Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hazugságokat Isten találja...

A hazugságokat Isten találja ki, Sátán pedig szolgáló lényként végre hajtja Isten akaratát?

Figyelt kérdés

✍️ Ézsaiás 45,7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!


✍️ 2Thesszalonika 2:29 Az [Antikrisztus] eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival, 10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre. 11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak.


🛑 Szóval Isten teremtei meg a gonoszságokat. Ez van leírva, nincs mit rajta szépítgetni.

🛑 A "nagy hitetés" behozatala sincs Isten akarata nélkül. Ezt Isten "igényli"...


❓ Gondolkoztam azon, hogy Sátánnak nincs saját akarata szolgáló angyalként. Ezért irigy Istenre is és emberre is.

❗️ Ha Sátánnak lenne szabad akarata, akkor szerintem már mindenkit bele folytott volna egy kanál vízbe...

✔️ Tehát elméletileg is, és gyakorlatilag is, Sátán semmi másra nem jó, mint Isten engedélyével betölteni a bűnnek eme korszakát... akarva/akaratlanul is.


💠 Fun fact: Tulajdonképpen Sátán is, és a szent angyalok is, Isten akaratát teljesítik annyi különbséggel, hogy Sátán a rossz dolgok kivitelezésére lett szánva, némileg meghasonlott hozzáállással valószínűleg, mivel Sátán nyilván szeret rossz dolgokat elkövetni.. de minden bizonnyal bosszantja az, hogy másképp nem is végezheti dolgait csakis aszerint, ahogy azt Isten elrendeli az ő számára is.


⬆️ A fő kérdésem továbbra is fennálna, miszerint Isten lenne az, aki kitalálja a hazugságokat ill. "teremti" a sötétségnek/gonoszságnak ezen formáját?



2020. ápr. 21. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

A sátán van olyan kreatív, hogy magától is kitaláljon hazugságokat.

Más kérdés, hogy ezt így az isten teremtette meg, hogy működjön, és már előre tudta, hogy ez lesz.

2020. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Hát, ha Isten mindenható, akkor nyilván sátánra is tud hatni. Ha nem tud, akkor nem mindenható.
2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"A sátán van olyan kreatív, hogy magától is kitaláljon hazugságokat."


Akkor az Ézsaiás 45,7-el szembe menve kijelenthetjük, hogy nem Isten, hanem Sátán teremti a sötétséget/gonoszságokat?

2020. ápr. 21. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
A sátán nem tud teremteni, csak az isten által adott lehetőségeket tudja kihasználni.
2020. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

"✍️ Ézsaiás 45,7 Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"


Könyörgöm, próbáljatok már rájönni annak a titkos, nehezen érthető fogalomnak a jelentőségére, hogy: "szövegkörnyezet".

Ugyanis a szövegkörnyezet szerint itt a gonosz teremtése a bűnösökre hozott ítéletet jelenti. Ráadásul a Biblia írja, hogy Istentől nem származik gonosz, azt miért nem emelitek ki a szövegkörnyezetből? Semmit nem változna a jelentése.


"Gondolkoztam azon, hogy Sátánnak nincs saját akarata szolgáló angyalként. Ezért irigy Istenre is és emberre is."

Ellentmondás. Csak akkor tud irigy lenni, ha van szabad akarata.


"Ha Sátánnak lenne szabad akarata, akkor szerintem már mindenkit bele folytott volna egy kanál vízbe..."

Te is kevered a szabad akaratot a szabad cselekvéssel. Én szabad akarattal akarok repülni, de nem tudok. Ettől még van szabad akaratom, de a cselekvésben vannak korlátaim.


"11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak."

Ez tudod, h mit jelent? Mindössze annyit, hogy hagyja, h a maguk útján tévelyegjenek.


"Szóval Isten teremtei meg a gonoszságokat. Ez van leírva, nincs mit rajta szépítgetni."

Kivéve, ha visszateszed a környezetbe. Akkor kiderül, h nem Isten teremti a gonoszságot. Ezen nincs mit szépíteni.


Honnan veszed, h a sátán szolgáló angyal volt? Ez nincs benne a Bibliában.


"A "nagy hitetés" behozatala sincs Isten akarata nélkül. Ezt Isten "igényli"..."

Nem. Ezt te igényled.


Ki mondta, h kötelező a sátánra hallgatni? Te döntöd el, hogy mit fogadsz el és mit cselekszel és te fogsz felelni érte. Hiába próbálod a felelősséget Istenre hárítani

2020. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy Sátán is Isten. És ahhoz, hogy két Isten létezhessen, a lehető legjobban el kell távolodniuk egymástól. Együtt nincsenek, nincs semmi, külön-külön pedig ők maguk a világ. Egyik vége a világnak a mennyország, másik vége a pokol. Mi meg középen kavargunk a jó és a rossz csatájában.
2020. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Isten megteremtette a pokolt is a gonoszok számára, nem a sátán teremtette.

Ennyi erővel miért ne teremthetné meg a hazugságokat is a gonoszok számára?

2020. ápr. 21. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

"Honnan veszed, h a sátán szolgáló angyal volt? Ez nincs benne a Bibliában."


Akkor mi volt? És most micsoda?

2020. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

A Sátán tehát Lucifer a 2. leghatalmasabb személy volt.

A neve jelentése is az, hogy fényhozó.

Ő nem gonosz nem így kell rá tekinteni.

Mikor isten elküldte nem véletlen követe őt sok sok angyal is. Mert mind egyetértettek vele.

Úgy gondolta, hogy mi emberek is megérdemeljük a tudást.

Az hogy rosszat akar nekünk meg hogy hazudik csak a bibliában van és a papok mondogatják miközben ez mind az istené.

A történelmet a győztesek írják.

A sátán és a démonok is mind jót akarnak nekünk.

Ez csak röviden a lényeg.

2020. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"2. leghatalmasabb személy volt."

Ez akkor igaz, ha az istent, Jézussal együtt egy személynek veszed.


"A sátán és a démonok is mind jót akarnak nekünk."

Ezt meg múlt időben mondjad.

Mert a kiűzetés (mármint az övéké) előtt még lehet, hogy ez volt... de azóta?

Ki tudja már, hogy a harc során és azóta hogyan torzult a lelkük?

2020. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!