Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy tudom a Zsoltátok könyve...

Úgy tudom a Zsoltátok könyve a Biblia közepe, úgymond a szive, ez igy van a katolikus Bibliánál is?

Figyelt kérdés
Sziasztok úgy tudom a Biblia közepén van a Zsoltárok könyve méghozzá ez a vers. "Zsolt 118:8: „Jobb az ÚRnál keresni oltalmat, mint emberben bízni." Ez a Katolikus Bibliánál is igy van, minden felekezet Bibliájában ez a vers van középen? (pl tudom hogy a katolikus Biblia több könyvet tartalmaz mint a református. Ezért is kérdem,) köszi.
máj. 3. 22:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
"Zsoltárok"
máj. 3. 22:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A wikipédia szerint ez a közepe:

„Bár mindez ránk szakadt, nem feledtünk el téged, nem szegtük meg szövetségedet.”

máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2es mármint melyik Bibliának? Én nem tudom, begugliztam hogy Biblia közepe és egy oldalon láttam, hogy ez a vers de azt nem irták, hogy református, katolikus vagy milyen felekezet Bibliája.
máj. 4. 09:18
 4/11 Lucifer-666 ***** válasza:
A Biblia lelke a vígasztaló Szentlélek mindenkit hittel elárasztó szentséges szelleme; a szíve tanúság az áldott Jézus Krisztus jóságos és és értünk kiontott isteni vére mellett; végül az agya az hatalmas Atya Isten békét és igazágot teremtő kifogyhatatlan szeretete, amely betölti a mennyet és a földet: szavak és tettek formájában világosságot teremtenek....
máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

Na picit pontosabban utána olvastam, este már fáradt voltam hozzá. Amit én idéztem, az a protestáns Biblia közepe, amit te idéztél, akkor lehet a katolikus Biblia közepe. Mivel a katolikus Biblia hosszabb, így a közepe is hátrébb kerül.

Amúgy érdekes, hogy a katolikus Biblia közepe egy ilyen erőteljes vers, a protestáns kánon közepe pedig egy jellegtelen, semmit mondó. Lehet Isten ezzel üzen, hogy nem kellett volna kivenni az eredeti kánon könyveit?

máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
[link] én ezt olvastam , este , most megint átfutottam de nem derül ki milyen Biblia. köszi hogy megnézted.
máj. 4. 13:40
 7/11 A kérdező kommentje:
A kérdésedre nem tudom a választ. :)
máj. 4. 13:41
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre megadtam a választ, legfeljebb nem olvastad el figyelmesen.


"ez igy van a katolikus Bibliánál is?"

Ez legfeljebb csak a katolikus Bibliánál lehet így, mert a protestáns kánon közepe ez:

„Bár mindez ránk szakadt, nem feledtünk el téged, nem szegtük meg szövetségedet.”

máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Figyeltem, de van még a református BIBLIA stb nem? (nem értek hozzá)
máj. 4. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs külön református Biblia, van katolikus, ortodox, etióp és protestáns kánon. Időbeli sorrendben is nagyjából így jöttek. Illetve még 1-2 kánon, ami nem túl elterjedt.
máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!