Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok. Biztos vagyok...

Ateista vagyok. Biztos vagyok benne, hogy Isten nem létezik és nem értem, miért hisznek az emberek egy olyan lényben, aminek létezésére nincs bizonyíték. Ettől én rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Babilon, USA"


A Biblia alapján nem Emberi hatalomról, uralomról, és Földrajzi helyről van szó. Olvasd el az egész fejezetet.

"bíborba és skarlátba öltözött," Vadállaton lovagol, Sok vizen ül, vagy is tömegek tartoznak hozzá. Királysága van a királyok felett, befolyással is birnak az emberi uralmakon. Szajhának nevezi, mert "paráználkodott" a Föld királyaival", szellemi házasságtörést követett el.

Illetve ezt a "várost" az emberi uralmak fogják kifosztani, akikkel most még jóban vannak, ezért nem lesznek menyasszonyi-völegényi hangok bennük.


Ha ezeket szépen beilleszted, akkor láthatod, hogy világméretű vallásokról beszél. Akik ezekhez tartoznak és felismerik, azoknak elkell hagyniuk azt, mert a büntetésükből, azok is kapni fognak, akik oda tartoznak.

2020. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

"Ha ezeket szépen beilleszted, akkor láthatod, hogy világméretű vallásokról beszél. Akik ezekhez tartoznak és felismerik, azoknak elkell hagyniuk azt, mert a büntetésükből, azok is kapni fognak, akik oda tartoznak."


Kereszténység,buddhizmus,iszlám,hinduizmus... Nem ismerős? Rengeteg követőjük van.

2020. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, a saját magad által alkotott szabályok szerint te egy baromi jó ember vagy és szerinted mindent meg érdemelsz.

A Biblia szerint senki sem jó és ezért kellett Jézus halála.


Biztos vagyok benne, hogy az én erkölcsi törvényeim szerint egy rakás hibát találok benned, ami szerint te egy ócska, pusztítani való féreg vagy.

Tehát akkor most mit jelent a jó?

2020. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

12.

:D) Hihi,

Na igen, láttam az összes részt. De nem, Jézus nem Sith nagyúr. Nagyobb annál.

Egyébként több olyan mondat van némelyik részben, ami érdekesen helyes a Biblia szemszögéből nézve. Pl, Amikor Yoda, arra tanitja Lukeot, hogy tegye, vagy ne tegye, de soha ne próbálja.

2020. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14.


Teljesen mindegy, milyen "vallásnak" nevezik, ha a leirás minden részlete ráillik a megnevezettekre, akkor ebbe a "városba" tartozik.

Fényűzés, hatalom, világban való résztvétel, tömegek, nyelvek, rengeteg kereskedelmi tevékenységek, kegytárgyak, fűszerek, Mirha, stb ..Spiritizmus, sok ember vére tapad a kezükhöz, mert támogatták a Háborút, stb. stb

2020. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én tudom, hogy Isten létezik, hit se kell hozzá. :)

Teljesen megértelek, hogy ezt nem érted. Engem nem zavar. Téged viszont úgy tűnik, igen.

Viszont ez a nézetkülönbség nem jelenti azt hogy bármelyikőnk rossz lenne vagy jó. Ez csak egy nézetkülönbség, nem "minősítési eljárás"...

Szerintem normális ember vagy, akit nem lehet manipulálni - szóval részemről totál rendben vagy!

Egyetlen okom volna válaszolni Istennel kapcsolatos kérdéseidre, ha nekem tennéd fel: sokkal több normális, gondolkodó embert szeretnék társaságként majd az örök életben :) Lesz kávézóm és könyvtáram is! Jössz? ;)

2020. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia,


A helyes válasz ott van ahol 100% nyugalmat talál az ember, ott belül nehezen leírhatóan. Ahol eltudod mondani többé már nem aggódom és ez rendben van..

-én pl. katolikus vagyok-.

2020. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Hívő vagyok, felekezeten kívüli. Azok alapján, amit magadról írsz, nem hinném, hogy rossz ember lennél. A rosszaság nem itt kezdődik, ugyan.
2020. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Nos én nem vagyok ateista, viszont egyik ábrahámi vallásnak sem vagyok a követője.

Szerintem több van eme világban, mint az a dolog amit az ember érzékel vagy inkább amit az ember érzékelni akar.

Nem hiszem, hogy bárki is jó vagy rossz lenne, főleg azért, mert mindössze a tudományban hisz vagy egyszerűen nem érdekli a világ összetétele és az úgynevezett legfőbb filozófiai kérdésekre a válaszok.

Számomra egyik világnézet követői sem negatívak ameddig nem akarnak ártani nekem vagy olyas valakinek akik fontosak számomra vagy akik számomra védettek (állatok, gyermekek, egészséges értékrendű emberek).

Ameddig egy buliban, utcán, vonaton, bárhol az életben összefutunk és véletlenül megtudod valahogyan az én spirituális nézőpontomat és nem kezdesz el azzal zargatni, hogy ez hülyeség én nem foglak elítélni azért, mert más nézőponton vagyunk ilyen téren.

2020. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Valójában egy percig se gondoltam azt, hogy rossz ember lennék, csak mert nem hiszek olyan dologban, aminek nem biztos a létezése.

Csak érdekelt ki mit válaszol.

2020. jún. 20. 11:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!