Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek akkor...

Hívők! Szerintetek akkor tényleg nincs élet a halál után? = ( (többi lent)

Figyelt kérdés
Két éve halt meg a nagymamám. És azt hittem, hogy üzenni fog valahogyan, bárhogyan. De nem láttam természettfeletti erőtt! :( Most akkor mivan? Elég szemétség lenne szerintem, ha csak úgy van a világ és nincs semmi Isten, Túlvilág, szellem stb...

2020. ápr. 26. 23:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
A hármas miért lett lepontozva? Teljesen jót írt,a kereszténység nagyobb része (ugye tanúk meg adventisták kivételével,de lehet,hogy valamit kihagytam) hisz a túlvilágban,de az pont attól TÚLvilág,hogy nem itt van. Mint mondtam,olyan keresztény irányzatról nem hallottam,ami szerint a túlvilágról kirándulnának ide a halottak. Ez a kérdés az ezotéria kategóriába való inkább,ott van ilyen.
2020. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

De nincs "túl világ"

Isten azért hozta a megváltást, hogy a földre vonatkozó szándéka valósuljon meg. Ez veszett el, nem a Túl világban való élés lehetősége.

Nem gondolt még bele senki, hogy Ádám mit játszott el?

Az itt kapott élet lehetőségét.

Ennyire nem használja senki a gondolkodó képességét?

2020. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem volt Á és É :P

Én hogy még hiszek Istenben, Túlvilágban, attól még megtörtént az evolúció.

2020. ápr. 27. 12:12
 14/17 anonim ***** válasza:

„Ez nem igza. A Biblia Istene, és a Fia Jézus soha nem mondta, vagy iratta le ezt. Ezt az emberek találták ki, némely Biblia verset felahsználva. Nem keresztény tanitás, csak mert a magukat "keresztényeknek" vallók közül ezt kiforgatták. Ahogy sok minden nem keresztény tanitás, vagy ünnep, csak mert annak akarják elfogadtatni.


Az ember bűntetése a halál. Az élet ajándék, amit ha elveszit, nem kap vissza, hacsak nem érdemes arra.


Azonban azt is csak Jézus messiási királyságában.”


Konkétan a keresztrefeszítésnél említi Jézus a mennyek országát, az egyik latornak, és még jópárszor a bibliában...


A kereszténység tulvilágban hívő vallás.

2020. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

"Konkétan a keresztrefeszítésnél említi Jézus a mennyek országát, "

(Máté 6:10) 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.


Nem a mennyek országát emliti. Hanem azt, hogy az emberke, lehetőséget fog kapni a feltámadásra, Isten országában, vagy királyságában, ami a Földön lesz.

Ez a kezdeti, eredeti szándék.

Azonkivül Kedves Előttem szóló, a Jézus mellett levő emberrel nem kötött szövetséget, igy Ő nem az égi részben fog feltámadásban részesülni, hogy királyai és papjai legyenek Istennek, a Földfelett maradottaknak.

A paradicsom nem égi hanem Földi igéret.

Amikor arra tanitotta Jézus imádkozni a követőit, hogy kérjék az Atyát, hogy a Földön is legyen meg a szándéka, akkor erre utalt vele.

Jézus ezért halt meg, nem az égi életre való feltámadásért.

Az egésznek akkor nem lenne semmi értelme. Hiszen Ádám Földi, és ezt vesztette el, nem csak a magának, de ideiglenesen az utódainak is.

2020. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
A bizony még ma velem leszel a mennyek országában résznek szerinted hol van értelme a túlvilág nélkül?
2020. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
25%

"bizony még ma velem leszel a mennyek országában"


Szerinted, hogyan teljesitette ezt a kijelentését Jézus?

Mert, hogy Jézus három napig a nemlétezés állapotában feküdt a sirban? Azonkivül, nem tett mindenkinek igéretet, hogy az égben velefognak uralkodni.Szövetséget csak néhány emberrel kötött, nem mindenkivel.

Jézus pedig azér kötötte ezt a szövetséget, mert vele is szövettséget kötött az Atyja, hogy ezer évre királyságot kap.

Jézust a feltámadásban pedig senki nem előzhette meg.

Az első olyan személy, aki a halála után az égbe mehet, az Jézus, Ő nyithatta meg ezt az utat.

Ez is azt mutatja, hogy a mondatot, egy vesszővel képesek voltak meghamisitani.

2020. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!