Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ! Szerintetek...

Keresztények ! Szerintetek hogyan érdemes az életet élni ? Úgy, hogy ez az 1 életünk van, használjuk ki, élvezzük ki, amíg lehet, korlátok nélkül, vagy inkább legyünk mértéktartóak, és számítsunk arra, hogy a halál után van valami létforma ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 20:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy a vágy, a kéj, ezek miért lennének alacsonyabb rendű örömök ?


Például a testi örömök, miután ettem egy nagyon finom ételt, vagy pl egy nagyon jó szex, szerintem azért ezek is kellenek, azért teremtette ezeket az Isten. Vagy az ízek, illatok. Ezek nélkül az érzések nélkül szerintem sokkal szegényebbek lennénk.

2020. jún. 10. 22:22
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem tiltva vannak ezek a "testi örömök", és itt a nemi életre gondolok, hanem megfelelő korlátok, elrendezések közé van helyezve.

Az illatok izek világa nincs tiltva, ki mondta ezt? Nyilván, ha ezek közül valaki "mohoságában", uram bocsáss meg "zabál, vagy iszik", az már nem egészséges.

2020. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az ilyen vágyak, örömök kiélése abban az esetben is helytelennek számít, hogyha senkinek sem ártok vele ? Pl szerintem a gyilkosság sokkal nagyobb bűn.


Ezek az örömök, vágyak meg így is úgy is előjönnek maguktól, és persze el lehet fojtani, de nem biztos, hogy az hosszútávon egészséges.


Meg picit azt érzem, hogy a (keresztény) vallásban a szex az eléggé tabunak számít, de ezt nem értem teljesen, ha 2 ember örömet okoz egymásnak, akkor miért ennyire tabu a szex ? Vagy ha nem is tabu, nagyon be van korlátozva, hogy kivel, hol, hányszor és mennyit lehet, hogy házasság előtt nem lehet, meg aki házasságon kívül csinálja az bűnös, 2 azonos neműnél pedig egyértelműen bűnnek van kikiáltva a szex.


Én azon az állásponton vagyok, hogy a vallás, meg Isten lehetne egy picit megengedőbb pl szex esetében, nyilván kölcsönös beleegyezés tekintetében.


De az emberben bűntudat lesz, hogy a vallás, meg a Biblia ilyen szinten szabályozza a szexet, pedig szerintem a világ legtermészetesebb dolga kellene, hogy legyen. Nem kéne ennyire tabusítani, és Isten lehetne ezzel megengedőbb. Inkább szexeljenek az emberek, mint háborúzzanak, vagy gyilkoljanak.


De ez csak a személyes álláspontom.

2020. jún. 10. 22:35
 14/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a szex is a szeretet egyfajta megnyilvánulása, egy szeretetnyelv, épp ezért nem tudom teljesen megérteni, hogy a Biblia miért próbálja azt bekorlátozni.


Ha 2 ember beleegyezik és kedvére való, már miért ne lenne elfogadható ? Sőt azt is állítom, hogy ABBAN AZ ESETBEN, ha 2 ember beleegyezik saját döntése alapján, akkor a teljes szexuális szabadság lenne az elfogadható, kitételek nélkül.

2020. jún. 10. 22:40
 15/20 A kérdező kommentje:
Ilyen tekintetben szerintem lehetne liberalizálni a Bibliát.
2020. jún. 10. 22:44
 16/20 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, amikor Isten létrehozta az életet, minden alkotásának helyes működéséhez, társitott törvényeket, mert azok akkor működnek megfelelően, és hibátlanul.

A Szexualitás nem tabú, hanem két ember magánéletéhez tartozik. A Szeretet királyi törvénye alapján, az ilyen intim pillanatok, azoknak lettek létrehozva, akik közösen szeretnének élni, hűségben, szeretetben, és megalapozzák a család intézményének is a működését a jövőre nézve.

Ezt nevezik Házasságnak, és Isten a házasság intézményében élőknek hozta létre ezeket az örömöket.

Ha Isten engedélyezné, vagy is nem korlátozná a "szexualitást" csak a házasságokra, napjainkban kialakult helyzettel találnánk Isten vezetése alatt.

Vajon milyen szeretetet, szerelmet érzek valaki iránt, ha ugyan azt szeretném átélni intim kapcsolatban másokkal is. Sem szeretetre, sem hűségre nem vall, Isten elrendezésében pedig ezek a tiszta érzések.

Az ember, nem "törölközönek" lett létre hozva, egymás számára.

Sajnos ezekkel a fogalmakkal nem vagy tisztában. A Világ ezért tart itt.

