Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz keresztények! Helyes...

Igaz keresztények! Helyes cselekedet-e szerintetek az Úristen nevét szörnyülködés kifejezésére használnia egy kereszténynek?

Figyelt kérdés

Istenkáromlásnak számít-e a fent leírt cselekedet?

Keresztények válaszát várom, köszönöm!



2016. dec. 29. 11:07
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Igen. A Tízparancsolat világos: "Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi." (2Móz 20:7)


Ez sajnos sokaknál rossz szokás. Én mindig szóváteszem, ha hallom.


Hallottam már olyat, hogy valaki úgy szoktatta le a barátját erről, hogy amikor azt mondta "Úristen", akkor az ő nevét is hasonló stílusban adta elő, pl. "Kovácsdani!" Hatásos volt... :-)


Üdv. Péter

2016. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen Péter!

NAGYON HASZNOS a válaszod!

2016. dec. 29. 11:20
 3/49 anonim ***** válasza:
83%
Nem helyes. De ettől még nem lesz valaki rossz ember. És fordítva is igaz. Azért mert valaki nem teszi ezt, attól még nem biztos, hogy jó ember.
2016. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Pietrosol ***** válasza:
31%

Szia!


Konkrétan mire gondolsz? Leírnál egy ilyen helyzetet?

2016. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
97%
Pietrosol! Úristen! Nem hiszem, hogy nem hallottál még ilyet! ;-)
2016. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 Pietrosol ***** válasza:
49%

#5!


Nem a szóra vagyok kíváncsi(azt sejtettem), hanem a szituációra, amelyben elhangzik.

2016. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
97%
Pietrosol, ez pontosan egy ilyen szituáció volt :D
2016. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 imakommandós ***** válasza:
40%
Szörnyülködésre helytelen és bűn kimondani Isten és Jézus nevét is, mert azt is szokták. HEz hiábavaló felvétele a névnek. De váratlan vészhelyzetben ha hitből mondják ki, akkor életet vagy testi épséget menthet. Mert ez a szív legmélyebb bizalmából fakadó segitségül hívása Istennek arra a helyzetre.
2016. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm az eddigi válaszokat!



A szituációt valóban jól ábrázolta a hozzászóló az egyik válaszával, de írok én is néhány példát.


Az "Úristen" kifejezést ~ jellel fogom helyettesíteni, mert én nem szeretném Őt káromolni.


"~, hogy lehetsz ilyen hülye?"

"~, hát még ezt sem érted?"


Nem szeretetteljes formában hangzott el Isten neve véleményem szerint azokban a helyzetekben, amikor úgy fejezte ki magát az illető, vagy hasonlóan ahhoz, ahogy fentebb idéztem.


Nem is hálát adott Istennek.


Azt értem, hogy segítségkéréskor, hálálkodáskor vagy bizonyos helyzetekben, amikor szükséges Isten nevét kimondani vagy gondolni, akkor hasznos Isten és Jézus nevének hangos kimondása, de úgy érzem, hogy a fenti, idézett helyzet egészen más. Tele negatív érzelmekkel, lekezeléssel.


Mi a véleményetek?


Írjatok még, nagyon köszi!

2016. dec. 29. 12:10
 10/49 Pietrosol ***** válasza:
13%

Kérdező!


Azért kérdeztem, mert ez helyzetfüggő és ezt a körmét a klaviatúrán koptatni idejáró G.T sem értette meg. Egyébként az HÉTSZENTSÉG, hogy a pejoratív értelem is a nyelvünkben él, de OLTÁRI jó, hogy mindenki kapásból a rosszra gondol, mintha Istennek tulajdonítaná a tapasztalt szörnyűséget, aki kimondja, hogy 'ÚRISTEN'. Miért ne lehetne ez egy rövidített kérés, mintha azt mondaná-segítsÉG!

2016. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!