Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetséges, hogy egy...

Hogyan lehetséges, hogy egy tökéletes lény tökéletlen teremt? Ez már régóta piszkálja az agyam ha én tökéletes programozó lennék és csinálnék egy programot akkor ha tökéletes vagyok hogyan ronthatnám el mivel tökéletes vagyok nincs véletlen hiba...

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Irigyellek, hogy van időd ilyeneken gondolkodni.
2020. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%
Honnan tudod, h tokeletes a teremto leny?
2020. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2 es Nem én állítom. Ezért tiltott ki annó a pap nem tudott válaszolni csak elterelni a szót vagy csak mert az ennyi..
2020. jún. 30. 13:33
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Erre más sem fog tudni válaszolni.
2020. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%
Először nem ártana ha tanulmányoznád a főbb vallásokat, mert egyik sem állítja hogy Isten tökéletes élőlényeket akart teremteni ebben a világban. Pontosabb olyan értelemben tökéleteset amire te gondolsz. Feltételezem azt érted hiba alatt hogy miért betegszünk meg, mért sérülünk meg, miért halunk meg, stb. Hát az a helyzet hogy ezek nem hibák hanem a te példáddal élve, a program részei. Tehát ez a világ nem azért ilyen mert hibázott a programozó hanem mert ilyenre lett tervezve.
2020. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Tudod, egy tökéletes lény működéséből következik, hogy csak és kizárólag tökéleteset fog alkotni.
2020. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Az ember lelke tökéletes bármilyen rossz testben is születik meg. Isten nem teremt selejtet a világ viszont messze van a tökéletestől.
2020. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

"Tudod, egy tökéletes lény működéséből következik, hogy csak és kizárólag tökéleteset fog alkotni."


Ezt nem tudom honnan vetted. Ha én fel tudok építeni egy felhőkarcolót, nem építhetek vályogkunyhót?

2020. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

A Tökéletességet, nem csak Fizikai értelemben kell figyelembe venni, hanem szellemi értelemben is.

Ádáméknak mindenük meg volt. Élelmük, egészségük, gondolkodó képességük, helyes vezetést kaptak. Ádámék elsősorban a rossz szellemiségük, gondolkodásuk által hozták be a "bünt a világba", ami kihatással lett a fizikai egészségükre is.

A Rossz dolgok kigondolása, a fejben dől el, nem a májban, vagy a lábszár csontban. Talán igy megérted.

2020. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ha én fel tudok építeni egy felhőkarcolót"

Te mitől lennél tökéletes?


"nem építhetek vályogkunyhót?"

Egy tökéletes lénynek a működéséből következik, hogy csak tökéleteset alkot. Ez lehet felhőkarcoló vagy vályogkunyhó is - MINDKETTŐ tökéletes lesz.


"szellemi értelemben is."

Valóban. Tehát NINCSEN "rossz szellemiség"!

ÉS fizikai értelemben IS! Tehát a testük is tökéletes volt! A mai élőlények teste NEM az!

2020. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!