Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok kikapcsolódni,...

Miért nem tudok kikapcsolódni, szórakozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom önfeledtem elengedni magam.

Kicsit öntudatlan állapotba kerülni és hagyni,hogy csak úgy sodorjon a tömeg. (sodródni csak az életben tudok)


Olyan, mint ha valamit nem tudnék feloldani magamban.

Képtelen vagyok ugrálni,táncolni,tombolni kiadni magamból a feszültséget.

A sport nem ugyan az.

Nem is járok szórakozni sehova.

Tulajdon képpen nem tudom, hogy kell.


A zenés táncos helyeket eleve kerülöm,stresszforrás pedig úgy érzem valami ilyesmi(is) hiányzik az életemből, de képtelen vagyok rá.


29f



2016. febr. 8. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szorongsz és nem engeded meg magadnak, hogy ellazulj.

Miért nem?

Nem csak a zenés táncos helyeken lehet szórakozni. Szórakozás egy kerti grillezés a barátokkal, vagy bármilyen olyan tevékenység, ami téged szórakoztat,megnyugtat, kikapcsol. Ez lehet olvasás, lovaglás, kutyázás, kertészkedés, bármi.

2016. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy pont az ugrálva táncolós,tombolós stílus passzol hozzád legjobban. Nekem nagy változást hozott az életemben, hogy pár év óta járok latin táncokra. Heti 2-3 óra, hetente 1-2 buli, 1-2 havonta hétvégi vagy hetes táncos program (síelés, wellness, nyaralás).


Ne írd le az összes táncos helyet! Évezredek óta a legkönnyebben férfiak és nők ilyen helyeken ismerkednek (zenétől, jó esetben csak 1-2 italtól fellazultan).


Ha elkezdesz pl. salsázni, 1-2 hónap táncóra után (ha a külsőd összességében rendben) retro bulikban már nagyon jó fellépésed lesz (kis ital ide még jó, itteni csajok elájulnak attól, ha alaptechnikákkal megforgatod őket, zenére nagyjából ritmusban mozog velük a tested), de 2-3 hónap után már csak latin táncos bulikba lesz kedved menni, és pia nélkül is felszabadultan fogsz ismerkedni, mulatni.


Táncórákon első időszakban sokszor olyan alap dolgokat is gyakoroltatnak mint szemkontaktus, mosoly, partner közelségének kezelése. Pl. úgy hogy egy körön keresztül (órák többségén pár percenként partner csere van) 10-20 csajnak nézzél mélyen a szemébe, és közben mosolyogj rá, vagy időnként egy kis simogatás, masszírozás is feladat. Ami jó tréning arra, hogy ma nők testi közelségét, a testükkel való érintkezést természetesen kezeld.

2016. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tuti jó lehet egy ilyen latin tánctanfolyam, de ki is buknék. Nulla ritmusérzékem van.

Szoros kontaktus nőkkel,sokkal,ismeretlenekkel.. mind veszélyforrsá

2016. febr. 8. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Kifogásokat mindig lehet találni. Az első órák ingyenesek, egy próbát megérne. Semmi gáz sincs azzal, ha az elején zavarba jössz, vagy akár később több év után is bármikor, ha egy csaj nagy hatással van rád. Salsában pl. azért testfelületek nem érintkeznek csak közel vannak. Kizombában viszont igen, itt korábban más táncokban már gyakorlott férfiembereknél is természetes az erekció, de ide már csajok sem kezdők mennek, így már ezen sem lepődnek meg. :)


[link]

2016. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi kérdező,én sem tudok szórakozni,mondjuk ritmus érzékem van,de két dolog van amit gyűlölők az alkohol,és a tánc.
2016. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon irigylem azokat akik tudnak táncolni át ha még élvezik is.


De hogy tanulhatnám meg azt amit nem szeretek?

A gondolat is feszélyez,hogy ott kellene izzadnom.

Ideges lennék pusztán a rohadt csetlésemtől botlásomtól.

Mert más is lehet szar,de legalább élvezi. Én meg nem.

pedig kurta jó lenne ha felszabadultan tudnék táncolni.

utálom magam

2016. febr. 8. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Táncolni és felszabadultan ugrálni a szobában is lehet, otthon. Ha zavar a tömeg és csak magára a táncra vágysz, akkor próbáld ki.
2016. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, én nem szeretek bulikba járni, iszogatni a kocsmába a haverokkal, "partiarcnak lenni", de amitől igazán el tudom magam engedni az az amikor elmegyek sétálni a parkba vagy elmegyek a hstárbs futni. Meg kell találd amit szeretsz. Hiába kérdezel, mert nem fogod megtenni, én sem tettem meg. Próbálj meg nem másoktól függni, nem azt csinálni ami mások szerint az elfogadott vagy átlagos.z
2016. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia.

Sajnálom a helyzetet. Ez igazán rossz lehet. Az ellazulás hiánya valahogy annyira félelmetesen hangzik. Ha valami gátol ebben, itt van két ötlet mi lehet.

Lehet, hogy egy sérelem, megbecsüléssel kapcsolatos trauma ért és ez bénít tudat alatt.

Vagy, egy konkrét szellemi lény nem hagy békén, de megkérhetsz valakit hogy imádkozzon érted és el fog menni.

2018. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!