Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus Krisztus megváltását,ki...

Jèzus Krisztus megváltását,ki nyerheti el?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 16:56
1 2
 11/17 MBbpg ***** válasza:
34%

Vegyük csak át a kegyelem-cselekedetek témát..

Cselekedetekből nem lehet megigazulni. Ez tuti. Mindenkinek szüksége van kegyelemre, mert mindenki vétkezett.

Vízkeresztségkor azonban az ember kap egy új természetet. Ahogy Pál mondja: Krisztussal együtt megfeszíttettem, élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus. Krisztus bűn nélkül élt, és ezzel az új természettel mi is tudunk. A #10es a Jakabból idézett, de emellett Jézus is említi, hogy aki szereti, az megtartja az Ő beszédeit, valamint ezen felül Pál is mondja, hogy: "Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen? Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?"

Róma 6:1‭-‬2

És:

"Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen. Avagy nem tudjátok, hogy a kinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, a kinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?"

Róma 6:15‭-‬16

Láthatjuk tehát, a megigazulás, üdvösség abszolút kegyelem, kiérdemelhetetlen, de keresztényként nem élhetünk bűnben! Ha bűnt cselekszünk, a bűn szolgái leszünk, azt pedig ugyebár tudjuk, hogy nem lehet két úrnak szolgálni. (De mint említettem, kegyelem nélkül nem tudjuk eltemetni az óembert!)

2020. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
18%
Te tudod.
2020. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
4%
Milyen cselekedete volt a latornak? Semmi, csak a hit. Mégis megmenekült. Vagy akkor Isten személyválogató vagy igazságtalan, hogy valakitől a maximumot várja el, míg másnak elég csak annyi, amit a lator tett?
2020. júl. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%

A latornak már nem volt lehetősége bizonyitani. Azonban felismerte Jézus személyében Isten küldöttjét.

egyébként pedig, kérlek mond már el, hogy a cselekedetek könyve, miért iródott? Mit tartalmaz? A Többi iratokkal együttesen, tele vannak tettekkel, a tanitványok feladatot végeztek, megszervezték a gyülekezetet, és oktatásban részesitették az embereket, akik késöbb tovább adták ezt az oktatást másoknak, tehát nem tétlenkedtek.

Ellenben hogyan szaporodott volna a keresztények száma? Az apostolok nem voltak sokan, de akiket tanitottak, azoknak volt lehetőségük utazni, vagy beszélni másoknak.

(Cselekedetek 6:7) 7 Ennélfogva az Isten szava tovább növekedett, és a tanítványok száma igencsak sokasodott Jeruzsálemben, és a papoknak nagy sokasága kezdett engedelmeskedni a hitnek.

(Cselekedetek 2:40–42) 40 És sok egyéb szóval is alaposan tanúskodott, és tovább buzdította őket, ezt mondva: „Meneküljetek ki ebből az elferdült nemzedékből!” 41 Akik tehát szívesen fogadták a szavát, megkeresztelkedtek, és azon a napon mintegy háromezer lélek csatlakozott hozzájuk. 42 És továbbra is az apostolok tanításának és az egymással való osztozásnak, az étkezéseknek és az imáknak szentelték magukat.

(Cselekedetek 4:4) 4 De sokan hittek azok közül, akik figyeltek a beszédre, és a férfiak száma mintegy ötezerre emelkedett.


Láthatod, hogy akik tanitványok lettek, azok folytatták tették azt a feladatot, amit a Tanitójuk, A Tanitványokból, tanitók lettek...


A lator Megmenekült? Mitől? Meghalt, mert a törvény szerint hibát követett el. DE Jézus igéretett tett neki, hogy feltámadásban részesiti, amikor elkezdődik a milleniumi uralma.

Ezt pedig ne hasonlitsd ahhoz, hogy nem kell semmit csinálni azoknak, akik életben vannak és lehetőségük van bizonyitani, hogy keresztény életet élnek.Azok akiknek valamiért nem volt lehetőségük állást foglalni, azok is feltámadásban részesülnek.

TE pedig ezt szeretnéd belemagyarázni abba, hogy akiknek pedig van lehetőségük, azoknak sem kell semmit csinálni.

Az irások szerint a keresztények száma igy gyarapszik, hogy beszélnek Róla azok másoknak, akik már megkeresztelkedtek.

Ellenben hogyan gyarapitod az Úr vagyonát?

2020. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyítani??? Hol van a Bibliában az, hogy bizonyítani kell? Hol van az leírva, hogy milyen cselekedetek alapján veszítheti el az ember az üdvösséget? Egyáltalán hol van leírva az, hogy el lehet veszíteni azzal, hogy nem viselkedik megfelelően az ember?


Milyen mázlista a lator, hogy nem kellett neki tenni semmit, nem? 😂

2020. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 MBbpg ***** válasza:
100%

#15 Sehol nincs írva, hogy bizonyítani kell.

Az viszont benne van, hogy a hit cselekedetek nélkül halott (tehát nem elég csupán hinni, a hitünknek megfelelően kell élni)

Az szintén benne van a Bibliában, hogy kegyelem van, de nem élhetünk bűnben.

Javaslom olvasásra a Jakab 2-t, és a Róma 6-ot (ráadásul Jézus is mondja, hogy a fát a gyümölcséről ismerik meg, és jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt)

2020. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Talán nem olvastad még az evangéliumokat sem?

"Távozzatok tőlem, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készült. Mert éheztem és nem adtatok enni, szomjaztam és nem adtatok inni, idegen voltam és nem fogadtatok be, mezítelen voltam és nem öltöztettetek föl, beteg voltam és fogságban, és nem látogattatok meg engem."


Ők nem viselkedtek megfelelően.

2020. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!