Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben, de félek,...

Hiszek Istenben, de félek, hogy visszafog utasítani Jézus engem amikor váratlanul megjelenik a világvégével! Sajnos nehezen hiszek benne. Mit csináljak? Lehet, hogy a biblai csak egy mese! =( senki sem tudja az igazat... :/

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 23:12
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a like :) Amúgy nem vagyok álmos, a karantén alatt sokat aludtam suli nélkül :D Mit gondolsz, Isten nem halott? Van erről egy film is. Megéri megnézni. És az Otthonunk című filmet is.
2020. jún. 21. 01:09
 22/30 anonim ***** válasza:
78%

Halott vagy nem halott, nem azt kell benne szeretni, hogy ő egy Isten és létezik. Egy eltorzult gondolkodású rossz indulatú diktátort nem kell szeretni, aki irracionálisan és igazságtalanul dönt. Szóval nem számíthat a rang, ha őszinte szeretetről beszélünk.

Az igaz és tökéletes szeretet kölcsönös és szívből jön. Amikor azt mondják a keresztények, hogy mindenkit szeretni kell, nem azt jelenti, hogy imádd azokat, akik ártanak neked. És azt sem, hogy hülye legyél és engedd, hogy kihasználjanak. Nem feltétlen kell mindenkit közel engedni magadhoz, hanem a lényeg, hogy a döntéseidben ott van a jó indulat, a közös jó lét keresése és nem a rombolás és áskálódás. Az erőszak elkerülése a cél.

Pl. Paddy And The Rats koncerten nem kapcsolod ki az áramot és nem lopod el a barátodtól a sört, hogy a másik megverje.

Ha veszekedsz a tesóddal ő nem hipózza ki a pólódat, hogy lássa ahogy felvágod az ereidet...

A lényeg, hogy nem számít elsődlegesen, hogy valami teremtő létezik. Hanem az, hogy ha létezik, akkor milyen valójában.

Mivel Isten senkinek sem jelent meg, ezért nem ismerheted személyesen.

És szerintem ő sem várja el, hogy egy személyt imádj. Valójában Istent akkor ismered, ha közös az értékrendetek.

Tehát nem az számít, hogy miket beszélsz, hogyan jár a szád, mit hitetsz el másokkal vagy magaddal, hanem hogy milyen ember vagy.

Neked és a környezetednek is az számít, hogy te ki vagy. Hogy majd a halál után mi lesz meglátjuk. De akinek nincs soha jelenje, annak múltja sem lesz.

2020. jún. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

A filmeket majd valamikor megnézem. Hirtelen most nem emlékszem, hogy láttam-e. De te ne maradj fent sokáig, mert nem egészséges. 1 óra után már kifejezetten rossz ha nem alszol. Meg fogod érezni hosszútávon. Ha egészségben rögtön nem is, de koncentrációban biztosan.


Szóval szép álmokat aludj jól :)

(jó volt beszélni veled. Bocsi, hogy eltűntem, csak mosakodtam és lassú vagyok).

2020. jún. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem gond. Válasz külldés után tényleg megyek aludni :D

Remélem Hawkingnak és a tudománynak nincs igaza abban, hogy nincs Isten se túlvilág, se biblia. Mert akkor az élet értelmetlen lenne. Az utolsó csillag is elpusztul, és az utolsó energia után, az élet is megsemmisül. És így a történelem is elfog tűnni, senki sem fogja hallani, és emlékezni a sikolyra... Örök csend. Sztem esélyesebb van arra, hogy lesz vmi azután! :) Meg a filmekben is azt mondják, hogy mikor leszületsz a Földre, akkor teljesen elfelejted, hogy mi volt. És így nincs bizonyíték sajna! :) És te utálod a kígyót és az elsőkre akik hallgatak rá és ettek almából? Amúgy Isten miért csinálta meg az Ős fát? Ha ő minden6ó akkor tudta hogy mi lesz nem? Vagy bízni akart a gyermekeiben?

2020. jún. 21. 01:51
 25/30 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a tanulság fontos a történetben. Hogy a tetteinknek következménye van és gondoljuk át, hogy kinek hiszünk és miért.

A "tudomány" pedig sosem bizonyította, hogy nincs Isten. (persze azt sem, hogy van).


"Amúgy Isten miért csinálta meg az Ős fát?"

Mert kellett neki vagy másnak. Még az is lehet, hogy a megrongálásával felrobbant a paradicsom. Jó ez túlzás :)


"Ha ő minden6ó akkor tudta hogy mi lesz nem?"

Szerintem nem. Mivel a jövő nincs megírva, nem létezik. Nem a megírt jövő felé halad a világ, hanem ha hozol egy döntést, abból alakul.

Ez nem Isten lekicsinyítése. Isten látja-e a jövőt, amit nem írt meg? Pont olyan kérdés, hogy tud-e a kék egyszerre piros és kék lenni?


"Vagy bízni akart a gyermekeiben?"

Szerintem csak nem robotokat akart, hanem önálló döntésekkel rendelkező társakat. És nem jó és rossz közötti döntésen van a lényeg. Hanem a világ színes, nem kell egyformának lennünk...

2020. jún. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
58%

Ha senki sem tudná az igazat, akkor a Bibliában szereplő események, és igéretek, szavak titokban maradnának. Illetve nem kerültek volna leirásra.

Jézus a következőket mondta Isten szaváról:

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság.

Jézus itt imában kéri az Atyját, hogy szentelje meg a követőit, tanitványait az igazsággal, ami a szavában van.

Ebből jól látható, hogy vannak akik méltóak rá, hogy megtudják az igazat, és megmondják másoknak is.

Jézus nem azt mondta a Bibliáról, hogy mese.

Ennek ellenére sokan annak tekintik, és amikor az idő eljön, valóban ellesznek utasitva. Kivéve, akik nem komolytalankodtak sten szavával, és élték a keresztény eletet.

2020. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor én is belső konfliktusba keveredtem emiatt. Sokszor volt, hogy arra kerestem bizonyítékot, hogy Isten nem létezik, mert akkor könnyebb lenne az életem és kihasználhatnék embereket, hogy jól érezzem maga. De mivel Isten létét nem lehet bizonyítani, úgy ahogy a nem létét sem, azért ez egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy kiválasztod az egyik lehetőséget és a másikat teljesen elveted. Én azt választottam ,hogy hiszek Istenben, akármilyen nagy kétség is merüljön fel. Jézus is azt mondta, hogy boldog az, aki nem lát és hisz.
2020. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Jézusban annyi szeretet van, amit még én sem tudok elképzelni. Amint a szeretetre figyel valaki, nem utasítja el. Hát még az olyanokat, mint te. Nincs mitől félj.
2020. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Ugye? Te is érzed már a világvégét. Ez is lehet egy jel nem?
2020. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
nem érzem.
2020. jún. 23. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!