Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokolra csak az igazán rossz...

Pokolra csak az igazán rossz emberek kerülnek vagy mindenki akinek vannak rossz szokásai?

Figyelt kérdés

Atlagos emberek akik elik az eletuket vilagi modra, de semmi komolyabb bunt nem kovetnek el eletukben.

Lehet vannak szokasaik de a szivukben tiszta es becsuletesek. Nem bantanak, csapnak be masokat. Van lelkiismeretuk, lelkifurdalasuk ha valami helytelent tesznek.

Vagy csak a teljesen tiszta emberek kerulnek a Mennybe?



2020. máj. 29. 11:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9-es, volt mar hogy csunyat mondtal masra, ezzel megbantva ot? Ez akkor most nem szamit, vagy te sem kerulhetsz mar a mennybe?
2020. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

A Bibliában sehol nem olvasható, hogy Isten csak a hite által tartotta elfogadhatónak a személyt. Minden egyes hűséges személy az életében tett dolgaival, cselekedeteivel bizonyitotta a hitét Istennek. A kettőt nem lehet szét választani. Mert ha hiszel akkor bizonyitod is. Miért? Mert Az Ördög is hiszi, de nem úgy él. TEhát nem mindegy mit teszel. Az tény, hogy ezek magában nem eredményeznek megmentést, ezért kellett Jézus szerepe.


Az a probléma itt ezzel, hogy sokan Jézusra apellálva akarnak megmenekülni. Ez tévedés, mert Isten nem hülye. Hatalmas árat fizetett a megmentéséért, a legkevesebb, hogy valamilyen hálát fejezzünk ki ezért.

A hála sarkal tettekre, vagy is úgy élünk, ahogy a szándékával összhangban van.

2020. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

"Hatalmas árat fizetett a megmentéséért"

- Hatalmas árat fizetett azért, hogy megmentsen attól az itélettől amit ő maga szab ki ránk. Fantasztikus! Lehetett volna annyit is mondani, hogy "na jó, megbocsájtok"

2020. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Senkiről sem jelenthetjük ki egyértelműen, hogy ő a pokolra került vagy kerül. Isten bárkinek megkegyelmezhet.
2020. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Evangélikusként furcsa számomra, hogy itt az egyik válaszoló tarthatatlannak véli a "csak a hit üdvözít" nézetet. De gondoljatok bele: ha valaki nem hisz a Mennyországban, az vajon akar oda kerülni? Lehet, hogy ő inkább újraszületni akar, vagy elérni a nirvánát, vagy vallástól függően akármit, vagy egyszerűen csak a nagy semmit a halál után. Ne legyen neki inkább a hite szerint, ahogy Jézus is mondta?

Ne tekintsétek provokatívnak a kérdésem, engem ez tényleg elgondolkoztatott.

2020. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

Nekem pedig legalább olyan furcsa, amit írsz. Hiszen gondolj bele, szerinted elég azt mondani, hogy Uram, Uram, s egyből üdvözülsz? Szerintem nyilván nem, sőt Jézus is mondott ilyesmit.

2020. máj. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16

Nem emlékszem, hogy ezt írtam volna... én arról írtam, hogy aki nem hisz a Mennyországban, az vajon akar-e oda kerülni? Akar-e üdvözülni? Hiszen neki ez csak egy mese.

2020. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

S mi van azokkal, akik azért nem hisznek benne, mert sose hallottak róla? Vagy hallottak, csak nem hitelesen? Például a házalóügynökök szerint a kiválasztott 144 ezren kívül senki se juthat oda, akkor mi értelme hinni benne?


Bár egyébként egy szóval se mondtam, hogy nem kell hinni, s mivel rám hivatkoztál, érdemes lenne elolvasnod a hozzászólásomat is alaposabban, s újra, ha már elsőre nem fogtad fel.

2020. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Jézus a váltságáldozatával vívta ki a lehetőséget arra, hogy üdvözülhessünk. A cselekedetek csak a váltságáldozat elfogadása után minősülnek létfontosságúnak.

Tehát, aki üdvözülni szeretne, aminek egyik kimenője a mennybe jutás, annak elsősorban meg kell bánnia a bűneit. 2.: el kell fogadnia Jézus váltságáldozatát. Ha ezt elfogadta az illető, akkor automatikusan betöltekezik Szent Szellemmel(ezt Jézus ígérte mindazoknak, akik követik őt) és azután Istennek tetsző életet kell éljen és új erkörcsöket felépítsen Isten vezetése segítségével. Ezek után valakinek a gondolatai, cselekedetei és a szíve határozza meg, hogy hova jut. És persze, hogy mennyire hallgatott a Szellem vezetésére.

Azokat az embereket akik mindezen pontokat betöltik keresztényeknek hívják.

2020. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18 Nyugodj meg, felfogtam a válaszodat elsőre is :-)

Nyilván nem elég csak annyit mondani, hogy Uram, Uram. Jézus itt a farizeusokra utal, akik látszatra nagyon nagy hívők voltak, viszont legbelül nem volt igazi hitük, túlságosan a törvény és a szokások rabjai voltak. Mi nyilván nem tudjuk megállapítani, kinek van igaz hite és kinek nincs, ezt egyedül Isten látja. Viszont ha valakinek igazán van hite, az magával hozza azt is, hogy igyekszik a szerint élni és jót cselekedni. Tehát az evangélikus teológiában fordított a sorrendiség: előbb a hit van, és csak az után a jó cselekedetek.

Máshol azt is olvashatjuk a Bibliában, hogy az ördögök is hisznek, és rettegnek... de a hit nem annyi, hogy hiszed, hogy van Isten. Lehet úgy is hinni Istenben, hogy megtagadod, minden rosszért Istent okolod az életedben stb. Namost, ez nem az igazi, de a földi életünkben még lehet ezen változtatni, és Isten is megkegyelmezhet.

Akik soha nem hallottak a kereszténységről, vagy hallottak, de nem tudták befogadni, nekik is megvan a maguk elképzelése, hogy mi lesz a halál után. Szerintem legyen nekik a hitük szerint. Aki nem hiszi, de azért reméli, hogy van Mennyország, remélem, hogy ő is oda jut.

Azt senkiről nem mondanám, hogy pokolra kerül, ilyet nem lehet kijelenteni, mert Isten mindenkinek megbocsáthat.

2020. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!