Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik azok a helyzetek, amikor...

Mik azok a helyzetek, amikor egy igazi keresztény is háttérbe szorítja a vallását, Jézus iránti szeretetének kimutatását?

Figyelt kérdés

Nekem csak egy példa jut eszembe: más vallású rokon/barát esküvőjén tiszteletét teszi az adott vallás templomában.


Milyen példák fordulhatnak még elő? (Amik nem bűnnek számítanak hanem emberségnek, illemnek. Esetleg határeset még jöhet.)


2019. dec. 23. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

"más vallású rokon/barát esküvőjén tiszteletét teszi az adott vallás templomában."


Ez Isten megcsúfolása. Egy kereszténynek kötelessége megvédeni a hitét és megakadályozni, hogy más emberek bűnös dolgot cselekedjenek. Inkább most morgolódjanak, mint a pokolban.

2019. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Kezdeném azzal, hogy amit leírtál nem jó példa. Hisz a jóság felé való hűség miatt, a másik embert tisztelve, az ő felé táplált szeretet miatt teszel így. Ha valaki nem matematikus, nem fogom neji áradozni a matematikai filozofálgatásaimról. Ha valakinek van egy adott kereteken belüli felfogása, nem fogok százszor akkor bölcsességeket nyiltan rázúdítani.


A vallást nem lehet háttérbe szorítani igazából. Az te vagy. Önmagadat manifesztálod, a te vallásod, avagy morális, filozofikus, tudásbeli értékeid vetülnek ki. Jézus iránti, avagy a jóság iránti szeretet pedig kb mindig háttérben van, mert kb sosem aktuális. Amikor pl meditálsz, aktuális, amikor erről beszélgettek másokkal, aktuális, amikor együtt áradoztok, adtok hálát, aktuális, és a többi.., az egyéb esetekben nem. Ha például segítséget kínálsz fel egy embernek az utcán, akkor sem fogja megtudni a vallásod nagyját, max annyit, hogy jó ember vagy, meg a személyiséged egy nagyon felszínes mikrokozmoszát.


Szóval a vallás ilyen szempontból háttérbe szoríthatatlan, mert a létezésed velejárója, jézus és vagy a jóság és vagy isten és vagy a létezés iránti szeretet kimutatása pedig nagyon ritkán van elől( pl napi összesen átlagban 30 percet).


Ez egyben a válaszom is. Mindig, amikor valami lényegileg más fontos istenszolgálatot teremtesz, ez háttérben van.

2019. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

1#, te nyaktól lefele béna vagy? De nem.., még úgy is tapasztalhattad, hogy amit írsz lehetetlenség. Hogy akadályozzam meg a környezetemben lévő összes embert a rosszban? Nem csak mert ha ezt tenném, egy napon belül börtönbe kerülnék, de fizikailag ez hogy lehetséges? Még ha a szabad akaraton belül is teszem, ez szimplán lehetetlen.

Másrészt a példában, amit a kérdező írt, nincs bűn. A hibás vallás követése nem bűn, csak kárhozatot hozó, amit az egyén a spirituális fejlődésével úgy is megtanul. De a kérdező példájában nincs bűnözés. Mindenki boldog, mindenki tisztel mindenkit, nincs negatívság.

2019. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jobban körülírtad, amit mondani akartam. Azért is fogalmaztam úgy, hogy a Jézus iránti szeretet kimutatása kerül háttérbe, mert maga az Istenszeretet nem lesz kevesebb, csak a nyilvános kimutatása marad el atmenetileg.


En is így gondolom, hogy ez minden olyan helyzet, amikor éppen nem imádkozunk, de mégis konkrét példákat szeretnék. Mint látod, már a kérdésben szereplő példám is vitatottá vált. Egyszerűnek tűnik és mégsem az.

2019. dec. 23. 22:57
 5/9 A kérdező kommentje:

Válaszom a masodiknak szólt.


Harmadik, neked is köszönöm.

2019. dec. 23. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzet nem létezhet. Egy keresztény tudja, hogy mit vállalt, amikor meghozta ezt a Döntést:

(Máté 10:36, 37) . . .. 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.

(Róma 8:35–39) 35 Ki fog elválasztani minket Krisztus szeretetétől? Nyomorúság vagy gyötrelem vagy üldözés vagy éhség vagy meztelenség vagy veszély vagy kard? 36 Mint ahogy meg van írva: „Miattad vagyunk életveszélyben egész nap; vágójuhoknak számítunk.” 37 Ellenkezőleg, mindezekből teljesen győztesen kerülünk ki az által, aki szeretett minket. 38 Mert meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem kormányzatok, sem a jelenlegi, sem a jövőben történő dolgok, sem hatalmak, 39 sem magasság, sem mélység, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézus, a mi Urunk által mutatkozik meg.

2019. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán annyit szeretnék ehhez hozzá tenni még, hogy Isten soha nem tanitott vagy engedett alkut más nézetekkel, vagy hamis Istenek imádatával.

Sem az Izraeliták idejében, sem a keresztény időkben nem alkudtak meg, "illemre vagy emberségre" hivatkozva. Isten kizárólagos imádatot vár el, és nem engedélyezi a a megalkuvást. Nem lehet két "urat szolgálni" egyszerre.

2019. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint bűn elmenni egy esküvőre, ha a házasodók más vallásúak, mert azzal támogatom őket a rossz úton? De ha nem megyek el, akkor meg hátat fordítottam mekik... mellesleg ez már a múlt, nem egy terv. Elmentem, beálltam hátulra és vegig néztem. Bűnt követtem el?
2019. dec. 24. 13:13
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 igen hatalmas bunt kovettel el


mivel? Mert amely reszeddel elkovetted azt jobb kivagnod, mert jobb csonkan az orokeletben (marha jo lehet nyomoreknak lenne orokke...) mint epen karhozatra jutni (szoval ez sem jo...)


igyis ugyis rossz lesz, nagyon


gondold at amit kerdeztel elmelkedj rajta, Krisztust mindenutt ott van es mindenutt kovetheted, de elfordulhatsz is Tole mindenutt

meg tetted?

2019. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!