Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki az öntudatlanság semmiben...

Aki az öntudatlanság semmiben hisz ami a halál után lesz, akkor ő miért nem lesz öngyilkos ha az élete szenvedés és értelmetlen, mint mindenki másé? Sőt az univerzum létezése is értelmetlen.

Figyelt kérdés
Talán mert fél, hogy a pokolra jut ahol az összes létező kínzás valóra válik számára? (Éhség, szomjúság stb..), vagy tényleg egy élete lesz? És más szerettei nagyon fogják sajnálni? Tehát nem fogja zavarni az öngyilkos tagot, mert már nem fog létezni. Mit gondoltok? És a boldogság, Föld létezése is megszűnik egyszer. És a teljes univerzum is sokára. Akkor mi értelme ezeknek?

2020. máj. 25. 23:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Az élet nem igazságos... csak annyira, amennyire mi emberek, megoldjuk.

Aki balesetben hal meg, vagy megölik, annak nincs szerencséje, így járt.

2020. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
:( Amúgy sztem, senki sem tudja, hogy mi a helyzet odaát. Nem? Még Hawking sem tudta.
2020. máj. 26. 14:01
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, mert jobb egy élő eb, mint egy döglött oroszlán.
2020. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok (ma 13:39) :D

Én is rettenetesen szeretnék erre válaszolni, de nem tudok. Az embereket mindig is foglalkoztatta a halál, főleg azért mert ismeretlen számunkra, az ember meg ösztönösen fél mindentől ami ismeretlen. Ez természetes. Én is félek a haláltól, mindenki azt teszi :D Ezért próbáljuk kitalálni hogy mi történhet utána, rengeteg sok túlvilágelmélet létezik mindenféle megközelítésből.

Igen, én úgy képzelem el mintha elaludna az ember, vagy legalábbis hasonló módon. Aztán meg vagy igazam lesz vagy nem, ez majd kiderül akkor ha meghalok, addig meg felesleges feszegetnem a kérdést mert úgysem találok rá választ.

2020. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Értem :) Szted a túlvilág, Isten ugye nem csak egy vágy álom/mese? Én hiszek bennük. De mégegyszer, bibliában egyáltalán nem.
2020. máj. 26. 15:24
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát a bibliásoknak legalább van valami alapjuk, amit ki lehet nevetni, de létező dolog. A te hited, kérdező, akkor ezek szerint teljesen légből kapott? Miben hiszel tulajdonképpen? Szerintem önbecsapás, amit csinálsz. Csak eltékozlod az életed, miközben abban reménykedsz, hogy van valami tökéletes halál utáni élet. Miért lenne?
2020. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Jól elviccelődtök ezen, de egy ember nem tud csak úgy öngyilkos lenni, mert józan állapotban kiszámolta, hogy nem érdemes élnie a rettenetesen szar életét. Józan állapotban az ember nem mer ugrani a tizedikről. Pokolról soha nem hallott kínai ateista se. Az embernek van valami pszichológiai gát beépítve a fejébe, hogy ezt ne merje megtenni. Az mindegy, mit akar, meg mit nem.


Ahhoz, hogy meg tudja tenni, hónapok óta tartó elviselhetetlen szorongás, pánik, rémképek, elképesztő önkívületi állapot kell, vagy iszonyatos fájdalom, betegség, aminek ti még a közelében nem jártatok soha. Ha ez megvan, akkor meg már az illető nem saját józan döntéséből lesz öngyilkos, hanem már régen nem ura a saját pszichológiai hullámzásainak. Olyankor már viszik az események. Öngyilkosságok nem "józan" elmeállapotban történnek, hanem mikor teljesen megborult valaki. Keresztény ugyanúgy megborulhat, és meg is szokott, nincs itt különbség.

2020. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Mert ha nem lenne odaát, mi értelme van az életnek, világnak? Ha meghalok akkor az életem értelmetlen volt, mert nem csináltam semmit. Hiszen ezek már úgysem számítanak 30 billió év múlva :D :)

És az emberi testet nézd meg, hogy milyen bonyolult szuper rendszer! Az evolúción kívül ennek biztosan van alkotója. Ahogy mindennek.

2020. máj. 26. 15:50
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Az ember test valóban bonyolult, de közel sem tökéletes. Én pl. jobbat terveznék, pedig nem vagyok mindenható meg mindentudó, mint ahogy a keresztények állítólagos istene, csak egy frissen végzett mérnök.

Eleve nem úgy kéne megtervezni egy élőlényt, hogy egy kis falattól is simán meg tudjon fulladni. De ne menjünk ebbe bele.


De tegyük fel van isten, mert valakinek teremteni kellett ezt az egészet. De őt ki teremtette? És azt az illetőt, aki istent teremtette, ki teremtette? És folytathatnám a végtelenségig.

A túlvilágon meddig tart majd az élet? Azután is lesz egy túlvilág, meg azután is? Mi értelme van az ebben a világban tett dolgoknak, ha végtelen számú élet van, minden élet után jön egy új? Én pont ebben nem látok értelmet? De mondhatod, hogy túlvilág az élet örökké fog tartani, De miért nem ez az élet tart örökké? És ha büntetés/jutalmazás funkciója van a halál utáni életnek, akkor milyen már, hogy cirka 80 év határozza meg az utána következő örökkévalóságot?

2020. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mert ha van túlvilág akkor mi értelme az életnek ? Mi értelme örökké lenni egy kvázi statikus állapotban (menny vagy pokol) ? Max az első párezer évben még jópofa lenne de egy idő után marha unalmas lenne + mardosna a bűntudat pl: ha te a mennyben vagy de a szeretteid nagyja nem.


És ha mindennek van alkotója akkor Istennek kicsoda az ő alkotója ? Az annak ki ? Mi értelme az ő létezésének ?

2020. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!