Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A közbenjáró szentek hogyan...

A közbenjáró szentek hogyan járnak közben Istennél?

Figyelt kérdés
Mária rászólhat Jézusra?

2020. jún. 23. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Egészen másról van szó. Egészen más a jelentése a "közbenjárásnak".


[link]

2020. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem.

A közbenjáró, egyetlen egy valaki Isten és emberek között.

2020. jún. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem fáradt vagy TE is. Menjél szépen aludni, Kisfiam.

Aláirás: Szerető anyád

2020. jún. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez pont olyan, mintha én a szomszédot küldeném apámhoz, ha akarok valamit, hogy szóljon már neki. Ez arról szól, hogy a katolikusok azt hiszik, hogy őket nem hallgatja meg Isten és mást kell megkérni arra, hogy ugyan bökdösse meg már a fater oldalát az érdekében. Nevetséges és szánalmas is egyben.
2020. jún. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

4.

Hát nem olyan. Ez csk neked tűnik annak, mert nem látsz egy elrendezés mögé.

Az ember méltatlanná vált, hogy Isten meghallgassa, Jézus oldotta fel ezt.

2020. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Ezt te állítod, de nem a Biblia, ami Isten szava.


De ha igazad is lenne, akkor is magatok ellen beszélsz, mert ha Jézus feloldotta, akkor minden ember szólhat hozzá nyugodtan. Amúgy mindig elképedek azon, hogy mit össze nem hazudik a katolikus tanítás a híveknek.

2020. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Tévedsz kedves Barátom, Messze nem vagyok sem katolikus, sem református.

De hogy lásd a Biblia a Tanú rá:

(1Timóteusz 2:5, 6) 5 Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus, egy ember, 6 aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért,. . .

(János 14:13, 14) 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy a Fiú dicsőítse az Atyát. 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.

Minden kérést, imát, Jézus nevében intézünk az Atyjához.

A feloldást pedig nem úgy kell érteni, hogy akkor nincs szükség Jézusra.

Sőt, pont hogy az Ő közbenjárása az amit figyelembe vesz Isten.

2020. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Hiszel az ilyesmiben? Te azt hiszed a Menny egy hely ahol járkálnak kis fehér ruhás emberkék meg angyalkák?

A teremtő szellemi lény, mindenható erejűélek, aki nincs sehol, de mindenhol ott van.

2020. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Imádkoznak értünk Istenhez. De én azt nem hiszem azért hogy minden szent. Állítólag van mindennek egy védőszentje és mindig a megfelelőhöz kell imádkozni de ez is olyan...inkább Szent Hagyomány, nem Bibliai dolog. A Szent Hagyományokat eggyutt kell a Bibliában kezelni. De mint református én se hiszem egészen hogy minden szent itt áll neked és csak kéred és meghallgat. Esetleg Szűz Mária.
2021. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!