Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ismerhetném meg az...

Hogyan ismerhetném meg az igazi Jézust?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 21:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"kénytelen vagy a Bibliát olvasni és aszerint élni, ha örök életet akarsz."


Ezt csak te mondod #8-as. Jézus ezt így nem mondta.

Igen írások is beszélnek róla...

2020. ápr. 20. 11:24
 12/16 anonim ***** válasza:

Jézust hitelesen a négy Evangéliumokból lehet megismerni, és mindent ez alapján kell tudni lemérni, hogy szinkronban van-e azzal vagy nem. Ami szinkronban van a négy Evangéliumokban felismerhető Jézussal ara lehet azt mondani, hogy az valóban Jézus!

A Biblia többi része sugalmazott írások, egyedül az Evangéliumok azok, melyeknek az író a tényeket írták, azt amit láttak és hallottak Jézustól!



"Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.) " Jézus; A HANG - könyv 278

2020. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom.

A tanítványok Evangéliumaiból lehet egy pontos képet kapni Jézusról.

2020. ápr. 20. 18:29
 14/16 pinktigris0704 ***** válasza:
Szia! Én is azon voltam, hogy megismerjem Jézust. Hit nélkül mentem befogadni őt a szívembe. Ne tedd. Olvass bibliát. A biblia által megismerheted. Nekem 2 hete költözött a szívembe. Olyan szeretetet éreztem, mint még soha. Azóta a szent lelket is érzem. Először ismerd meg őt mindenképp, milyen volt, mit szán neked.
2020. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 tgt ***** válasza:

Vermes Géza: A zsidó Jézus című könyvét ajánlom.

[link]

2020. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KZitus ***** válasza:

#4

Valóban ilyet: "Jézus sosem monda, hogy engem a bibliából ismerhetsz meg." - Krisztus nem mondott. De az Atyja, Jehova, aki a Bibliát leíratta gyakorlatilag az édeni lázadástól Krisztus megjelenéséig a földön, végigvezet az emberiség történelme során, és elvezet Krisztushoz! Ezért nem lehet Krisztust a hamis krisztusokkal összekeverni. Elküldtem a linket, ott nyomon követheted az azonosítást.

2020. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!