Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol van leírva...

A Bibliában hol van leírva hogy Jézus vissza fog térni?

Figyelt kérdés
Olyan versre gondolok amiben Jézus személyesen mondja hogy vissza fog térni.

2020. jún. 12. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10

Amikor az evangelista éppen nem "idézőjelet" használ, csak egyszerűen elmeséli, hogy Jézus mit tanított, miért kevésbé hiteles? Vagy úgy is kerdezhetem, hogy miért hitelesebb, az a mondat, amit az evangelista Jézus szájába ad e/1-et használva? Mi ebben a logika? Tényleg nem értem.

2020. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia,

Nyilván az összes evangélista leírja, János volt a "szeretett tanítvány", ő állt a legközelebb Jézushoz a tanítványok között, ezért ő sokkal személyesebben ír.

A többieknél Jézus 3. személyben jelenti ki magáról:

Mt 16,28

Bizony mondom néktek: Azok között, a kik itt állanak, vannak némelyek, a kik nem kóstolják meg a halált, a míg meg nem látják az embernek Fiát eljőni az ő országában.

Mt 24,30

És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Mt 26,64

Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben.

Mk 13,26

És akkor meglátják az embernek Fiát eljőni felhőkben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Mk 14,62

Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel.

Lk 21,27

És akkor meglátják az embernek Fiát eljőni a felhőben, hatalommal és nagy dicsőséggel.


Üdv. Péter

2020. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 KZitus ***** válasza:
#2 A Bibliában ellenőrizheted, ha nem hiszel :-)
2020. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem kell hogy értsd a a logikát. Elég ha válaszolsz a kérdésre.
2020. jún. 12. 13:14
 15/16 anonim ***** válasza:
35%

"Ha jól látom akkor csak Jánosnál jelenik meg Jézus eljövetele. A többi evangélista nem számol be erről?"


Idéztek neked részeket a többi evangelistától is. Azokkal mi a baj?

Attól, hogy Jézus Emberfiaként utal magára bennük, még ő beszél. Amikor beszélt miért ne utalhatott volna magára így?

Ha elolvasod az egész Máté 24-et teljesen egyértelmű, hogy magáról beszél.

[link]


De, ez az egy idézet is elég bizonyíték: Máté 24:3-5

"Amikor Jézus az Olajfák hegyén ült, odamentek hozzá tanítványai külön, és ezt kérdezték: Mondd meg nekünk, mikor lesz ez, és mi lesz a jele a te eljövetelednek és a világ végének? Jézus így válaszolt nekik: Vigyázzatok, nehogy valaki megtévesszen titeket! Mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: Én vagyok a Krisztus! – és sokakat megtévesztenek." és innen kezdi el mondani...Tehát eleve arra ad választ, hogy mi lesz a jele az ő eljövetelének, vagyis elismeri a visszatérését és azt kezdi el kifejteni.

2020. jún. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem ő beszél. Ez a gond.


Máté 24:3-5-ben nem mondja Jézua hogy vissza fog jönni, csak annyit hogy vigyázzanak a hamis prófétákkal.

2020. jún. 15. 14:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!