Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondol Isten a homoszexuál...

Mit gondol Isten a homoszexuális kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 16:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
#20 Ha megnézed, ehhez képest a katolikus vallásúak véleménye itt a gyakorin eléggé eltér.
2020. jún. 19. 21:16
 22/34 anonim ***** válasza:
66%
#21: na igen. Van a katolikus egyház hivatalos tanítása, és ezzel a hívők tényleges hite nem 100%-ban egyezik. Nagyon nem. És ez jól is van így. A hitet nem lehet előírni. Az meg végképp gáz, mikor az egyház a jézusi hit alapelveitől vándorol el (mondjuk bizonyos embereket "kifelejtenek" a felebaráti szeretetből), de ez már csak a hab a tortán.
2020. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 KZitus ***** válasza:

#13

Ok, de te sz Isten véleményét kérdezted, nem az egyházét. nem idézhettél volna inkább arról, mi a nézete Istennek a kérdésedről?, mivel így írtad ki?

2020. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg nem akarom bántani a vallásosokat, de tényleg még mindig jelen van az a nézet, hogy Isten egy felhők között élő, emberszerű alak, akinek a politikai nézetei vannak és véleményezi a különböző földi életmódokat? Én azt hittem, hogy ezen már a legelszántabb hívők is túlléptek. Arról lehet komolyan vitázni, hogy a katolikus etikai kódex (azaz a Biblia) szerint egy adott viselkedés, például a szexuális kapcsolat azonos neműekkel, helyénvaló-e, de arról hogy "Isten" mit "gondol" valamiről, hát elég nehéz komolyan értekezni.
2020. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Azt a 4#-es a Biblia alapján már leírta.
2020. jún. 20. 11:06
 26/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem bün, és Isten sem haragszik a homoszexuálisokra. Miért is tenné, hiszen ö saját maga teremtette öket. Hogy véletlenül, vagy akarattal, azt nem tudom, de egy "sorozatgyártáskor" elöfordulhatnak különbözö termékek. Egyébként léteznek homoszexuális állatok is. Ebböl én arra következtetek, hogy a homoszexualítás a génekben van, nem pedíg betegség. Száoval összegezve: a szex egy jó dolog, nem csak utódnemzésre való. A jó dolog pedíg mindenkinek mást és mnást jelent. Ki cukorral, ki cukor nélkül issza a kávét. A lényeg, johy a szexben minden résztvevö érezze jól magát.
2020. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Annyira szűkszavú a kérdésed, és nagyon kevés hozzászólásod van a saját kérdésedhez, mint a 21-es.

Mi a felvetésed, milyen szempontból érdekel téged ez a kérdés?

Már csak azért is, mert igazából így erre a kérdésre csak Isten válasza lenne az elfogadható, hiszen az ő gondolataira vagy kíváncsi. Arra pedig ott van a Biblia.

Lehet, most udvariatlannak gondolsz, de lennének kérdéseim, mielőtt válaszolnék - ha az én válaszom érdekel.

2020. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 KZitus ***** válasza:

#26

Elolvasva a véleményedet, önkéntelenül felvetődött a kérdés bennem, vajon tudod miért pusztította el Isten Szodomát és Gomorát? Olvastad ezt a történetet a Bibliában?

2020. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi, különböző vallások hívei mennyire állnak ki Isten irányadó mértékei mellett. Meglepett az eredmény, mert pl.a katolikus egyház hivatalos álláspontja nagyjából azonosnak tűnik a Bibliáéval ezen a téren, úgy tűnik, hogy a katolikusokat ez nem nagyon érdekli. Az is meglepő, hogy a reformátusok is meglehetősen elnézőek, pedig a Szentírás teljesen világos ebben.
2020. jún. 20. 15:16
 30/34 KZitus ***** válasza:
értem
2020. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!