Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az a határ, amikor el...

Hol van az a határ, amikor el veszíti az ember az üdvösségét?

Figyelt kérdés

Mennyi bűnt néz el Isten és mik azok pontosan, ami miatt még nem fordul el? Aki üdvözül, az tökéletes, hibátlan és bűn nélküli?

Van erről lista?


2020. jún. 18. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Szia,

Nincs lista, de felesleges is lenne bármilyen listát írni, ugyanis az ember nem cselekedetekből üdvözül, hanem kegyelemből, hit által:

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék." (Ef. 2:8-9)

"Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből. Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem." (Gal. 2:16).

Isten nem adhat bűnbocsánatot az embernek úgy, hogy bűnei büntetlenül maradjanak, mert ez nem a megmentését eredményezné, hanem a bűnben való megkeményedését. Azt a csodálatos megoldást választotta ezért Isten, hogy az ember bűneit nem hagyja büntetlenül, de a büntetést maga veszi magára. Ő maga szenvedi el azt a vétkes ember helyett. Úgy marad igazságos, hogy közben ingyen bocsánatot is ad. Krisztusnak, aki – mint Isten Fia és az ember Teremtője – ezt a helyettesítést vállalta, olyan kínhalált kellett elszenvednie a földön, amely a legbűnösebb ember büntetésének is megfelel, amely teljesen kielégíti a bűn igazságos megbüntetését kívánó jogosság követelményét. Így Isten megerősíti az igazság érvényességét, miközben kegyelmet gyakorol.


Üdv. Péter

2020. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De az lehetetlen, hogy nem kell semmit sem tenni az üdvösségért. Nekem azt mondták, hogy jól kell viselkedni, különben Isten elvet.
2020. jún. 18. 11:06
 3/18 A kérdező kommentje:

Itt olvastam ezt a kérdést is, például ha vért eszik az ember, akkor nem fog üdvözülni: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Mit nem szabad még tenni?

2020. jún. 18. 11:07
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia,

Bárki bármit feltételül szab a Krisztusban való hiten kívül, az sajnos félrevezet. Biztos vagyok benne, hogy számos olyan ember lesz a mennyországban aki fogyasztott vért. Egy anedota szerint a mennyben 3 meglepetés fog érni:

1. Akikről azt gondoltad, hogy ott lesznek, nem lesznek ott.

2. Akikről azt gondoltad nem lesznek ott, ott lesznek.

3. Te is ott vagy.

Nem a mi dolgunk megítélni másokat. A mi dolgunk Jézus Krisztushoz vezetni az embereket. Ő az aki képes üdvözíteni.


Üdv. Péter

2020. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nincs lista, de jól kell viselkedni. Ha tudd, hogy mi a jó és mi a rossz, akkor csináld a jót, de nincsen egy határ, ami elválaszthatná, hogy innen már nincs üdvösség. Ha a teljes szívedből a jót akarod csinálni, akkor üdvözülsz, ah nem nem, ilyen egyszerű.
2020. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tehát elég jól viselkedni. Össze kell szedni a Bibliából azokat, amik le vannak írva, ami miatt jól viselkedek és kész.

De mit csinál az, aki egy nyomortanyára születik, ott nő fel, az ottani viselkedés kultúrát tartja normálisnak, ami köszönő viszonyban sincs azzal, amit egy fejlett országban élő normálisnak és elfogadottnak tart és végig azt hiszi, hogy ő jól viselkedik?

2020. jún. 18. 11:21
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nincs olyan bűn, vagy olyan sok bűn sem amit az Isten ne tudna megbocsájtani, ha valaki azt valóban megbánja!

Igazából nem is ez, hanem az számít, hogy mi felé törekszik az ember. Ha gyenge és újból és újból vétkezik, akkor ha elismeri és fájlalja elkövetett bűnét, akkor az Isten is meg tud bocsájtani. Ha nem, mert nem ismeri el, nem is bánta meg, akkor az Isten sem tud megbocsátani!

Tehát az a lényeg, ami a szívben van, mert a szív másképpen megfogalmazva : a törekvés központunk. Ha bűntelen és irgalmas élet felé törekszünk, akkor szinte mindegy is, hogy ki meddig jutott el az üdvösség szempontjából nézve ezen az ÚTON, mert Isten a szívünket vizsgálja, és nem azt, hogy mennyi és milyen sok jót cselekedtünk! :)



"NYUGTALANÍT A KÖZELEDŐ SZÁMADÁS ÓRÁJA.

