Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetséges, hogy egy...

Hogyan lehetséges, hogy egy tökéletes lény tökéletlen teremt? Ez már régóta piszkálja az agyam ha én tökéletes programozó lennék és csinálnék egy programot akkor ha tökéletes vagyok hogyan ronthatnám el mivel tökéletes vagyok nincs véletlen hiba...

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 11:51
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
A tökéletes az mit jelent? Ez relatív de elvileg a hívők szemébe isten tökéletes minden szempontból tehát ha isten tökéletes nem vét hibát nem akar egy tökéletlent teremteni mivel annak semmi haszna csak a gond van vele ez a vályogkunyhó hasonlat nem álja meg a helyét nem az a lényeg mit építész vedd úgy te magad vagy a tökéletesség akkor még az a vályogkunyhó is tökéletes lessz... Igazából csak a hívőkre vagyok kíváncsi mert tudom számukra ez egy ilyesztő kérdés mert szerintem még maga a pápa se tudna erre egyenes választ adni csak valami kitérőt vagy mert mindenkit szeret de a szeretet nem egyenlő a tökéleteségel a világba ying&yang vagy akár a sötét anyagot venném alapul nincs semmi ami ne lenne tökéletes több vallást tanulmányoztam már talán a buddhizmus a legnormálisabb
2020. júl. 3. 08:27
 22/24 anonim ***** válasza:

"Ez relatív"

Nem. A tökéletesség mindig abszolút. A "relatíve tökéletes", az NEM tökéletes!

2020. júl. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdező te nem tanulmányoztál semmilyen vallást. Mert ha tényleg megtetted volna akkor nem teszel fel ilyen kérdést. Ezek tipikusan tudatlan ateisták kérdései. Még arra sem válaszoltál mit értesz tökéletes ember alatt és arra sem, mi a hiba. Milyen hibát vétett szerinted Isten?
2020. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23. Ez meg a vallásosok válasza ha nem tudnak választ adni híd el jóval több vallást tanulmányoztam mint amiről te hallasz életedbe
2020. júl. 14. 06:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!