Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mitől félnek a...

Szerintetek mitől félnek a legjobban az emberek a világon?

Figyelt kérdés
(A Máté 24 alapján kérdezem.) Természetesen egy - egy kontinensen vagy országban is eltérően jelenhetnek meg az általam felsorolt válaszok. De próbáljunk meg arra koncentrálni, hogy ezek közül melyik válthatja ki leginkább az emberek félelmét az egész világra nézve!

2020. jún. 6. 08:45
A kérdező szavazást indított:
A hamis prófétáktól
A háborútól
Az éhínségektől
A járványoktól
A földrengésektől
Más természeti csapásoktól
Más jelektől
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából Én másra gondoltam. Ezért jelöltem be a "más jeleket"

DE valójában, a Hamis prófétákon kivül, úgy gondolom, mindegyiktől lehet félni. Hiszen ezek az ember jólétét, és megélhetését, életét veszélyeztetik.


Egy régebbi Nők lapjában olvastam, hogy az emberek a változtatásoktól félnek nagyon. Ha valamit megszoktak, "még ha nem is jó", nem szivesen változtatnak az életükön. Mert az lemondásokkal, jár és a környezetükben élők véleményével találják szembe magukat.

Ha nem akarsz az árral sodródni, harcot kell vivnod, ezért az ember többsége bele sem kezd.

2020. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-esnek


Igen a szokás hatalma valóban nagy! Félelmeink közül azt hiszem a hamis prófétáktól is indokolt lehet félni - hiszen azok az ember életét veszélyeztetik! Egyébként milyen félelemre gondoltál?

2020. jún. 6. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:

A hamis próféták milyen módon veszélyeztetik az életet? Sejtésem van a gondolat felől, de nem biztos, hogy egyezik a Te gondolataiddal.


A Máté evangéliumában leirtak alapján egyik sem jó, bármelyik legyen is az. Hiszen mindegyikben életeket veszt az ember. Föleg ha ezek közül egyszerre többel is szembesülnek némelyek.

A hamis prófétát pedig kilehet szűrni, a leirtak alapján.

2020. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-asnak


"A hamis próféták milyen módon veszélyeztetik az életet? Sejtésem van a gondolat felől, de nem biztos, hogy egyezik a Te gondolataiddal."


Elveszítheti az ember az örök életét és az életét.


"A Máté evangéliumában leirtak alapján egyik sem jó, bármelyik legyen is az. Hiszen mindegyikben életeket veszt az ember. Föleg ha ezek közül egyszerre többel is szembesülnek némelyek."


Igen egyik sem "jó" ez igaz! De nem mindegyik kerülhet az ember örök életébe! Sőt elősegíthetik az emberek megtérését!

2020. jún. 6. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az emberi butaságtól.
2020. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ösnek


Találó! Ezen nem is csodálkozom.

2020. jún. 6. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Lényegében egyetértek ezzel is.
2020. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!