Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én szerintem sátán a...

Kornikus00 kérdése:

Csak én szerintem sátán a muzulmán hit vezetője? Vagyis ő irányítja a hátérből a követőid? Mennyire elképzelhető hogy mohamed prófétát is megtévesztette? És ennek vallásnak van egy antikrisztus szaga? Mit gondoltok? Muzulmánok ti is hozzászólhattok?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
A Buddhistákat, a muszlimokat, és még tengernyi embert ő vezet. "Isten nevében".
2020. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Nem lehet egy napon említeni Buddhát és Mohamedet. Miféle próféta az aki kardal és szekérrel jön?


Mohamed volt a történelem legegyértelműbb hamis prófétája, egyszer azt állította hogy az arab pogány istendégek al-Lāt és al-‘Uzzá és Manāt továbbítják az imákat Istenhez, vagyis szabad imádkozni hozzájuk, majd később Mohamed azt mondta, hogy a Sátán mondotta vele ezt.

Ez benne van Mohamed korábbi biográfiáiban al-Wāqidītől, Ibn Sa'dtól and Ibn Ishaqtól, és al-Tabarī tafsirjában (a tafsir az arab szó az egzegézisre).

2020. júl. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Ha igaz, amit Mohamed állított, akkor bizonyosan a sátán működött közre, aki Gábrielnek adta ki magát:

"De még ha mi, vagy akár az égből egy angyal hirdetne is nektek más evangéliumot, mint amit hirdettünk nektek, kivetett legyen!"


Viszont azt is elképzelhetőnek tartom, hogy Mohamed egy nagyon okos és rendkívül rafinált ember volt, aki felismerte hogy egy tisztán monoteista vallással könnyen egyesítheti az egymással hadakozó arab törzseket, s ha ennek magát prófétának kiadva sikerül élére állnia, akkor nagy hatalomra tehet szert, amivel meghatározhatja a történelmet is. Mondjuk ez is elég sátáni terv a részéről.

2020. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!