Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmesélhetem a gyóntatónak a...

Elmesélhetem a gyóntatónak a bűneimet vagy csak felsorolhatom azokat?

Figyelt kérdés

Krisztus! Egy kérdéssel fordulnék az atya felé. 1 évvel ezelőttig rendszeresen gyóntam, viszont a környezetem teljesen megváltozott (suli váltás, új barátok stb.) és a hitem eléggé meggyengült. Most viszont, volt időm helyreállítani a dolgokat magamban és újra szeretnék gyónni. Emlékszem a menetére, viszont egy ilyen hosszabb "hitkrízis" után, inkább nem csak felsorolni szeretném a vétkeimet, hanem elmondani, elmesélni a papnak akihez eddig is jártam. Tehát az lenne a kérdésem, hogy gyónni csak és kizárólag úgy lehet hogy felsorolom a bűneimet, vagy az is egy lehetséges opció hogy elmesélem hogy miket és miért tettem (vagyis mintha elmondanám a saját történetemet)?


(elmesélhetem a bűneimet: úgy értem hogy elmondani hogy mit miért tettem (külső tényezők))



2020. ápr. 24. 01:39
1 2
 1/14 Prókátor ***** válasza:
100%
Papja és ideje válogatja. Esetleg kérdezd meg, ha mész gyónni, hogy lehet-e hosszabb gyónásod, vagy esetleg kérj hozzá külön időpontot, amikor mindkettőtöknek van rá elég ideje. Mellékesen, ha jól tudom, jelenleg le van állítva a gyónás.
2020. ápr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Mit jelent a gyónás? Erre válaszolj és ne a koronavírusra meg más egyébre fogd azt, ha nem tudsz őszinte lenni senkihez. Menj el és majd ő segít. Az a dolga.
2020. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sorban állnak mögötted, nem nagyon van idő mesélgetni.
2020. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyet (akár gyónás keretében is, de nem feltétlen kell, előtte is beszélgethetsz a pappal). De célszerűen külön időpontot érdemes hozzá megbeszélni. Esetleg nézz utána az életgyónásnak, az hasonló ahhoz, amit te akarsz.
2020. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igen, külön időpontra gondoltam menni (a virus utan)
2020. ápr. 24. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha külön időpontra mész, akkor lehet. De a járványhelyzet után lesz erre lehetőséged.
2020. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk most is lehet kulon idoponttal menni (jo ido eseten a plebaniakertben, rossz ido eseten egy nagyobb helyisegben van a gyontatas).
2020. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Igen lehet, de majd foglalj egy időpontot erre. (Vannak olyan plébániák, ahol a biztonságos távolság és stb. betartása mellett van gyóntatás most is.)

Én is beszéltem már pappal hosszabb ideig, ha a végén ez gyónással is zárul az nem baj. A lényeg, hogy előre jelezd neki.

Minden jót, ima!

2020. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez pap. Otthon egymagad is kérhetsz bocsánatot.
2020. ápr. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Én amondója vagyok, hogy a bűneinket nem a papnak kell megvallani, hanem Istennek. A másik meg az, hogy a pap nem tud feloldozni a bűneid alól. Csak Isten az, aki megbocsátja a bűnöket, és feoldozhat alóla. Ez is a katolikus egyház hatalmi mániájának a maradványa, tisztelet a kivételnek.
2020. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!