Nem kivánt terhességek, válások, abortuszok, nemi betegségek....Mozaik családok...

Az általad felvázolt "engedékenység" mögött sem szeretet, sem hűség, sem felelősség tudat nincs. Ezek nélkül pedig, nem müködik semmi jól, ahogy az elején emlitettem.

2020. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nyilván a fejlett szexuális kultúrához hozzátartozik a védekezés, amivel megelőzhetőek az abortuszok, nemi betegségek is, ez már csak az emberek felelősségén múlik.


A piedesztrálra emelt házasságok közül is rengeteg válással végződik. Az ember élete végéig mindössze 1 emberrel legyen együtt szexuálisan ? Ez nem az ember szabadságának korlátozása ?


Annyi házasság megy tönkre, hogy őszintén szólva én lehet inkább a szexkapcsolatok mellett vagyok. Házasság, oké, de ha bukik rajta, sokkal nagyobbat bukik, mintha csak sima szexkapcsolatban lett volna.


És azzal sem feltétlen értek egyet, hogy csak házasságon belül lehet szexelni. Aki nem akar megállapodni, mert úgy érzi, meghaladná a képességeit, az miért nem érezheti "csak úgy"jól magát ?


2 azonos nemű egyén miért nem szerethetik egymást ? Gyakori az a vád, mert hogy abból nem lesz gyerek. Na de akkor ennyi erővel a szingliket, meg a meddő nőket is el lehet ítélni, vagy azokat, akik nem akarnak gyereket. Vannak heteró párok, akik pl nem akarnak gyereket, akkor ők mivel különbbek ?


Nem kéne bűntudatnak lennie, mert ez a világ legtermészetesebb dolga szerintem.


Ha valakit megölsz, elveszed az életét, bűn. Ha lopsz valakitől, ezzel megkárosítod, bűn. Ha valaki sokat iszik, alkoholista lesz, és belehalhat. Ellenben a sok szex szerintem még senkinek sem ártott, ha 2 ember örömét leli benne és nem tudom miért kellenek olyan kitételek a vallásban, hogy házasság előtt nem lehet, csak házasságban lehet, 2 azonos nemű nem csinálhatja stb... Ez betegítő dolog...


Persze védekezéssel oké, de szerintem túl van ez a terület korlátozva.

2020. jún. 10. 23:11
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, a szexualitást nem ezért hozta létre Isten, hogy fertőt csináljon belőle. Ezt úgy látom nem érted, reméljük majd egyszer//nem túl későn/ megérted.


A nemi életet két oknál fogva ajándékozta, egy házaspárnak.

Egyrészt hogy hozzanak létre utódokat, másrészt, hogy egymásnak is szerezzenek örömet, az intim pillanatokban, ami kettőjükre tartozik, igy egészitsék ki egymást. Vagy is "egy testté" legyenek.


Az egy testté legyenek kifejezés, két emberre vonatkozik, ami nem jelenti a "csere-berét". Akkor tiszta egy Házasság, ha nem szennyezték be magukat másokkal, igy elsőként lehetnek egymásnak öröm forrásaként.

Az ember nem tárgy, hogy cserélgetjük. Sokkal több annál.

Ahogy belegondolok a szavaidba, nem nagyon tartod magad sem megbecsülésre méltónak, és ebből kifolyólag másokat sem.

Örömet pedig annak szerzünk, akihez ragaszkodunk, őszintén szeretjük, és védjük, mint egy értékes sokat érő dolgot. Nem szeretnénk, ha mások is használnák....

2020. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A házasságról pedig annyit, hogy Isten nem engedélyezi a válást. A házasságot Isten örökérvényűnek hozta létre, semmilyen ok nem lehet a hűtlenségre, vagy a válásra. Mert a házasságot a szeretet alapján kötik, a szeret pedig nem múlik, nem vall kudarcot.

Isten vezetése alatt, nem is lenne ok, sem lehetőség erre, mert a tökéletes ember és a felesége, nem lesznek olyan helyzetben, hgy ez megtörténjen. Maga Jézus is hivatkozott erre, határozottan.

Ha Ádámék nem hibáznak, a mai napig is több ezer év távlatában is csak Éva lehetne a felesége, és mással nem élhetne semmilyen módon.

A próbababák pedig a kirakatban vannak, Ők nem éreznek, nem tudnak szeretni, ragaszkodni.

2020. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Lehet szabadon és erkölcsösen élni egyszerre. Ellenben a szadbadosság nem szabadság, hanem béklyó, az ember ki van szolgáltatva az érzelmeinek, a pillanatnyi vágyainak a rabja. Elég csak belegondolnunk. A szabadság függetlenség és józanság.
2020. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!