Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmesélhetem a gyóntatónak a...

Elmesélhetem a gyóntatónak a bűneimet vagy csak felsorolhatom azokat?

Figyelt kérdés

Krisztus! Egy kérdéssel fordulnék az atya felé. 1 évvel ezelőttig rendszeresen gyóntam, viszont a környezetem teljesen megváltozott (suli váltás, új barátok stb.) és a hitem eléggé meggyengült. Most viszont, volt időm helyreállítani a dolgokat magamban és újra szeretnék gyónni. Emlékszem a menetére, viszont egy ilyen hosszabb "hitkrízis" után, inkább nem csak felsorolni szeretném a vétkeimet, hanem elmondani, elmesélni a papnak akihez eddig is jártam. Tehát az lenne a kérdésem, hogy gyónni csak és kizárólag úgy lehet hogy felsorolom a bűneimet, vagy az is egy lehetséges opció hogy elmesélem hogy miket és miért tettem (vagyis mintha elmondanám a saját történetemet)?


(elmesélhetem a bűneimet: úgy értem hogy elmondani hogy mit miért tettem (külső tényezők))



2020. ápr. 24. 01:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
szerintem is Istennek kellene megvallanod és szerintem az összes bűnödet ami a lelkedet nyomja. Krisztus azért halt meg a kereszten, hogy megtérjünk Istenhez és legyen lehetőségünk is hozzá fordulni még, amíg élünk. Ő megtisztít. Ne szalaszd el az alkalmat az életben
2020. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ő szerető és befogad, de ez a te választásod
2020. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszöm a válaszaitok! Tisztában vagyok azzal, hogy kitől kell bocsánatot kérjek, és befogadtam már Jézust a szívembe.

A biblia azt írja: "Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.” (Jn 20,23)

„Ha megvalljuk bűneinket, ő hű és igazságos, hogy megbocsássa a bűnöket és megtisztítson minket minden gonoszságtól”(1Jn 1,9)

Nem szeretnék hitvitába keveredni. Tisztellek titeket, a hiteteket de számomra ez az igaz egyház!

2020. ápr. 30. 09:42
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem kérsz előre időpontot, akkor csak sorold fel. Ami fontos lesz, arra majd rákérdez, de fölöslegesen nem kellenek a részletek.
2020. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!