Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hisztek a Túlvilág létezésében...

Hisztek a Túlvilág létezésében? Abban, hogy esetleg Evilági életünk után van valami mérőben más létforma? Mi történhet a tudatunkkal, lelkünkkel?

Figyelt kérdés
Én ezen sokat gondolkozok, mert egyrészt rossz belegondolni hogy 70 év mondjuk és mindennek vége, másfelől viszont nem tudom, ha van Túlvilág, mégis milyen lehet.

2020. jún. 9. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

1: Nem.

2: Szétfoszlik. Miért, szerinted mi történik a zenével, ha elégeted a magnószalagot?

2020. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Én hiszek abban, hogy a lelkünk nem szűnik meg létezni a test halála után. Személyes tapasztalataim is erre utalnak, de bizonyítani nem tudom, ahogy senki más sem. Ezért hit.

Elég valószínű, hogy lélekvándorlás van, tehát később újra születsz más testbe.

2020. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak ez így olyan szar meg kiábrándító, hogy meg halunk utána meg Örök Időkig a nagy sötétség és semmi. :D


Már arról se mi döntöttünk, hogy le akarunk-e születni a Földre vagy sem. Már ez is egy csoda.

2020. jún. 9. 21:55
 4/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy amit most itt megatapasztalunk, az sem a Valóság, csupán az, amit érzékszerveinkkel, tudatunkkal megtapasztalunk.


Ráadásul van egyfajta kontroll, mert nem minden információt vagyunk képesek befogadni, illetve szelektálni.


Mi lenne, ha korlátlanul áramlana az információ és ki tudnánk lépni Térből és Időből ?

2020. jún. 9. 21:57
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha ebbe bele akarsz mélyedni, a csatornán találsz még hasonló videókat.

https://www.youtube.com/watch?v=sv_b4x_UJDE

2020. jún. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló példája is jó: attól mert elégetsz egy magnószalagot, ugyanaz a zene még nem szűnik meg létezni. Számtalan más adathordozó létezhet, az előadók újra tudják teremteni...
2020. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 pelgrim ***** válasza:
Igen én feltétlen hiszek az emberi lét folytonosságában, hiszem, hogy a halál egy nagyon kiméletlen változás, ami felületesen szemlélve majdnem mindent tönkretesz. A halál tönkre teszi a testet, a személyiségből is végül csak az emlékezet marad. De marad az ön-tudat, vagy amit a vallások léleknek neveznek, marad a tudat tartalma is, az emlékezet, és maradnak a jellemvonások, a hajlamok ezek lesznek az eszközök egy következő inkarnacióban, a tudat vagy lélek további fejlődéséhez. Hiszem, hogy igenis mi magunk döntjük el, hol és mikor és milyen lesz a következő életünk, hogy ez addig ismétlődik, míg a lélek eléri a tudatnak azt a színvonalát melyen a halál elkerülhetővé válik. Arról is megvagyok győződve, hogy az információ az isteni forrásból folyton korlátlanul árad felénk, amire mi az ihlet segítségével szert tehetünk. Én azt hiszem, hogy a halál alkalmával kilépünk a térből és az időből.
2020. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És hisztek abban, hogy a jó és rossz cselekedeteinket a halál után visszakapjuk valamilyen adósság, vagy jutalom formájában ?
2020. jún. 10. 19:54
 9/20 A kérdező kommentje:
Illetve, HA van Túlvilág, akkor az ottani létforma az Evilági életünk folytatása, eredménye, következménye lesz, vagy mindenki tiszta lappal indul majd és nullázódik minden, jó és rossz tetteink egyaránt ?
2020. jún. 10. 19:59
 10/20 ...Laci ***** válasza:

Csakúgy, minthogy nem érthetők meg egy ember tettei a karakterének, lelki vonásainak ismerete nélkül, ugyanúgy nem érthetők meg ennek a világnak a történései a túlvilág(szellemvilág) ismerete nélkül.


Létezik az embernek egy hallhatatlan lelke, amely a testéhez képest elsődleges helyen van. Ehhez hasonlóan e világnak is van "lelke", mégpedig a szellemvilág. Az ember pedig a két világnak a középpontja a lelke és a teste által.


Halálunk után a testünk visszatér a földbe és elemeire bomlik. De a lelkünk folytatja életét a szellemi valóság világában. Ez olyan, mint a gyümölcsfa és a gyümölcs kapcsolata. Ha a gyümölcsöt leválasztják a fáról vagy lehullik, annyira lesz ízletes, amennyire meg tudott érni. A lelkünk is fejlődik, amíg a földön vagyunk. Célunk, hogy szeretetben fejlődjünk leginkább. Csak az lesz az igazi használható útravalónk ott, ahol a pénz, pozíció már nem számít.


Egyszóval, kedves Kérdező, van túlvilág!

2020. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!