Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik találkoztak már Jézussal!...

Akik találkoztak már Jézussal! Mit gondoltok mi az a pont amikor már lemondott az egyénről Isten?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azokhoz szól akik már személyesen találkoztak Krisztussal, mivel ők gyakorlati módon szólhatnak és ebbe a dologba jobban bele látnak.

2020. máj. 3. 09:37
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Honnan tudja meg hogy elvesztette a meghívóját?
2020. máj. 3. 09:38
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Akik személyesen találkoztak Jézussal, azok aligha tudnak neked itt írni, mert már a túlvilágon vannak.
2020. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én is találkoztam már vele, mégsem vagyok a túlvilágon. Nagyon sok más ember is így van ezzel.
2020. máj. 3. 10:22
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem a kérdésedet. "mi az a pont amikor már lemondott az egyénről Isten?"

Szerintem NEM mond le soha, senkiről. Az ember viszont lemondhat Istenről. Nietzsche azt mondta, Isten meghalt, mert megöltétek magatokban, emberek (ennek csak az első felét szokták idézni azok, akik megtették ezt)

2020. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Senki sem találkozott vele.
2020. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

#3

Hol találkoztál vele személyesen? Én még nem hallottam róla, hogy visszatért, ezek szerint lemaradtam a világvégéről.

2020. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 qkker1 ***** válasza:
52%

"Én is találkoztam már vele, mégsem vagyok a túlvilágon. Nagyon sok más ember is így van ezzel."


Milyen és mennyi -legális vagy illegális- tudatmódosítót szedtél/szívtál/szúrtál előtte?

2020. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%

még 500-szor írjátok meg, hogy nem értitek, mit jelent "találkozni Jézussal". De nem biztos, hogy még 500-szor kell ismertetni, hogy nem tudtok elvontan gondolkodni. A kérdés azokhoz szól, akik értik a szót. Pont.

Ha megérint valaminek a szellemisége - pl. egy ének, egy szimfónia, egy vers-, akkor az érintés révén találkozol vele.

De ne tegyetek le róla materialisták, hogy egyszer mégis megértitek ezt. Ez a vers segítségül megy:

Bertolt Brecht: Minden változik

[fordította Ungár Júlia]


Minden változik. Újra kezdeni

utolsó lélegzeteddel is lehet.

De ami megtörtént, megtörtént. És a vizet

amit a borba öntesz, többé ki nem öntheted.


Ami megtörtént, megtörtént. A vizet

amit a borba öntesz, többé ki nem öntheted,

de minden változik. Újra kezdeni

utolsó lélegzeteddel is lehet.

2020. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%

Ezek a kérdések jelzik, hogy a kereszténység mennyire értelmetlen dolog. Fogalmuk sincs arról, mit jelent személyesen találkozni valakivel, mégis ezt a kifejezést használják a marhaságaikra.


Csak halkan jegyzem meg, hogy a bibliakutatás alapján talán még a szinoptikus evangéliumok szerzői sem találkoztak Jézussal személyesen, hanem csak azt írták le, amit hallottak róla.

2020. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
A tékozló fiú esete mindig reményt ad szerintem, hogy Isten soha nem mond le rólunk, és ahogy a 4-es válaszoló irta csak mi tudjuk végleg elhagyni Istent. Úgy kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy már soha nem tud megtérni ha nagyon sokáig belemerül egy bűnbe és megszereti azt. Különbség van aközött, hogy valaki bukdácsol bünökben de van bűnbánata és igyekszik felállni, más meg annyira elmerül bűnben és olyan sokáig, hogy már soha nem fogja érezni, hogy szüksége lenne Istenre. De ezt, hogy valaki már soha nem fog megtérni csak Isten látja. Ezért nem jó sötétségben járni huzamos ideig. A másik lehetőség amivel végleg elhagy valakit Isten, ha ő maga szándékosan és minden kényszer nélkül épp elmeállapotban megtagadja Istent.
2020. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!