Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ramadankor ez hogy van?

Ramadankor ez hogy van?

Figyelt kérdés
Napközben tudom, hogy nem esznek nem isznak, hazas eletet nem elnek, napkelte es napnyugta kozott, viszont online sem lehetnek fent? Vagyis facebook/instagram stb..

2020. máj. 1. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi köze az online jelenletnek a ramadanhoz, en is epp böjtölök :D. Viszont vannak akik ilyenkor az éjszakákbol szinte nappalt csinalnak, és a délutáni imaig alszanak (az 4-5 között van ország fuggo), szoval nappal kevésbé 'latni' őket.

De egyebkent fajr és magrib között van a böjt pontosan, nem napkelte és nyugta kozott :). A napkelte néhol tobb órával is később lehet mint a hajnali ima.

2020. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Most voltam dohányzóban cigizni muszlim munkatarsaim is ott volt. Tea vagy kávé is volt a kezében.nagy videofonalasba volt kihangosítva úgy láttam elég jól viseli a ramadant, hatalmasakat nevetett. Ez remélem sokat elarul.
2020. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. máj. 1. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Most voltam dohányzóban cigizni muszlim munkatarsaim is ott volt. Tea vagy kávé is volt a kezében.nagy videofonalasba volt kihangosítva úgy láttam elég jól viseli a ramadant, hatalmasakat nevetett. Ez remélem sokat elarul.

"


Az ugye nincs meg hogy nem mindenki böjtöl? Például aki beteg az mentesül a böjt alól. De az is lehet hogy az illető nem vallásos.

2020. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell szépíteni, vallásos muszlimok között is tele van hipokratakkal épp úgy mint a keresztény gyülekezetekben.
2020. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem kell szépíteni, vallásos muszlimok között is tele van hipokratakkal épp úgy mint a keresztény gyülekezetekben."


Mert te biztosan sok vallásos muszlimot ismersz személyesen.

2020. máj. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akik mentesülnek a böjt alól azok kizárólag a tartósbetegek,idősek,kisgyerekek,várandós hölgyek és az utazók. Az utazóknak viszont amint véget ért az útjuk bekell pótolni az időt ami kiesett,tehát nekik annyival tovább tart majd a böjt amit utazással töltöttek.

Aki egészséges felnőtt és nem tartja a Ramadani böjtöt azt nem igazán tartom muszlimnak.

2020. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Aki egészséges felnőtt és nem tartja a Ramadani böjtöt azt nem igazán tartom muszlimnak."


Ez nem így működik. Ha egészséges és nem tartja a böjtöt azzal bűnt követ el, de ettől még muszlim marad. Később be tudja ezeket pótolni, ahogy az elmaradt imákat is.

2020. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-esnek címzem,azért annyira ne dobjuk el a szaros gatyát hogy takfirt kövessünk el.


In the hadith Ibn Umar related that the Holy Prophet said: If a Muslim calls another kafir, then if he is a kafir let it be so; otherwise, he [the caller] is himself a kafir.'


Three things are the basis of faith. [One is] to withhold from one who says `There is no god but Allah' --- do not call him kafir for any sin, nor expel him from Islam for any misconduct. (Abu Dawud, Book of Jihad, 15:33)

2020. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!