Sokat vétkeztem cselekedettel és mulasztással egyaránt. Nyugtalanít a közeledő számadás órája.


Drága Gyermekem!


Benső nyugtalanságod jogos, de csak részben. Jogos, mert sokkal boldogabban élhetnél, mint élsz jelenleg. De csak részben jogos, mert Én Jézus a szeretet körén belül mindenható Istened vagyok, aki mérhetetlenül szeretlek téged úgy, ahogy vagy, és az a vágyam, hogy ezt a szeretetemet meg is tapasztaltassam veled.


Tőlem sohasem szabad félned! Lelki sebeidre csak Nálam találhatsz gyógyulást. Aggódásaid Velem és a számadással kapcsolatban alaptalanok.


Természetes, hogy fájlalod múltad hűtlenségeit. De éppen mert fájlalod, ezáltal gyógyulsz is.


Furcsa dolgot mondok most neked. A bűnbánók az Én legkedvesebb gyermekeim. A bűntelenekkel nem tudok mit kezdeni!


Az előző bekezdést kicsit meg kell magyaráznom. Nekem nem az tetszik, ha valaki folyton kesereg, hogy ő milyen bűnös. Nem, mert az ilyen magatartás mögött legtöbbször rejtett hiúság húzódik meg. Nekem az a bűnbánó tetszik, aki éppen azzal mutatja ki saját bűneinek elismerését és helyes önértékelését, hogy nem foglalkozik annyit önmagával. Miért is foglalkozna olyannal, akit nem sokra értékel?


Inkább foglalkozik Velem. Közvetlenül úgy, hogy Bibliából, imakönyvekből, hittankönyvekből egyre több ismeretet szerez Rólam, közvetve pedig úgy, hogy – mivel Én mindenkiben benne vagyok rászoruló módon, – ott segít másokon és másoknak, ahol éppen lehetősége van erre.


Az ilyeneket nemcsak meggyógyítom, nemcsak megbocsátom bűneiket. Ettől nem lennének jobbak. Az ilyeneket ÚJJÁ TEREMTEM! És ez a LÉNYEG! Az Én országomban nem olyanok vannak, akik bűnösök ugyan, csupán az Én jó szívem miatt megbocsátattak bűneik. Nem. Az Én országomban ÚJ TEREMTMÉNYEK vannak. ÚJJÁ SZÜLETETTEK!


Azokkal, akik a földi életükben bűnteleneknek gondolják magukat, azokkal azért nem tudok mit kezdeni, mert azok meg vannak elégedve önmagukkal, és egész életük abban merül ki, hogy mások is legyenek velük megelégedve. S ha azt tapasztalják, hogy ez nem megy, akkor szerintük mindenki rossz, csak éppen ők nem. Ezek vannak abban a Szentlélek elleni bűnben, melyre nincs bocsánat sem a földön, sem a másvilágon, s mivel igényük sincs az újjászületésre, hát ezért nem tudok velük mit kezdeni. Hiába szeretem őket, ez számukra nem boldogító, mert önzésük vakságában nem látnak rá arra, hogy hogyan tudnának másokat szolgálni.


Téged újjá tudlak teremteni. Ne félj hát! Mérhetetlen szeretetem által képes vagy békém és boldogságom befogadására. Örülj Nekem a jelenben! Ez sokkal hasznosabb, mint az, ha siránkozol múltbeli magadon! Én valóban örülök neked. És örülnek neked az ég angyalai is. Akiket te nem fogadtál el, azok örömmel fogadnak el téged, s ennek örülnöd kell. Ne félj hát! Nemcsak számon tartom hajad szálait, de szeretem mindazt, ami kapcsolatban van veled. A múltadat is szeretem, mert anélkül most nem szólhatnék így neked, s te nem vigasztalódhatnál szavaim által. Bízzál Bennem!


Megáldalak BÉKÉMMEL, SZERETETEMMEL, ÖRÖMÖMMEL!"

Jézus; A HANG - könyv 466

2020. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Érdekes írás, köszönöm, bár még mindig nem értem akkor a vér kérdését.
2020. jún. 18. 13:34
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Isten azért adta nekünk a tízparancsolat, hogy az egy útmutató legyen az életünkben, egy segítség.

Ha igyekszel betartani a tízparancsolatot, Szentségekhez járulsz és imádkozol, akkor nagy valószínűleg meg lesz annak a gyümölcse! :)

2020. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy csak valószínűleg.
2020. jún. 18. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!