Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mondta el ès kiknek ès mit...

Ki mondta el ès kiknek ès mit mondott el,ès amit elmondott kitől hallotta ès mièrt gyülölte a világ,azokat akik hallgatták Őt?

Figyelt kérdés
János.17:14."Elmondtam nekik mindazt,amit te mondtál,de a világ gyülőli őket,mert ők nem rèsze a világnak,mint ahogy èn sem vagyok rèsze a világnak".

2020. jún. 19. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
János 17:1-ben megtudod
2020. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amúgyis tudod,hiszen szándlkosan nagy betűvel írtad az Őt.Nincsen kettős vesszőm szóval nem tudtam avval írni.
2020. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
számítógépemen
2020. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1,2,3.Ezek nem válaszok.

Kèrdés kritikák amit a szabály nem nyugtáz!

2020. jún. 19. 18:14
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Anarchisták.
2020. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:

Szia János 14:21-25

"Az szeret engem, aki ismeri a parancsaimat, és teljesíti azokat. Aki pedig engem szeret, azt szeretni fogja az én Atyám, és én is szeretni fogom őt, és lehetővé teszem neki, hogy igazán megismerjen.”

Júdás – nem az Iskariót – megkérdezte tőle: „Uram, mi történt, hogy nekünk teszed lehetővé, hogy igazán megismerjünk, és nem a világnak?”

Jézus ezt válaszolta neki: „Ha valaki szeret engem, megfogadja a szavaimat, és az Atyám szeretni fogja őt. Az Atyámmal elmegyünk hozzá, és együtt fogunk lakni vele. Aki nem szeret engem, nem fogadja meg a szavaimat. A szavaim, amelyeket most hallotok, nem tőlem vannak, hanem az Atyától, aki küldött engem.

Ezekről addig beszélek nektek, míg veletek vagyok."

"Ki mondta el ès kiknek(Krisztus mondta el a tanítványainak) ès mit mondott el(azt, amit az Atyjától tudott),ès amit elmondott kitől hallotta("Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom,) ès mièrt gyülölte a világ(Nekik adtam a szavadat, de a világ gyűlölte őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak),azokat akik hallgatták Őt?"

2020. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na,hát mèg is kaptam választ amik a bibliai idèzetek alapján

igazolva van.

2020. jún. 19. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez már megint valami kamu kérdés edgár?

Egyébként Jézus mondta és a 12 apostoláról van szó benne.

2020. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8.Ès az utalások napjainkra+a szövegkörnyezet?

A feleleted hiányos,mondani kamu,megèr 15%-ot.

2020. jún. 20. 09:50
 10/15 anonim ***** válasza:

A feleltem nem hiányos, tökéletesen megválaszoltam. Jézus mondta és a 12 apostolra vonatkozik. Hiszen előtte olvashatod:

"Amíg velük voltam, megtartottam őket nevedben, akiket nekem adtál. Megőriztem őket, és senki más nem veszett el közülük, csak a kárhozat fia, hogy az Írás beteljesedjék."


Kik közül vesztett el egyet? Természetesen apostolai közül Júdást. Vagy te másként ismered a történetet edgár? A 15%-os meg egyedül te vagy itt, több accounttal is.

2020. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!