Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény közegben élők, ti...

Keresztény közegben élők, ti mit gondoltok arról, ha valaki (nyilván szintén vallásos, nem olyan, akinek semmit nem jelent az adott név) a Bibliában (részint) negatív töltetű személyről nevezi el a gyermekét?

Figyelt kérdés

Káin, Dávid, Péter, Delila, ilyenekre gondolok.

Ti adnátok ilyen neveket a gyermeketeknek?



2020. júl. 8. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Nem, egy keresztény sosem adna ilyen nevet a gyerekének, hogy Péter vagy Dávid. Ja de, igen. Pl dávid mészárlásai azok jó dolgok voltak. A káin nyilván negatív, a keresztények csak arról nevezik el a gyerekeket akiket jónak gondolnak. Káin rossz, úgyhogy nincs ilyen nevű gyerek.


Megjegyzem mivel keresztény kulturkörben élünk ezért a Káin név annak is gáz lenne aki nem keresztény.


Egy Delila nevű csajjal egyszer smároltam, az elég jó volt és nem akadtam fenn a nevén.

2020. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
te vagy az 1, Sámson?
2020. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy Dávid nevű ismerősöm van, és nem gondoltam, hogy negativ töltetű lenne a név miatt. Egyébként pedig mindenki olyan nevet ad a gyermekének amilyet gondol. Esetleg a környezet hajlamos arra, hogy a negativ történések miatt, gúny tárgyává tegyen másokat.
2020. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi erővel Mária Magdolnának vagy Pálnak se nevezze senki a gyerekét.

Mária Magdolna ugyanis prostituált volt, Pál (Saul) keresztényüldöző, szent Ágoston pedig egy kicsapongó életet élő homokos /semmi bajom a melegekkel egyébként/.

Mégis szentek lettek, mert jó útra tértek

Dániel is sok negatív dolgot tett, ennek ellenére visszatalált Istenhez.

Más részt, attól még, hogy egy bizonyos név viselői közül van 1-2 ember, aki nem szimpatikus, negatív számomra, nem jelenti azt, hogy a többinek is ilyen a személyisége.

Szilviából/Adriennből/Péterből is ismerek normális embereket, és olyanokat is, akiket a hátam közepébe sem kívánnék.

2020. júl. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem Lucifernek nevezi részemről rendben van.
2020. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Dávid nem lehet negatív töltetű személy az összes hibája ellenére sem. Ha elolvasod az életét a Bibliából, magad is rájöhetsz erre. Azon az 1139 helyen, ahol a Dávid név jelenik meg, mindig ugyanarra a személyre utalnak vele, vagyis Izrael második királyára, illetve arra, akit Dávid olykor jelképesen ábrázolt: ’Jézus Krisztusra, a Dávid fiára’ Máté 1:1.

Ez a pásztor, zenész, költő, katona, államférfi, próféta és király igen fontos szerepet tölt be a Héber Iratokban. Odaadóan küzdött a harcmezőn, kitartott a nehézségek közepette, erős és rettenthetetlen vezető és parancsnok volt, mégis elég alázatos ahhoz, hogy elismerje a hibáit, és megbánja súlyos bűneit; gyöngéd könyörületet és irgalmat tudott mutatni, szerette az igazságot és az igazságosságot, és mindenekelőtt feltétel nélkül bízott Istenében, Jehovában.

2020. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja, hogy ki volt az adott személy, akkor simán (mert pl. nem gyakorolja a vallását).

Engem nem érdekel, ki hogy nevezi a gyerekét, de én sosem adnék ilyen nevet egy gyereknek.

2020. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!