Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallásúak! Szerintetem...

Zsidó vallásúak! Szerintetem Jézus miért nem felel meg a próféták által leírt Messiásnak?

Figyelt kérdés
2020. jún. 30. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem vagyok zsidó, de szerinted miért felel meg? Kábé semmi sem történt azonkívül, hogy létrejött egy új vallás. Elméletileg feloldozott a bűneink alól vagy mi, de hogy ez pontosan mit takar, azt egy keresztény sem tudta eddig megmondani nekem.
2020. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

A zsidóknak már előre megvolt egy személyleírásuk a Messiásról.

"Kábé semmi sem történt azonkívül, hogy létrejött egy új vallás."

Ha Neked ennyi maradt meg az egész Jézus-sztoriról, az szerintem gáz.

"Elméletileg feloldozott a bűneink alól vagy mi, de hogy ez pontosan mit takar, azt egy keresztény sem tudta eddig megmondani nekem."

Azt takarja, hogy az emberben van rossz indulat is, gondolom ezt már tapasztaltad. A rossz indulat rossz cselekedetet szül, ezt hívjuk bűnnek. A bűnért büntetés jár, gondolom ezt is tapasztaltad már - ez az Isten törvényében is így működik. Jézus bevállalta, hogy az egész emberiség helyett vállalja a bűnért járó büntetést, így már senkinek nem kell ezt elszenvedni. Csupán annyit kell tennünk, hogy elfogadjuk ezt az ajándékot, amiért nekünk semmit az égadta világon nem kellett tegyünk. Aki pedig nem hatalmazza fel Jézust arra, hogy helyettesévé tegye a büntetésnél, annak nyilván saját maga kell majd elhordozza a szenvedéseket. Ennyire egyszerű.

2020. jún. 30. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer olvastam itt egy zsidó kommentet, ahol le volt írva pontosan, hogy miért is nem fogadják el. Ha jól emlékszem, akkor szerintük már az Ószövetségben sem igaz a prófécia, ami Jézust vetíti előre. Szerintük annak más a szövege.
2020. júl. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Így utólag pl azért, mert meghalt, a Messíás nem hal meg. Aki meghalt, az épp azért nem lehetett Messiás.
2020. júl. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivan a meghalással?
2020. júl. 2. 13:00
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Maimonides szerint a Messíás nem hal meg.
2020. júl. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Jézus feltámadt a halálból. A szemtanúk a kivégzést is vállalták érte... nem hiszem, hogy egy olyanért vállalták volna a halált, akit nem láttak a halála után élve. Ők találkoztak a feltámadott Jézussal. Ő él!

2020. júl. 8. 00:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon egyszeru a dolog, dolgoztam egyutt zsidokkal Amerikaban ezert tudom: szimplán Jezus nem kiraly leszarmazott. Marpedig az irasok megmondjam, hogy a Messias David hazabol valo, es kiralyi valaki. Jezus anyja egyszeru lany volt Nazaretben, apja, Jozsef pedig acs. Tobb szempontnak is meg kellene felelnie, de most azok nem ugranak be.
2020. júl. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

"Marpedig az irasok megmondjam, hogy a Messias David hazabol valo, es kiralyi valaki."

Jézus Dávid házából származik. Dávid pedig király volt.

2020. júl. 17. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez csak 1 feltetel.
2020. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!