Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mitől veszti el nálatok "egy...

Mitől veszti el nálatok "egy nagyrabecsült"tiszteletes=pap előttetek a becsületét?!?

Figyelt kérdés
Kérlek írd oda fiú vagy lány a válaszoló!!köszönöm

2020. jún. 15. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azzal, ha máshogy él, mást osztogat facebookon, mint amit egyrészt hirdet, másrészt ami SZERINTEM méltó lenne papi voltàhoz.

Pl ha facen kifigurázva kirak bibliai idézeteket, jópofizik a vallással, vagy csak szimplán nyilvánosan trágárkodik, ilyesmik.


De ezek sem olyanok, hogy "elveszti a becsületét", hiszen nem én fogom őt megítélni, meg nem is akarom, de annyit megteszek, hogy pl fenttartással kezelem azt, amit mond, meg ami mellé beáll, meg ha van más lehetőségem is, akkor nem hozzá megyek gyónni meg misére.

De ettől ő még pap, ebben a szerepében tisztelem őt meg el is fogadom természetesen.

2020. jún. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és lány /1/
2020. jún. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Volt már olyan vki aki beleesett swjat gyóntatójába papjába?!? Lásd:mmeggyónom alfred hitchcock
2020. jún. 15. 01:48
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos volt még hosszú évekkel ezelőtt - ÉS ÉDESANYÁM BELEHALT AZ OSTOBASÁGAIBA!!! (Semmiféle egészséges "szerelem" nem köthet ilyen fura teremtményekhez.)


Mindenki egyformán TASZÍT, aki kötődik ehhez az értelmetlen valláshoz. (Igen, még a hívők is. A képmutatás, a diszkrimináció, a kirekesztettség.)


Agymosás, az megy náluk. A protestánsok messze nem élnek vissza ennyire mások magánéletével - ezt tapasztaltam.

2020. jún. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Kizárólag a kérdésre: már azzal, hogy pap és máriázik. Nekem ennyi elég.
2020. jún. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

A becsületét nem veszti el a szememben, de van olyan, hogy szerintem valaki nem képviseli hitelesen az egyház tanítását, pl. "buliegyházat" csinál, vagy felhigítja a krisztusi tanítást, már-már jobban hasonlít egy színpadon bohóckodó, amerikai szektás prédikátorhoz, mint felszentelt paphoz.

Egyszer voltam olyan temetésen, ahol a pap el volt tiltva liturgikus tevékenységtől. Na, ez kicsit furcsa volt számomra, de csak a temetés miatt mentem.

Hozzáteszem, nagyon ritka az ilyen.

"Volt már olyan vki aki beleesett swjat gyóntatójába papjába?!?"

Mondjuk speciel nekem saját gyóntatóm nincs, általában mindig máshoz megyek. De akihez kb. a legtöbbször járok ő 77 éves, így nem sűrűn esnék bele. :)) Vannak egyébként velem korú, fiatal papok, de nem tudnék beleszeretni egy papba. Lehet valaki jóképű, de rájuk nem nézek úgy, mint férfiakra. Római rítusú vagyok, nekem még az is olyan idegen lenne, ha görögkatolikus papnövendék lenne a párom, pedig ők nősülhetnek szentelés előtt.

Nő válaszoló vagyok, de ez szerintem kiderült... (legalább is remélem, igaz, ma már ki tudja) :))

2020. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kevés szívében a bölcsesség.
2020. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyermekeket megrontó papok, vagy az ilyeneket felmentő pap kollégáik.
2020. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagyrabecsülésem elveszteni és a becsületét elveszteni azért két külön lépcsőfok. A nagyrabecsülésem akkor veszti el, ha úgy érzem, "csak" beszél, de nem cselekszik. Ha úgy érzem, nem reflektál a gyülekezete életére, egyszerűen csak kiáll, elmondja a kiválasztott igéhez kapcsolódó gondolatait, és ennyi - mintha nem is a gyülekezete vezetője lenne, mintha egyáltalán nem érdekelnék, akik hallgatják. Sajnos az általam ismert legtöbb lelkész ilyen volt eddig (azért szerencsére vannak kivételek).
2020. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!