Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most ki Jèzus?Isten,Krisztus,I...

Most ki Jèzus?Isten,Krisztus,Isten Fia,három istensèg egyik tagja,vagy az ègi Királyság Királya a Biblia szerint?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 18:03
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
Mit akarsz még tudni?
2020. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:
8.Honnan tudod?Mondj egy pèldát.
2020. júl. 14. 19:58
 13/54 anonim ***** válasza:
33%

Ez a kérdés azért nehéz, mert ahány vallás, annyi féle képpen fogják neked megválaszolni. Én művelt embernek tartom magam, elolvastam a Bibliát nem 1x, s nem csak magyarul olvastam, hanem még több nyelven is. Tehát nem kérkedve, de szerintem ismerem olyan jól mint az itt válaszolók nagy része.

A Biblia szerint Jézus Isten Fia, ő a Krisztus és Isten küldte el (ennélfogva nem lehet egyenlő vele). Többször kijelentette, hogy az Atyja küldte, az Atyja akaratát teszi, imádkozott hozzá, kijelentette, hogy az Atyja nagyobb, stb. Mielőtt valaki belekötne, hogy "emberként mondta", minden mást is emberként mondott :)

A Szentháromság egy eretnek tanítás, a Bibliában 0x szerepel a megnevezés, és olyat sem tálalunk a Bibliában, hogy a Szentlélek isten lenne.

Persze a vallásos fanatikusok szeretik kitekerni, de ez az igazság. A Biblia szerint Jézus Krisztus az Isten Fia, ő maga is egy Isten, de NEM egyenrangú az Atyjával. A Szentlélekröl meg -mint írtam- egyáltalán nem ír olyasmit a Biblia, hogy isten lenne. Lehet lepontozni.

2020. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
71%
Na pont volt erről egy kérdés, hogy a jehovások három istenségről beszélnek. Ott hevesen tagadták ezt a szektások, s edgár bizonyítja, hogy tényleg így van.
2020. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:
11 A fenti kèrdèsre a választ.
2020. júl. 14. 19:59
 16/54 anonim ***** válasza:
46%

Látom nagy a katyvasz:) egyszer majd kibogozzátok.


Segítek:


Atya, Fiú, Szent Lélek. Mind hárman egy lényegű Isten.

A Fiú az Ószövetségben Krisztusként szerepel-Jézus Krisztus csak megtestesülésekor lett a neve, de az ószövben mind végig az Atya mellett volt, ahogy a Szent Lélek is.Krisztus szólt Mózeshez is.

Jelen pillanatban csak a Szent Lélek van a földön-Ő a közvetítő a mai nap is, és tesz bizonyságot most is, ma is az emberein keresztül.. Az Atyához kizárólag Jézus Krisztuson keresztül lehet eljutni.


Szerintem egyelőre elég, hogy kicsit tisztuljon a dolog.

2020. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
24%

Gyermekeim,most valami csúnyát fogok tenni...


[link]

2020. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Bocsánat... #17 voltam
2020. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem teljesen mindegy mit írunk egy olyan embernek, aki félvállról veszi Jézus krisztusi mivoltját. Ez jól mutatja, hogy nulla az ismerete, még a legalapvetőbb sincs meg.
2020. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

13 *Én művelt embernek tartom magam, elolvastam a Bibliát nem 1x, s nem csak magyarul olvastam, hanem még több nyelven is.


Nem kétlem, hogy az vagy. Egy valamin viszont igen elcsodálkozom, hogy ha te többször is elolvastad, akkor hogy hogy nem jutottál még el arra a pontra, hogy megcselekedd azt amit Jézus mond, és ami ahhoz szükséges, hogy eljuss Jézushoz?


Hiszen többször kellett hogy olvasd:


2Kor 3,6

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.


És nem csak ezt, hanem ezt is:


Máté 3-


13. Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.

14. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

16. És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

17. És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.



Kit szolgálsz? Gondolom ez a rész is ismerős:


Apcsel 8-


9.

Egy Simon nevű ember pedig már előbb gyakorolta abban a városban az ördögi tudományt és elámította Samária népét, magát valami nagynak állítván:

10.

Kire mindnyájan figyeltek, kicsinytől nagyig, mondván: Ez az Istennek ama nagy ereje!

11.

Azért figyeltek pedig rá, mert sok időn át az ördögi mesterségekkel elámította őket.

12.

De miután hittek Filepnek, a ki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala, megkeresztelkedének mind férfiak, mind asszonyok.

13.

És Simon maga is hűn, és megkeresztelkedvén, Fileppel tarta; és látván, hogy jelek és nagy erők lesznek, álmélkodik vala.

14.

Mikor pedig meghallották a jeruzsálemi apostolok, hogy Samária bevette az Isten ígéjét, elküldék azokhoz Pétert és Jánost;

15.

Kik mikor lementek, könyörögtek érettük, hogy vegyenek Szent Lelket:

16.

Mert még senkire azok közül nem szállott rá, csak meg voltak keresztelve az Úr Jézus nevére.

17.

Akkor kezeiket reájuk veték, és vőnek Szent Lelket.

18.

Mikor pedig látta Simon, hogy az apostolok kézrátétele által adatik a Szent Lélek, megkínálá őket pénzzel,

19.

Mondván: Adjátok nékem is ezt a hatalmat, hogy valakire vetem kezeimet, Szent Lelket vegyen.

20.

De Péter monda néki: A te pénzed veled együtt veszszen el, mivel azt gondoltad, hogy az Istennek ajándéka pénzen megvehető.

21.

Nincsen néked részed, sem örökséged e dologban, mert a te szíved nem igaz az Isten előtt.

22.

Térj meg azért ezen gonoszságodból, és kérjed az Istent, ha talán megbocsáttatik néked szívednek gondolatja.

23.

Mert látom, hogy te keserűséges méregben és álnokságnak kötelékében leledzel.

24.

Felelvén pedig Simon, monda: Könyörögjetek ti énérettem az Úrnak, hogy semmi azokból, a miket mondtatok, reám ne jőjjön.

2020. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!