Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki milyen vallású itt?

Ki milyen vallású itt?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy milyen arányban vannak jelen ezen az oldalon a vallások. Aki szavaz,egy kicsit írjon is a vallásáról! Előre is köszönöm!

2020. júl. 10. 19:47
A kérdező szavazást indított:
Kereszténység
Iszlám
Zsidóság
Buddhizmus
Sintoizmus
Hindu
Természetvallás
Sátánizmus
Más
Ateista,stb.
63 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

A Biblia Istenét képviselem, a kinevezett királyának pedig Jézust ismerem el, ezért keresztény vagyok. Isten nem támogat vallásokat, vagy vallásköziséget. Egy imádatot hozott létre a Teremtő, egységben és rendben.

Jó lehet az emberek itt a gyakorin, nem ismerik el Jehova Tanúit kereszténynek, mert nem Jézust tartjuk a Mindenhó Istennek, Aki létrehozta az életet.

2020. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mansour ***** válasza:
35%
Kvázi-keresztény, némi hindu és buddhista beütéssel, egy kis természetvallási romantikával fűszerezve, tradicionalista alapon tálalva.
2020. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
87%

1.


Ki nem bírnád térítés nélkül!

2020. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Neo-protestáns-Pünkösdi karizmatikus keresztény
2020. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

3


Nem Téritek. Elmondtam a saját álláspontomat a kérdéssel kapcsolatban.

Keresztény vagyok, de nem a Történelmi, vagy világhoz tartozó kereszténységhez kapcsolódva.

Ha szeretet lenne benned, nem keresnél lehetőséget a hibákra.

2020. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Vidiripi


Hiszek a mennyei Atyában aki mindennek a teremtője és az Ő Fiában az Úr Jézus Krisztusban aki a Megváltója minden embernek!

És hiszem azt is hogy Isten soha nem használt fel szervezetet azért hogy az a szócsöve legyen! A Bibliában olvasható Isten kinyilatkoztatása. Isten és ember között pedig csak egyetlen közvetítő van az Úr Jézus Krisztus.

2020. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjem buddhista, én református. Nem térít egyikünk sem, mert ritka primitív dolognak tartjuk a vallás ráerőszakolását másokra.
2020. júl. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Katolikus keresztény vagyok a római rítusban.

Hosszú lenne magunkról írni, röviden összefoglalva:

Hiszek az egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében.

Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idő kezdete előtt. Isten az Istentől, világosság a világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől. Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű és minden általa lett.

Értünk emberekért, a mi üdvösségünkért, leszállott a mennyből. Megtestesült a Szentlélek erejéből Szűz Máriától és emberré lett.

Poncius Pilátus alatt értünk keresztre feszítették, kínhalált szenvedett és eltemették. Harmadnapra föltámadott az Írások szerint, fölment a mennybe, ott ül az Atyának jobbján, de újra eljön dicsőségben ítélni élőket és holtakat és országának nem lesz vége.

Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben, aki az Atyától és a Fiútól származik, akit éppúgy imádunk és dicsőítünk mint az Atyát és a Fiút, Ő szólt a próféták szavával.

Hiszek az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházban.

Vallom az egy keresztséget a bűnök bocsánatára. Várom a holtak föltámadását és az eljövendő örök életet.


Ez a mi hitünk, ez az Anyaszentegyház hite, amit boldogan vallunk Jézus Krisztusban.

2020. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pünkösdi-karizmatikus vagyok.
2020. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!