy kapja - amennyiben az apa tartja is a vallását (az más kérdés, hogy ezt sokszor nem tartják be). Tehát jogilag eleve görögkatolikus lennél.

Formailag a keresztség ugyanaz, a másik két bevezető szentséget kell megkapnod, tehát az elsőáldozást és a bérmálást, ezek előtt szentgyónással. Felnőtt korban erre külön felkészítés (katekumenátus) van, aminek a során megismerkedhetsz a katolikus hittel. Ha van közelben görögkatolikus pap, akkor érdemes vele beszélgetni erről. Hivatkozz apukádra! :)) Én római katolikus vagyok, de az egyik nagyapám görög volt, és akárhányszor ez szóba kerül, mindig rákérdeznek, hogy hogy hívták, hova valósi. A görögkatolikusok nincsenek túl sokan, kis túlzással mindenki ismer mindenkit vagy van legalább egy közös ismerősük, szeretnek is erről beszélgetni, hogy kinek honnan származik a családja.

2020. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Ezt a Döntést neked kell meghoznod. Gondolj arra, hogy Jézus és az első követői is szakitottak az elavult Istennek járó imádattal, és az igaz tiszta helyreállitott imádatnak szentelték az életüket.

Ha ez nem történt volna meg, akkor most nem létezne "keresztény" élet.


Bár az Én esetem más, azonban a Biblia ismerete volt az, ami változtatásra készetetett, és nem bántam meg, sőt.

2020. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Itt ref. kontra görög katolikusról van szó. A jehovásság nem jön képbe.
2020. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!