Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány közbenjáró van Isten és...

Hány közbenjáró van Isten és ember között, akit kérhetünk és imádkozhatunk hozzá segítségért?

Figyelt kérdés
2019. márc. 25. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen értelemben. Ha megkérsz engem, hogy imádkozzam érted, akkor én is egy közbenjáró leszek érted. Az apostolok is folyamatosan kérték a híveket, hogy imádkozzanak értük, tehát azok az imádkozó hívők is közbenjárók voltak. Sőt Jézus szerint angyalok is lehetnek közbenjárók, lásd amikor a gyermekek őrangyalairól beszélt.
2019. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy. Jézus. Fordulj hozzá bizalommal.
2019. márc. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Zöld kezet adtam mind a két válaszra. De akkor Timóteus első levelében miért írja azt a Biblia, hogy egy közbenjáró van csak?
2019. márc. 25. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert Jézus ezen egyedi közbenjárása a kereszthalálában valósult meg, ilyen nem volt és nem is lesz még egy. Tehát ebből a szempontból egy. Ha tovább olvasod a mondatot, "aki odaadta önmagát váltságul mindenkiért", akkor egyértelműen látszik, hogy mire gondol Pál apostol.

Viszont bárki lehet közbenjáró, aki imádkozik másokért.

2019. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

"De akkor Timóteus első levelében miért írja azt a Biblia, hogy egy közbenjáró van csak?"

Nincs is értelme más közbenjárónak. Minek kérjek meg mást az imára, ha magam is közvetlenül imádkozhatok Jézushoz?

2019. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Ha valóban nincs értelme, az apostolok miért kérték oly sokszor a hívek közbenjárását?


Róm 15,30

Kérlek benneteket, testvérek, a mi Urunk, Jézus Krisztusra s a Szentlélek szeretetére, legyetek segítségemre: imádkozzatok értem Istenhez

2Kor 1,11

De ti is segítsetek: imádkozzatok értünk, hogy a nekünk jutott kegyelemért sokak ajkáról szálljon fel hála a nevünkben.

Kol 4,3

Imádkozzatok egyúttal értünk is, hogy az Isten tárja fel előttünk az ajtót, hogy beszélhessünk, s Krisztus titkát, ami miatt bilincsbe is vertek

1Tessz 5,25

Testvérek, imádkozzatok értünk is!

2Tessz 3,1

Végül, imádkozzatok értünk, testvérek, hogy az Úr szava terjedjen, és dicsőségre jusson, mint nálatok is


Csak hogy alig néhány példát idézzek.


Feltételezem, hogy a csodákat művelő és vértanúságot szenvedő apostolok nem kicsit voltak közelebb Istenhez, mint én vagy akár te. Még is szüntelenül kérték az egyszerű, hozzánk hasonló hívek imáit. Persze mindenki azt tesz, amit akar.

2019. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Közbenjárásra azért van szükség. Mert amit többen szeretnének, az nagyobb valószínűséggel valósul meg. A többség győz elven.
2019. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Isten az ima meghallgatását senkire sem bízta. A Biblia is ugy nevezi őt, mint az ' Ima Meghallgatója'
2019. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!