Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek Billie Eilish fan,...

NikiKING kérdése:

Lehetek Billie Eilish fan, attól, hogy keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

Vallásos családban nevelkedek, meg én magam is annak tartom magam.

Szóval Billie Eilish-ért egyszerüen rajongók, a dalai, a stílusa, a hangja egyszerűen tökéletes.

De keresztény létemre szerethetem, és hallgathatom az ő számait?

És hordhatók olyan cuccokat amin az ő lógója van?



2020. máj. 6. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem, súlyos bűn, a Bibliában is benne van:


"Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: Bizony, bizony mondom nektek, mindazokat, aki Billie Eilisht hallgatnak, tüzes kemencébe vetik, ott majd sírás lesz és fogcsikorgatás. Ellenben aki k-popot vagy rockot hallgat, az üdvözül."


Na jó, komolyra fordítva a szót, engem személy szerint baromira irritálnak a zenéi, de természetesen nem bűn hallgatni. Csak nehogy ez az énekesnő valóban egy bálvánnyá váljon számodra és a rajongásod az istenkapcsolatod útjába álljon. Szóval ne menj át teljesen megszállott rajongóba, ne vidd túlzásba. De önmagában nincs azzal gond, ha szereted a zenéit és szimpatikusnak tartod.

2020. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MBbpg ***** válasza:
53%

Bűnnek nem bűn, és értelemszerűen nincs benne a Bibliában. Viszont ne feledjük, minden szabad, de nem minden használ!

Szerintem vizsgáld meg, milyen hatással van a keresztény életedre - könnyebb-e utána imádkozni, vagy pont hogy eltávolít Istentől. Meg maga a kultúra, életstílus amit közvetít - összeegyeztethető a kereszténységgel?

Valamint szerintem kérd ki a szüleid véleményét is, nekik gondolom több tapasztalatuk van.

Én nem ismerem a fickót, szóval konkrétumot nem tudok mondani, de ezeket érdemes megszívlelni :)

2020. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát tulajdonképpen gúnyt űz a vallásodból.
2020. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jdfGabrella ***** válasza:
72%
Igen
2020. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen más értékrendet képvisel, mint a kereszténység... Figyelni kell a zenéi szövegére is, nem csak a dallamára.
2020. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező!


Ha keresztény akarsz lenni, akkor minden jó dologról le kell mondanod, ami a vallással nem fér össze. Eminemet sem ajánlott hallgatni, hiszen a szentfazekaknak kizárt, hogy bejöjjön a rapper szókimondó szövege. Hagyd a vallást a fenébe, csak beszabályozza az életed, a zenehallgatástól a szexig. Nem teheted azt, amit akarsz, folyamatosan megy a bűntudatkeltés, meg te magad is azon gondolkodsz, hogy most XY dolgot szabad-e vagy sem? Persze a keresztény erkölcs nem egészen egzakt. Felekezetenként változik, hogy mit tudnak összeegyeztetni a hittel, és ez pedig nagyon idegesítő. Istenben lehet hinni vallás nélkül is, tehát nem kell ateistának lenned.


Én otthagytam a kereszténységet, és ma azt hallgatok, amit akarok. Nincs bűntudatkeltés, nincsenek nyivákoló keresztények, akik szerint nem lehet összeegyeztetni a hittel a zenét. Többek között Billie Eilish-t is szoktam hallgatni.

2020. máj. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Van max. 1-2 zenéje, ami olyan. Az ATGGGTH se teljesen arról szól, aminek hallatszik, csak egyesek nem tudnak szöveget értelmezni. Egyébként meg tök átlagos fake deep szövegei vannak.
2020. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
nyugodtan. én is vallásos vok, és őt hallgatom
2020. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
91%
Ha ez számít valamit templomi kórusban volt kiskorában.A zenéi nem szólnak olyasmi dolgokról ami miatt egy vallásosnak ne lehetne hallgatni. A bury a friend például nem a démonokról meg ilyesmi dolgokról szól hanem az alvásipalarízisről. Az atgggth pedig arról hogy mennyire elcsesszük a Földet. Nem mindig a saját szemszögéből ír szóval ne ítéljétek a zenéi szövegei alapján. :)
2020. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!