Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik bármilyen földönkív...

Ha létezik bármilyen földönkívüli élet, akár értelmes is, akik lehetnek gonoszok, vagy barátságosak, akkor a földönkívüli élet azt jelentené, hogy nem létezik Isten, se túlvilág? 17/L vagyok ha számítana

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

Egyáltalán nem. A Biblia a Naprendszer teremtését írja le, és azt olvassuk, hogy a teremtéskor más világok lakói együtt örvendeztek.

Üdv. Péter

2020. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem, mert a kereszténység ma már van annyira rugalmas, hogy tudna ehhez alkalmazkodni.

A pápa már most kijelentette, hogy lehet földönkívüli élet.

2020. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Korábban én is sokat dilemmáztam ezen... Aztán egyszer csak leesett, hogy abszolút hülyeség. Semmi ok-okozati összefüggés nincs a kettő között. Miért következne az egyikből a másik? Lehet, hogy létezik földön kívüli életforma, csak még nem ismerjük, ahogyan Kolumbusz előtt Amerikát se ismerte Európa. (Illetve, javarésze nem ismerte).
2020. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért jelentené? O.o
2020. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy akkor az élet véletlen jöhetett létre, és Isten pedig kivan zárva. Mert úgy tudom, hogy Isten csak minket teremtett. a saját képére.
2020. jún. 15. 21:46
 6/9 anonim válasza:
0%
Sok földönkivüli faj álltja hogy ök hozák létre az embert. Itt au anunaki is is állitja, a Plejádiak is az északiak is. stb. Ami talán legjobb logikus megoldás azt kell nézni hogy ki hasonlit hozzánk legjobban és a plejádiak és az északiak a legjobban amik hasonlitnak ránk. messze el kell fogadni hogy 1954 töl exotikus technologiák vannak eltitkolva a világuralkodok javára hogy mi a ködben legyünk tartva és hüjitési takitka nagyon jol bevált és jol müködött de nagy változások várhatok az elkövetkező hónapokban.
2020. jún. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

6.

Nem, tévedsz!!! EZt mind csak a lumbulábiak akarták elhitetni veled, hogy eltereljék magukról a gyanút!!! :DD

2020. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azon gondolkoztam, hogy akkor az élet véletlen jöhetett létre, és Isten pedig kivan zárva."


Nem, itt most három külön kérdés keveredik :) Lássuk csak:


1. kérdés: léteznek-e földönkívüliek

2. kérdés: létezik-e Isten

3. kérdés: hogyan jött létre az élet (élővilág)


Hogyan viszonyulnak ezek egymáshoz?

Az 1. akár igaz, akár nem, láthatod, hogy a 2-3. kérdéseket nem érinti, azok akkor is nyitva maradnak, akár létezik földönkívüli élet, akár nem. De megfordítva is működik, ha létezik Isten (én hiszem, hogy igen), abból még nem következik, hogy nincs a Földön kívül is élet.


A 3. kérdés nyilván szorosan kapcsolódik az első kettőhöz, egyrészt úgy, hogy amennyiben véletlenül jött létre az élet, akkor az megtörtén(hetet)t-e más bolygón is (1. kérdés). HA véletlenül jött volna létre, még abból sem következne az, hogy ez más bolygókon is bekövetkezett, vagyis biztosan levezetni a véletlenből, hogy az "ha egyszer megtörtént, akkor megtörtént mégegyszer", nem lehet.

Másrészt pedig, amennyiben nem véletlenül jött létre az élet, akkor vajon hogyan (2. kérdés). Ez utóbbihoz kapcsolódik elvarázsolt 6. válaszoló barátunk kommentje is, mert valóban vannak ilyen "földönkívüli-teremtés" elméletek, amelyek leginkább sci-fi/ezotéria körökben kerengenek.


"Mert úgy tudom, hogy Isten csak minket teremtett. a saját képére."

Tudtommal a Biblia nem tanítja a kizárólagosságot ezzel kapcsolatban, legfeljebb a földi állatvilággal tett összehasonlításban. Egyéb módon nem foglalkozik a földönkívüli élet lehetőségével.

2020. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Ez egy nagyon összetett vallásfilozófiai kérdés. A tudósok (fizikusok pl.) nem hisznek Isten létezésében, mert a tudománnyal ez nem összeegyeztethető. Nem mondhatja a tudomány, hogy ősrobbanás volt, ha elsimeri, hogy Isten létezik. Ugyanakkor bármi előfprdulhat. Ez is, hogy az egész mindenség csak az elme szüleménye. A kvantumfizika pl. mostanában kezd rájönni arra, hogy a gondolatok elevenednek meg, de még a vonzás törvénye is azt mondja, hogy a harmadik lépés , az hiszem a 3., a hit. Bár mondhatjuk meggyőződésnek is. Tehát hinned kell benne (meg kell légy győződve), hogy amit kigondoltál, valóra válik. Ha így vizsgáljuk a dolgokat, akkor lehetséges, hogy a világegyetem, távoli galaxisok, mind csak képzelet szüleményei, és ha esetleg felfedezünk majd nem földi lényeket, lehet azok is csak a képzelet szüleményei lesznek.
2020. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!