Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mikorra teszitek...

Keresztények, mikorra teszitek a bábeli zűrzavar időpontját és az özönvízét?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 11:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#4 Azzal én is egyetértek, hogy Péleg idejében szóródtak szét az emberek a földön. De az i.e. 2370 az özönvíz idejére hogyan jött ki?

#5 Az egyiptomi birodalom ugyan nem kitaláció, de az egyiptomi kronológiával is problémák vannak.

2020. ápr. 20. 20:28
 12/15 anonim ***** válasza:

#5 Az egyiptomi birodalom ugyan nem kitaláció, de az egyiptomi kronológiával is problémák vannak.


De nem közel ezer évnyi...

2020. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12 „Mintegy száz éves kutatómunka folyamán például az egyiptomi történet első dinasztikus dátumát (amikor Menés király egyesítette Egyiptomot: a fáraók birodalmának tulajdonképpeni történeti kezdetét ebben az eseményben látják) i.e. 5867-től i.e. 2900-ig tologatták,- és egyelőre még ezt az évet sem mondhatjuk tökéletes biztonsággal meghatározottnak.” (C. W. Ceram A hettiták regénye 91. o.) Napjainkban i.e. 3000 -re vagy 3100 -ra teszik Egyiptom egyesítését. A Biblia szerint még ezek az időpontok is túlzóak.
2020. ápr. 21. 13:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Az idézett könyv 1964-ben jelent meg magyarul, tényleg a legfrissebb tudományos eredményeket tartalmazhatja... :)


Úgy látszik, az Őrtorony az elmúlt 30 évben nem foglalkozott a témával. Kár.

2020. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14 Eleve rossz a megközelítésed a témához. Az idézett könyv valóban 1964-es de a megállapítása helytálló volt, azért idéztem. Nem az a kérdés hogy mi a legfrissebb kutatási eredmény hanem az hogy igaz e. Te kétségbe vonnád a korábbi kutatási eredményeket csak azért mert nem a legfrissebbek? És az hogy valami a legfrissebb garancia arra is hogy igaz? A régészet is a korábbi eredményeken keresztül fejlődött egészen napjainkig. Ninivét vagy Babilont nem ma fedezték fel - felfedezésük ezért nem lenne hiteles? Amúgy meg így látatlanban pláne nem kellene megbélyegezned mert én egyáltalán nem vagyok Jehova Tanúja. Az Őrtornyot is hiába idézed nekem mert semmi közöm nincs hozzá! Szóval nem ártana tájékozódni mielőtt ilyeneket írsz! Szívesen beszélgetek veled itt normálisan de arról én nem tehetek ha te mások felé előítéletekkel vagy tele. Valószínűleg nem kellene ilyeneket írnom ha nem így álltál volna hozzá.
2020. ápr. 21. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!