Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ramadánkor (30napos böjt...

Ramadánkor (30napos böjt napkeltétől napnyugtáig nem lehet enni inni), hogx tartsam be az étrendem?

Figyelt kérdés
Illetve valami segítség hogyan étkezzek?

2016. jún. 6. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Youtuben máskor láttam valakit, aki külön ezzel a témával foglalkozott.

Az ilyesfajta gyökérségeket meg nem baj ha elkerülöd. Nem attól leszel jó hívő, hogy mindent szó szerint csinálsz, ahogy az meg van írva, hanem hogy az életed során az általad választott Isten tanításait követed (segíts másokon, ne légy önző és társai, melyek arra épülnek, hogy az ember próbálja visszafogni ezeket a belső "rossz" vágyakat). Attól, hogy most egy hónapig nem eszel napkeltétől napnyugtáig, nem leszel jobb ember. Arról pedig, hogy egyáltalán a vallásnak van-e értelme, nem szeretnék vitát nyitni, mert nem akarlak megsérteni vele.

2016. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Napnyugta után kell mindent megenni nyilván. Remélem nem magyar származású vagy és úgy követsz egy olyan vallást amihez kulturálisan semmilyen kötődésed nincs.
2016. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki Ramadant tart, az tipikusan éjjel eszik s annak a legjobb, aki nappal alhat. Akinek dolgoznia kell, annak problémás, már amennyiben nem jó időszakos böjtben, aminek az evési ablaka éjszakára esik.


Problémás a dolog. Eleve mi van, ha edzés környékén nem tudsz enni, de anélkül nincs erőd vagy lenyomod és utána esel össze?


Nyilván a makróidat tartsd be, ha tudod, ha valamiért nem tudsz annyit enni éjjel, akkor a szénhidrátból hanyagolj, a fehérje, ugye, kell s némi zsír is. De ha elég szénhidrát nélkül nincs erőd, akkor valahogy egyél.


Napkelte előtt felkelni enni, ez is egy gyakorlatias dolog, nyilván sokan csinálják, de pl. nekem teljesen tönkremenne a pihenésem s a másnapom vele, miközben úgyis felennék mindent kiéhezve, este.


Te tudod, hogyan tudod beosztani jól az étkezéseid, nem ajánlom az alvás közbeni gyakori evést, úgyis az összmennyiség a döntő. Ha megy a napkelte előtti evés, akkor az izmaid aminosavellátása jobb. Lassú felszívódású fehérjében gondolkodj, persze.


A nem ivásra viszont nem tudok mit, az nekem embertelen kínzás. Mostanában 2 óra alatt iszonyatosan kiszárad a szám és kegyetlenül szomjazom, 12 óra után nincs az a vallás, amin nem taposnék két lábbal egy korty vízért. Bár ehhez hozzátartozik, hogy én az "Öld meg Buddhát!" hozzáállást képviselem ;) Ami igazán szent, annak én úgysem tudok ártani s ki sem akadhat efféle próbálkozásaimon.

Tuti, hogy az ember ilyen hosszú szomjazásba nem hal bele? Tudom, hogy több napig, néha egy héten túl is bírja az ember, de 30-szor egymás után ekkora sokk, akár melegben vagy szomjas korszakban (mint én most), mozgással ésatöbbi... Ezt egy átlag szervezet elviseli? Hihetetlen, mire nem képes.

2016. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek 1400 éves vallási törvények. Nyilván nem veszik figyelembe hogy sportoló vagy, esetleg fizikai munkás vagy. Ebben a hónapban nem dolgoztak keményen, a vallásos dolgokban mélyedtek el.
2016. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Én új muszlimként végigcsináltam és előtte magamat akaratgyengének tartottam, a hűtőől mindig eltüntettem a csokit mert nem tudtam ellenállni szóval az első Ramadántól nagyon féltem, de sikerült. Igen a víz a legdurvább hiány, de olyankor más érzés. Más a tudatállapot, nem a testedre figyelsz. Nem, nem fanatikus az a muszlim aki böjtöl, csak hisz abban amit csinál. Önmagának is bizonyít. Persze vannak holtpontok, de ezt mindig le lehet győzni, a szervezet max 3 nap után hozzászokik.

De! Kizárólag egészséges emberek böjtölhetnek! Aki beteg, az ne böjtöljön, így le van írva.

Tény, hogy ilyenkor nem lehet ugyanazt a tempót bírni a magyar ill más Eu-s munkahelyeken, ismerősöm ilyenkorra vette ki a szabadságát persze a maradék időben dolgozik.

Iszlam.com-on vannak erről, amit kiírtál információk, angolul is de olyat most nem tudok linkelni mert bizonytalan eredetű oldalt nem akarok adni, holott az iszlam.com sem tökéletes, mint ahogy semmi sem az, ugye.

2016. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a korrekt választ. valószínűleg felkelek hajnalba, és eszek akkor is, de edzés után úgy jön ki, hogy hazaérek és tudok is egyből enni.
2016. jún. 6. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Iszlám országokban teljesen máshogy melóznak meg úgy eleve más az élet is. Ez nem az európai modern embernek van kitalálva, de aki végigcsinálja annak tisztelet.
2016. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Annyira hiszem el hogy versenyző testépítők ramadánt tartanak, mint azt, hogy Flex Wheeler katolikus lett és nem használt doppingszereket a Mr. Olimpia felkészüléshez és úgy lett 2. Ronnie mögött.
2016. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fene tudja, tudatállapot meg más ez meg az, én szomjanhalnék kicsit. A nem evés OK, de az ivás tiltása... Az egészséges embernek is kemény, de ha kint van és dolgozik, akkor veszélyes is. Buszvezető vagy, 40 Celsius, üvegházhatás... Vagy nekik szabad inni? Remélem, mert ez így nem OK. Azt tudtam, hogy betegeknek nem kell csinálniuk s mondom, a böjt még OK (bár nem teljesen fair, hogy az egyiknek az a normális étkezési ritmust, a másiknak pedig szörnyű - azért nem megváltozott tudatállapotú átszellemült hívő mindenki, aki tartja a böjtöt... de mi fair ezen a világon? az ember simán kibírja a pár napig vagy hétig nem evést is, a nappal az igazán nem vészes), de az ivástiltással akkor sem tudok megbékélni. Még jó, hogy levegőt lehet venni, de a vízivás nekem nagyon közel áll hozzá.
2016. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!