Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol van leírva...

A Bibliában hol van leírva hogy Jézus vissza fog térni?

Figyelt kérdés
Olyan versre gondolok amiben Jézus személyesen mondja hogy vissza fog térni.

2020. jún. 12. 10:22
1 2
 1/16 KZitus ***** válasza:
63%

Szia

Máté 24:37–39: „amilyenek a Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának jelenléte [„eljövetele”, Kár., Kat., ÚRB; „megérkezése”, Csia; „visszajövetele”, Vida; görögül: pa·ru·sziʹa] is......"

Máté 25:31–33: „Amikor az Emberfia megérkezik dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor leül az ő dicsőséges trónjára. És eléje gyűjtik az összes nemzetet, ő pedig különválasztja egymástól az embereket, mint ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat jobbjára fogja állítani, a kecskéket pedig baljára.”

János 14:3

"Miután elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és elviszlek titeket oda, ahol én vagyok, hogy ti is ott legyetek."

2020. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az első kettő versben nem Jézus beszél ha jól látom.
2020. jún. 12. 10:59
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Sok helyen. Pl:

"Amikor az Emberfia eljön dicsőségében, és vele együtt az angyalok mindnyájan, akkor leül majd dicsőséges trónjára." (Mt 25,31)

Itt Jézus beszél saját magáról, már miért ne ő beszélne?

Vagy ez előtt: "Aztán feltűnik az égen az Emberfia jele, s akkor mellét veri majd a föld minden népe . Látni fogják az Emberfiát, amint eljön az ég felhőin hatalommal és nagy dicsőséggel. Elküldi angyalait nagy harsonaszóval, s azok összegyűjtik választottait a négy égtáj felől, az ég egyik szélétől a másik végéig. (Mt 24, 30-31)

A tanítványok kérdezik Jézust az eljöveteléről és a világ végéről és akkor több példát, tanítást is ad nekik, ezek az idézetek mind ebből vannak.

2020. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De itt nem Jézus beszél hanem az Evangélium írója mondja ezt. Olyan verseket keresek amikben Jézus személyesen közli, mint a János 14:3-ban.
2020. jún. 12. 11:37
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Olyan vers nem létezik, mert mindet az evangélium írója írta, Jézus egy betűt se írt le tanításából. Hanganyag se maradt fenn 😅
2020. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Szia,


Jn 14,3

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.

Jn 14,18

Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok.

Jn 14,28

Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.

Jn 21,22

Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!

Jn 21,23

Kiméne azért e beszéd az atyafiak közé, hogy az a tanítvány nem hal meg: pedig Jézus nem mondta néki, hogy nem hal meg; hanem: Ha akarom, hogy ez megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá?

Jel 2,5

Emlékezzél meg azért honnét estél ki, és térj meg, és az előbbi cselekedeteket cselekedd; ha pedig nem, hamar eljövök ellened, és a te gyertyatartódat kimozdítom helyéből, ha meg nem térsz.

Jel 2,25

Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök.

Jel 3,11

Ímé eljövök hamar: tartsd meg a mi nálad van, hogy senki el ne vegye a te koronádat.

Jel 16,15

(Imé eljövök, mint a tolvaj. Boldog, a ki vigyáz és őrzi az ő ruháit, hogy mezítelenen ne járjon, és meg ne lássák az ő rútságát.)

Jel 22,7

Ímé eljövök hamar. Boldog, a ki megtartja e könyv prófétálásának beszédeit.

Jel 22,12

És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.

Jel 22,20

Ezt mondja, a ki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!


Üdv. Péter

2020. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös, ha megnézed János 14:3-ban Jézus beszél első szám első személyben, a másik két versben viszont más beszél, nem Jézus.
2020. jún. 12. 11:47
 8/16 A kérdező kommentje:
Péternek köszönök. Ha jól látom akkor csak Jánosnál jelenik meg Jézus eljövetele. A többi evangélista nem számol be erről?
2020. jún. 12. 11:48
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

#7

Szerinted azt ki írta? Talán Jézus?

2020. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az evangélista írta, de úgy ahogy Jézus mondta, tehát ott Jézust idézi.
2020. jún. 12. 12:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!