Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Frissen megtért emberek miért...

Frissen megtért emberek miért akarnak megtéríteni?

Figyelt kérdés

Két ismerősöm is akik 20, másik 40 évesen lett egyáltalán megkeresztelve, állandóan meg akar téríteni.


Finoman elmondtam nekik hogy a helyzet kicsit olyan mint amikor a "bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű"


Engem születésemkor megkereszteltek, aztán amint lehetett elsőáldozó is voltam. Utána én teljesen önkéntesen külső szülői kényszer nélkül eljártam templomba ministrálni, olvastam Bibliát, aztán 4 évig bennlakásos egyházi iskolába is jártam szintén saját akaratból.


Mert érdekelt a téma. 4 éven át szentmisével indítottam a napot. A Bibliát bekezdésről bekezdésre tüzetesen végigolvastam, 12-14 éves korom között és próbáltam megérteni is.


Ismétlem mindezt teljesen önszántamból, őszinte érdeklődésből és nyitottságból.


Majd kb. 17-18 éves koromra lezártnak tekintettem életemnek ezt a bő 10 évét amikor Istennel, a Bibliával ilyen tüzetesen foglalkoztam.


Amire szükségem volt belőle nyilvánvalóan lelkiekben megmaradt.


Most 41 vagyok, 20 éve nem járok templomba és nem imádkozok, nem olvasok Bibliát. Ez a korszak akkor volt. Kimaxoltam úgy gondolom.


De hiába mondom el frissen megtért ismerőseimnek, nem fogják fel.


Miért???



2020. jún. 3. 00:33
1 2
 11/14 anonim válasza:
Valószínüleg azért, mert úgy gondolják az a helyes út és nem szeretnék ha rossz irányba mennél. "kimaxoltam"-szerintem ez olyan téma amit soha nem tudsz kimaxolni
2020. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

# 11


Ebben a dologban miért nem számít hogy mennyi tapasztalatom van benne?


Bármely másban számítana.

2020. jún. 22. 20:30
 13/14 anonim válasza:
Nem írtam olyat, hogy nem számít. Én gyerekkorom óta ilyen környezetben mozgok, ezért tudom, hogy ez az a téma aminek nincs vége, midnig találsz valami újat (még ha nem is tűnik annak, egy másik ember máshogy világít rá)
2020. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok sajnos. Megkereszteltek gyerekkoromban és félig meddig emiatt vallásos nevelést kaptam de soha nem erőltették mégsem szóval kissé bonyolult az Istenkapcsolatom ezáltal , de talán mindenkié az.


35 éves korom körül kezdett újra érdekelni a dolog de már talán előtte is. Idén pedig elkezdtem hiroktatásra járni és húsvét előtt fogok elsőáldozni.


Sajnos én is térítgetek és ez zavaró lehet másoknak ezért igyekszem tudatosan nem túltolni.


Viszont az tény hogy Te tényleg kvázi kimaxoltad :). De szerintem ha nem vagyunk full ateisták akkor már megértjük egymást.


Az ember viszont spirituális lény, csak mindenki saját maga dönti el mit hogyan értelmez.


Én inkább a kereszténységre csak úgy buzdítok hogy legyen újra jó neve és hire mert manapság kb ciki kereszténynek lenni és menő ateistának. Ez miért jó ?

febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!