Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az Atyához tanított...

Jézus az Atyához tanított minket imádkozni (Miatyánk). Az apostolok tesznek utalást arra, hogy Jézushoz is vagy a Szent Szellemhez is kéne?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem.

Az Atyjához, Jézus nevében kell kérést, hálát vagy köszönetet mondani.

2020. ápr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ebből a 3 versből egyértelműen kiderül, hogy Pál Krisztushoz imádkozott hiszen az "én erőm" kifejezés Krisztus erejére vonatkozik. Pál tehát imádkozott Jézushoz és a harmadik könyörgése után szólt hozzá az Úr:


2Kor 12:7 És hogy a kijelentések nagysága miatt el ne bizakodjam, tövis adatott nekem a testembe, a Sátán angyala, hogy gyötörjön engem, hogy felettébb el ne bizakodjam.

2Kor 12:8 Ezért háromszor könyörögtem az Úrnak, hogy távozzék el [ez] tőlem;

2Kor 12:9 És ezt mondá nekem: Elég neked az én kegyelmem; mert az én erőm erőtlenség által végeztetik el. Nagy örömest dicsekeszem azért az én erőtelenségeimmel, hogy a Krisztus ereje lakozzék én bennem.

2020. ápr. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Jn.14:6 "Senki sem mehet at atyához csakis énáltalam."

Továbbá Jézus mondta, hogy bármit kértek az én nevemben....

Tehát Istenhez kell imádkozni. Bár én szoktam Jézushoz is, főleg ha beteg vagyok vagy az ördög kísért.

2020. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Erre a kérdésre nekem az ugrott be, hogy akár ezt is kérdezhetted volna: ha állítólag a pára és a jég is vízből van, akkor hogy-hogy nem tudunk úszni benne?
2020. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

A miatyánk az arra utal, hogy Isten szeret bennünket úgy ahogy apa a gyermekét. Tehát Istennek nem atya a neve, hanem egy szimbolikus jelző.

"Aki a mennyekben van", szimbolikusan a szellemi világhoz tartozót jelent.

Így egyben az hogy "miatyánk aki a mennyekben vagy" azt jeleneti: Istenem, aki apánkként szeretsz.

Istenem, tudom hogy jót akarsz nekem, javamat akarod.

A "mennyekben vagy" utal rá, hogy a Szent Szellemről van szó.

Jézushoz nem imádkozni kell, hanem követni a példamutató életét és tanításait. Jézus azt mondta egy Isten van és az ott van mindenkiben, mindenki bennem él és én ott vagyok mindenkiben.

2020. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
57%

Például a következő bibliai történetekben vajon kihez imádkoztak az emberek?


1. Apcs 7,59-60:

"Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!

Térdre esvén pedig nagy febszóval kiálta:

Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt!"


2. Márk 11,47

"És mikor meghallá, hogy ez a Názáreti Jézus, kezde kiáltani, mondván: Dávidnak Fia, könyörülj rajtam!"


3. Máté 8,8

"Uram, nem vagyok méltó, hogy az én hajlékomba jöjj; hanem csak szólj egy szót, és meggyógyul az én szolgám."


4. János 4,10 és 4,15

4,10: "Felele Jézus és monda néki:Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, aki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna őt, és adott volna néked élő vizet..."

...

4,15: "Monda néki az asszony: Uram, add nékem azt a vizet, hogy meg ne szomjúhozzam, és ne jöjjek ide meríteni"

2020. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Letargia megfogalmazta,amit én is jó ideje próbáltam már. Egész egyszerűen ostobaság maga a kérdés is.
2020. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Jézust is Istennek nevezi jónéhányszor a Biblia. Én szoktam, sőt a Szent Szellemhez is
2020. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tgt ***** válasza:
33%
Jézus az Atyához imádkozott, és nekünk is ezt tanította. Ő soha nem mondta magáról, hogy isten lenne, vagy hogy imádkozni kéne hozzá. Mikor valaki jónak nevezte, azt azzal utasította vissza, hogy csak az Isten jó.
2020. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Imádkozzál senkihez! Utálom az elfogult hívőket!
2020. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!