Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondol Isten a homoszexuál...

Mit gondol Isten a homoszexuális kapcsolatokról?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 16:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
22%

3Móz 18:22 Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak: utálatosság az.

Ez isten álláspontja a homoszexualitásról.

2020. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

A keresztény és az iszlám vallásban a városok nevei a megátalkodottság és erkölcsi romlottság, míg bukásuk Isten haragjának közmondásszerű szinonimájává vált.

A homosexualitás nem romlottság, hanem a génektöl függö tulajdonság. Ezt feljebb (26/31) ki is fejeztem.

Tehát Istennek nincs oka egy sorozatgyártott ember nevü lényre haragudni, ha éppen egy a sok közül nem olyan, mint a többi. Elöfordul ilyen.

2020. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"A homosexualitás nem romlottság, hanem a génektöl függö tulajdonság. Ezt feljebb (26/31) ki is fejeztem."

Csakhogy az ember nem csupán génekből áll, nem csupán ösztönökből, hanem van egója, és szuperegója. Éppen ez különböztet meg minket az állatoktól. Van lelkünk és van szellemünk is. És igenis tudunk uralkodni magunkon, tudjuk kontrollálni az ösztöneinket. Ezért tudunk pl. hűségesek lenni, mert nem az ösztöneinkre hallgatunk, hanem a szellemünkre. Mert a testi vágy nem különbözteti meg a feleségemet egy másik nőtől, de a szellemem igen. Én pedig a szellememnek engedek, és ezzel uralkodok a testem fölött. A testem nem tud hűséges lenni.

Igen, vannak olyan fajok, ahol van homoszexualitás. De az állatoknak nincs szelleme, nincs szuperegója. Náluk csakis kizárólag a hormonok határozzák meg, hogy éppen kivel létesítenek aktust. Ha a hím oroszlán "megcsalja" a nőstényt, nem lesz belőle harag a nőstény részéről, mert ennek nincs jelentősége az állatvilágban. Miért nincs? Mert nincs szuperegó. Nincs "felettes én". Nincs szellem, ami többet adna, mint testi síkon való létezés. Nincs szellem, ami uralmat adna a test fölött. Éppen ezért nincs jelentősége az állatvilágban levő homoszexualitásnak.

Viszont itt vagyunk mi, emberek, akik többek vagyunk, mint egy rakás hús és csont. Többek vagyunk, mint szimplán testi síkon élő létezők. Van szellemünk, ami uralmat ad a testünk fölött. És ha azt érzem, hogy a testem rossz irányba visz, akkor nem megyek a testem után, hanem uralkodok magamon. Nem azt teszem, amit testem diktál, hanem amit a szellemem diktál, amit az erkölcsöm diktál.

A homoszexualitás csupán testi síkon való létezés. A homoszexualitás nem más, mint a szellemem, a szuperegóm kiiktatása. És amikor kiiktatom a szuperegómat, akkor kiiktattam azt, ami emberré tesz az állatvilághoz képest. Ezért megromlás a homoszexualitás, ezért tragikus, és fertelmes az Isten előtt.

"Tehát Istennek nincs oka egy sorozatgyártott ember nevü lényre haragudni"

Egy kérdés: Te egy sorozatgyártott termékként definiálod magad? Ez az önképed? Úgy határozod meg magad, hogy "én egy sorozatgyártás terméke vagyok"?

"ha éppen egy a sok közül nem olyan, mint a többi"

Mert az összes többi egyforma?

2020. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

" Az is meglepő, hogy a reformátusok is meglehetősen elnézőek, pedig a Szentírás teljesen világos ebben."

Én éppen ezért nem tudnék szavazni az általad indított szavazáson, mivel azt kérdezted, hogy Isten mit gondol. Az, hogy Isten mit gondol, teljesen egyértelmű a Bibliából, ezért nincs értelme olyat mondani, hogy "Szerintem nem nézi jó szemmel", mert ez az én véleményemtől teljesen független. Isten szemében egyértelműen bűn, ugyanúgy mint sok más szexuális bűn, pl. a házasságtörés, házasságon kívüli szexuális kapcsolat, állatokkal való fajtalankodás stb.

2020. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!