Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az is üdvözülhet,...

Szerintetek az is üdvözülhet, ha valaki nem pontosan ismeri az evangéliumot?

Figyelt kérdés
Illetve Biblia értelmezési különbségek lépnek fel a felekezetek között,és a feszültség feloldására tett minden kísérlet hiábavaló volt?

2020. ápr. 22. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem emlékszem, hogy Jézus azt mondta volna, "csak az üdvözülhet, aki pontosan ismeri az evangéliumot". Szóval szerintem az is üdvözülhet aki nem ismeri, vagy nem pontosan ismeri.
2020. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézus melletti kereszten lévő ember se ismerte pontosan az Evangéliumot, Jézus mégis megígérte neki az üdvösséget.
2020. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vegyük például a katolikusokat,mormonokat,Jehova Tanúit.

Akkor mind üdvözülni fognak?

Hiszen ők is feloldhatatlan ellentétben vannak a másik felekezettel szemben.

2020. ápr. 22. 19:01
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Mi az amit "nem pontosan ismeri..." alatt gondolsz? ha ezt összeveted Krisztus szavaival, akkor megkapod az Isten válaszát, mivel a Bibliát Ő íratta le: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." Ha Isten ezt kínálja, elvárja az embertől, akkor lehetetlen az, hogy ne segítene MINDEN embert ebben, mert ő nem személyválogató.

Inkább az a probléma, tapasztalataim szerint, hogy sokan nagyon szeretnek Istenről tanulni, de amikor alkalmazni kell a személyes életükben amit Isten kér, és az nem egyezik a korábbi életvitelükkel, akkor vagy nem tesznek erőfeszítést a változtatásra(pl. dohányzás), vagy egy olyan magyarázatot találnak ki saját részre, ami számunkra elfogadható...viszont Istennek nem. Figyeld meg mit mondott ezzel kapcsolatosan Krisztus az Atyjának főpapi imájában:

"Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megfogadták a szavadat. Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van, hiszen elmondtam nekik mindent, amit te mondtál nekem. Ők megfogadták azokat, és bizonyosan megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. Őmiattuk kérlek. Nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál, mert ők a tieid. És mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém,+ és ők dicsőítettek engem.

11 És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Amikor velük voltam, vigyáztam rájuk a nevedért, melyet nekem adtál. Megvédtem őket, és egyikük sem veszett el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás+. Most azonban hozzád megyek. Ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy ők is ugyanúgy örüljenek, ahogy én. Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság.+ 18 Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által.

20 Nemcsak őmiattuk kérem, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem, hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. Nekik adtam azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én ismerlek, és ők felismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.” János 17:6-26

Figyeld meg kérlek,mennyi kérése van Krisztusnak az Atyjához, rólad, ha esetleg elkezded tanulni az Ő szavát és alkalmazni az életedben. Nem leszel magadra hagyva ebben. Ők segítenek, és támogatnak.

Viszont amit kérdezel, az egy harmadik út, viszont Krisztus azt mondta CSAK kettő van, és azt mondta, aki vele nem gyűjt, az szét szór....

2020. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Vegyük például a katolikusokat,mormonokat,Jehova Tanúit.

Akkor mind üdvözülni fognak?"


Véleményem szerint egy katolikusnak lehet őszinte bűnbánata és igaz hite Krisztusban attól még, hogy az én református véleményem szerint nem a pap adja a feloldozást, nem Mária dolga az imádságok meghallgatása, az ostya nem változik át ténylegesen Jézus testévé, az a cím, hogy "Jézus földi helytartója" pedig kitaláció.


A mormonok meg Jehova Tanúi már más eset. Lehet azt mondani, hogy Isten az ember szándékait nézi, nem hogy tartalmilag hülyeségben hitt-e. Meg azt is, hogy hát meg van írva a Bibliában, hogy kevesen fognak üdvözülni. Az az igazság, hogy nem tudhatom biztosan. Isten dolga, hogy hogyan ítél.

2020. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Ha valaki nem ismeri nem tudja mit vár el a Teremtő, hogyan kell élni, illetve mit kell tennie, az hogyan tud annak megfelelően élni?


A Másik pedig, Isten soha nem hagyta magára az embereket, mindig egységes tájékoztatást nyújtott mindenkinek, és ezekhez kellett alkalmazkodni. Ha mindenki egyéni értelmezés, vagy sajátos módon kell élni, akkor ott nincs egység, hanem megosztottság, és Isten nem a zűrzavar Istene, hanem a békéé, és az egységé.

2020. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy egyik vallás Jézust Istenként tiszteli,a másikban csak próféta volt(muszlimok talán),a következőben ő volt Mihály arkangyal stb.

Mondjuk a kérdésre talán a legpontosabb válasz az,hogy az Isten tudja.

2020. ápr. 22. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten megtartaná magának ezt, akkor hogyan várhatja el, hogy megfeleljenek az egységes erkölcsi elveknek?

A szent irásban sehol nem olvasod, hogy egyéni sajátos értelmezés, vagy mód volt lehetséges Isten imádatában. Mindenkire minden egyformán vonatkozott.

ezen pedig nem változtatott.

Az emberek pedig nem Isten szerint gondolkodnak, hanem egyéni sajátos módon, és ugy gondolják, hogy Isten ezt hagyja jóvá nekik, Sőt ha az embereken múlna, Istent köteleznék, hogy Ő alkalmazkodjon az emberekhez, és nem forditva.

2020. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyiben az ő hibája, hogy nem ismeri. Japánban a keresztényüldözések során kivégzett vértanúk elképzelhető, hogy nem ismerték teljesen az evangéliumot. Hiszen a misszionáriusok nem biztos, hogy minden részletet pontosan le tudtak fordítani, abszolút nulláról kellett építkezni. Mégis japán keresztények haltak meg hitükért, Krisztusért. Akkor ők most nem üdvözülhetnek. Dehogynem!

Mi abban hiszünk, hogy az üdvösség a halál pillanatában dől el és Isten az igazságos bíró. Egy jehovista halálakor Isten tökéletesen tudja, hogy mennyiben az ő személyes felelőssége volt az a hit, amit kapott (pl. egy amúgy is rossz életkörülményben pont ezzel találkozott, kapaszkodót látott benne. Ilyen esetben én az emberi agyammal is úgy gondolom, hogy nem tisztán az ő felelőssége, hogy úgy ismeri csak z evangéliumot, ahogy.). Nem beszélve arról, hogy jócselekedetei is segíthetik az üdvösségre.

2020. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Drága kérdező :-)

Azt írod nagyon kedvesen, "Mondjuk a kérdésre talán a legpontosabb válasz az,hogy az Isten tudja." - nos ha ezt elhiszed, és azt is, hogy a Biblia Isten Szava, akkor azt is el kell hinned hogy ő ott mindent elmond NEKED, ami szükséges ahhoz, hogy "üdvözülj", szebb magyar szóval megmenekülj, vagy megmentésben részesülj.

Krisztus még azt is mondta:"De aki mindvégig kitart, az megmenekül" Máté 24:13

Vagyis ki kell tartanunk a keresztényi életünk minden napján...mert Sátán sem alszik ám. :-)

2020. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!