Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus Biblia. Ki írta?

Bubuka317 kérdése:

Katolikus Biblia. Ki írta?

Figyelt kérdés

Találtam itthon egyet. A konyvek kozottt...én katolikus vagyok..semmifelekepp nem szeretnek mas fajta konyvet kiolvasni..tudom sokba hasonlit a biblia.

Kàroli Gàspàr ìrta. nem talalok cikket rola..hogy o most katolikus volt e ...

Koszi a valaszokat


2020. jún. 21. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A Biblia tanulmányozása előtt el kellene végezni a 8 általánost.
2020. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ember nem kerdezhet semmit. Egybol jonnek a vasarnapi kotekedok.

Nem a kerdesemre adtal valaszt...de azert koszonom :)

2020. jún. 21. 17:15
 3/7 belapus ***** válasza:
100%
Károli nem katolikus volt, hanem református lelkipásztor, de övé az első fennmaradt magyar nyelvű biblia fordítás.
2020. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Kb. 55 ember írta Isten ihletésére.Nem kamu!Mózes,Márk,Lukács,János,Máté,a másik János,Malakiás,Habakukk,Zakariás,Ézsaiás,Jónás,Dániel,Jeremiás,Józsua,Ruth stb.
2020. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Itt van az összes könyv: [link]
2020. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Úgy tudom, hogy a Szent István társulat forditotta. 1975-ben

DE az első Katolikus Bibliát egy JEzsuita szerzetes Forditotta, mert A katolikus egyház ellen indított reformációt szerette volna gyengiteni.

A tridenti zsinattal kezdetét vette az ellenreformáció, melynek élen járó harcosai a jezsuiták voltak, élükön Pázmány Péter esztergomi érsekkel. A Biblia fordítását Szántó (Arator) István 1600-ban kezdte meg, de kézirata elveszett a Bocskai-felkelés alatt és 1608-ban kezdett újra hozzálátni a munkához.

Tőle függetlenül Káldi György jezsuita szerzetes is lefordította a Bibliát, Pázmány Péter megbízásából

2020. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Javaslom ezen az oldalon olvasd, ha neten szeretnéd:

[link]


Károli protestáns fordítás, ráadásul a sokadik revíziónak nem sok köze van az eredeteihez már.

2020. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!