Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy került Jèzus születèsnapj...

Hogy került Jèzus születèsnapja december huszonötödikère?

Figyelt kérdés

Az alábbi link szerint egy másik ünnepre tette a nyugati egyház,dec.25-re Jèzus születèsèt.A kèt ünnep közül melyik az igazi?

[link]



2020. júl. 11. 19:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
24.-én ünnepeljük Isten kegyelmét. Nem 25.-én. Sose értettem miért kell a rosszindulatot még hazugsággal is tetézni.
2020. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Ha élt és meghalt, akkor valamikor meg kellett születnie, nem? :D Ehhez már ész kell.
2020. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1.Jèzus születèsèről van a kèrdès dec.25-ről.

A kèrdès mièrt rosszindulatú mièrt nem kèrdezhetem meg amikor nem tiszta nekem Jèzus születèse,a napisten napja ès mèg sorolhatnám.

2020. júl. 11. 21:22
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt a napisten napja december 21. Másrészt a kegyelem születését december 24.-én ünnepeljük. Azt sem tudod már mibe köss bele Edgár rosszindulatodban. Még az időpontok sem stimmelnek, de téged ez messze nem érdekel!
2020. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

#3

Mondj egyetlen olyan napot az évben, amikor nem volt valami ókori pogány ünnep valamelyik népnek, vallásnak éppen. Nem fog menni, de hajrá.

2020. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4.Olvasd el a fenti linket.


Tisztelettel.István

2020. júl. 11. 22:35
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
A hatalomra jutott egyházak, akik eltértek Jézus és az első apostolok helyes tanitásától megalkudtak, hogy hatalmon maradhassanak. Belevetették magukat a világba, és a politikai hatalmakkal szövetkeztek, Biblia ellenes módon.
2020. júl. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

#7

Mert megünnepelték a megváltó születését, valóban, mily gonoszság ennek az eseménynek az ünneplése, milyen gonosz szív lakozhat azokban, akik ünneppel örvendenek Krisztus születésén, szörnyű.

2020. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%

8.


Nézd kedves válaszoló. Itt nem gonosz szivről van szó, hanem Isten helyes imádatától való eltéréstől. Tudod sokan nem gondolnak bele a mélységébe, az Istennek járó imádat helyes módjának.

Ahogy Jézus mondta, nem ismerik az Atyját, aki küldte Őt.

Vajon mennyire tisztelem Isten? És itt most nem Jézusról beszélek, hanem a világegyetem alkotójáról, aki létrehozta a mindenséget, az életet, és köztük Jézust is.

Nézz önmagadba: Mikor engedte meg bármikor Isten büntetés nélkül, hogy a népe belekeveredjen más népek hagyományaiba? Az életükkel játszottak.


Azt mondod Tiszeled, és szereted a meváltódat. Valóban? Hogyan engedheti meg egy keresztény magának, hogy más népek hagyományaival mossa össze akár Isten, akár a megváltó személyét, arról már nem is beszélve, hogy még a hamis születési dátumot is becsesnek tartják. Hát ennyire tiszteled a megváltódat, hogy nem akkor ünnepled, amikor valóban megszületett. Téged becsaptak, és a hazugságot dicsőited.

Mit éreznél, ha az egyik Barátod tiszteletlenül megmásitaná a születési adataidat? Vajon ez a Barát kedvel téged, és minden apró részletét tiszteli az életednek?


Isten miért csak a Fia halálának időpontját adta meg percre pontosan? Micsoda tiszteletlen Atyja van Jézusnak...

Egyébként pedig Jézus másr jóval előtte létezett, és nem ünnepelte a valódi születés napját, az égben sem.

A Földön pedig a Zsidók, pogány szokásnak tartották ezt, és Ők maguk sem tartottak ilyen ünnepet.

És Jézus Atyja? Ő róla mikor emlékszik meg valaki? vagy mikor gondolnak Rá valaha is, hogy szeressék és tiszteljék ŐT.

Istent félre tolták, és Jézus megváltói szerepe miatt, magasabb pozicióba került az Atyjánál. Neki mutatnak be imádatot, és az Ő élete a fontosabb, miközben Jézus pedig az Atyja dicsőségét emelte ki, és arra Tanoitott mindenkit, hogy Neki adjanak Hálát.

2020. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 tgt ***** válasza:
39%
Mithrász, a római császárkor egyik legnagyobb istene a legenda szerint december 25-én született, egy szűztől. Később – a kereszténység államvallássá válásakor – ünnepének ellensúlyozására Jézus születését december 25-re tették.
2020. júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!