Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érjem el, hogy higyjek...

Hogyan érjem el, hogy higyjek Jézusban? Ti hívők hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Hiszek a túlvilágban, Istenben, szellemekben, de Jézusban? Mit csináljak?

2020. máj. 23. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Először is a Teremtésnél kell kezdeni. Mert ha nem fogadod el, vagy nem tudod elfogadni, hogy az életet megalkották, létrehozták, akkor itt már bukik a Több is. Ez az alap.

Ha alapos, és szilárd, megingathatatlan ebben a témában a hited, akkor mehetünk egy lépéssel tovább.

Másodszor, tudnod kell hogy aki létrehozta az életet és mindent, milyen céllal tette? Mi a szándéka ezzel?

Harmadszor, amikor ez is meg van, akkor tudatositanod kell, hogy megvalósult-e ez a él, a szándék? Ha nem akkor miért, és mi az ami szükséges ahhoz, hogy Isten megvalósitsa ezt. A Többi pedig már mélyebb dolog, keményebb "eledel", amit az éretteknek való. Akkor majd léphetünk tovább.

2020. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én hiszek a teremtésben. De úgyhogy Isten alkotta meg az evolúciót, ősembert, emberi testet, ősrobbanást, dinókat. Ez baj az égieknek, ha így hiszek?
2020. máj. 24. 10:29
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen Isten egy tudatos gondolattal egy pillanat alatt teremtette meg ezt a világot. És a megvalósulást végtelen hosszú idővé és térré nyújtotta el, végtelen energiát adva hozzá. Hogy a szellemi dolgok formát ölthessenek.
2020. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Azt írod hiszel a teremtőben, de a bibliát mesének tartod...

Végül is így is lehet értelmezni. De mielőt nagyon ítélkezel meg kellene ismerkedned az szentírással mélyebben.

Persze nem csak a bibliát kell megismerni. Más vallások tanítását is. Pl. Hindi rendszereket. Akkor meglátod, hogy sok az azonosság, összefüggés.

Kényszerből ne próbálj hinni.

Jézus tanításait megismerni (elfogadni, felismerni helyességüket) viszont nagy lépés a jó irányba. Ehhez csupán az evangéliumokat kell rendszeresen olvasni - apránként. Folyamatosan, nem csak elolvasni egyszer.

Így mélyül a megértésed. Elsőre sok mindennek nem lesz értelme, de ahogy ismerkedsz a világgal és más vallásokka, Istennel (a teremétssel és a termetővel) elkezdenek összeállni a dolgod. És akkor kezd megerősödni benned a Hit.

Nem az a kérdés, hogy Jézus történelmi személyiség, és élő személy volt. A tanítás éppen az, hogy járt valaki a földön aki Istennel egy.

János evangéliumát ajánlom különösen. Annak prológja helyre teszi ki Jézus. (ti. ő a teremtő (is))

2020. máj. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha sokat olvasod akkor bármelyik mesekönyvben elkezdesz hinni. Ezért vannak a vallások. A muzulmánok a koránt olvassák, a zsidók a tórát, a hinduk a védákat stb. stb. stb.


Ahhoz, hogy valaki egy ilyenben higyjen az kell, hogy érzelmileg instabil legyen (pl lelki labilitás, önértékelési zavarok, bűntudat, kisebbségi érzések) illetve az, hogy sokszor a legnyilvánvalóbb tényeket is képes legyen figyelmen kívül hagyni. Szóval egyfajta agytorna. Ezen kívül nagyon fontos, hogy a könyvnek az aktuális vallási áramlaton kívül eső részeit nem kell olvasni vagy félre kell magyarázni. Ezek azért szükségesek, hogy az adott könyvben található ellentmondásokat fel tudja oldani a tudat. Az utolsó dolog amit én a vallásos embereknél tapasztaltam (vagy "hívőknél" mielőtt egyesek elkezdenek a szavakon lovagolni) az az, hogy legyen az embernek hajlama a monomániára vagyis, hogy az égvilágon MINDENBE képes legyen a saját hitvilágát belelátni, illetve képes legyen éveken keresztül ugyanazt a könyvet olvasni. Ez egyfajta hipnotikus állapot szerintem.

2020. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó megjegyzés: a műszaki tanulmányok, sőt a felsőfokú tanulmányok általában (leszámítva: óvodapedagógus, szociológus, tanító, újságíró és a kül. felekezeti "egyetemek" ahonnan a vallási csoportok diplomásainak 90%-a kikerül) jelentősen hátráltatják a hitet, mivel sokkal koherensebb magyarázatot adnak arról, hogy hogyan működik a világ. Úgyhogy ha növelni szeretnéd az esélyeidet a hitre inkább ne tanulj tovább.
2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15-ös!

"Ahhoz, hogy valaki egy ilyenben higyjen az kell, hogy érzelmileg instabil legyen (pl lelki labilitás, önértékelési zavarok, bűntudat, kisebbségi érzések"


..jahh.. az a tudományos megközelítés. És hol maradt a megismerés a véleményalkotás előtt?

Mert ha kicsit tájékozottabb lennél, tudnád, hogy normális esetben a vallásgyakorlás része sokféle lelkigyakorlat. Ezek épphogy megerősítik az embert a felsorolt problémákkal szemben. Azaz a nem vallásgyakorlók sokkal inkább kitettek annak amit felvetettél

;)

2020. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondtam, hogy a kialakulásához mi szükséges és ezt továbbra is fenntartom.


Azt nem kétlem, hogy a vallási csoporthoz tartozás plusz a kiválasztottság érzése megtámaszthatja az instabil személyiséget. És ez bármelyik vallásra igaz, nekem volt nagy mélyen hívő muzulmán és hindu ismerősöm is, ehhez nem kell a kereszténység.

2020. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18!

Azt is írtad, hogy " ahhoz, hogy ilyenben higyjen az kell, hogy érzelmileg instabil legyen".

Most meg mintha elfogadnád, hogy a vallások segítenek a "lelki labilitás, önértékelési zavarok, bűntudat, kisebbségi érzések"-kel szemben. Én legalábbis erről beszéltem.


Ezeke szerint, a vallástól önértékelésükben megerősödöttek, visszanyerve stabilitásukat, el kellene veszítsék hitüket.

Szerintem ezt nem gondoltad végig....

;)

2020. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!