Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Shaolin szerzetesek Pacifist...

A Shaolin szerzetesek Pacifisták, de akkor Kung Fu-t miért tanulnak?

Figyelt kérdés

A Kung Fu olyan harcművészet melyben egyes elemek igen is halálosak. Olyan pontokat vagy képes eltalálni amikből nehezen vagy egyáltalán nem gyógyul fel az ellenfél.


Nem vagyok szakértő, de rokonom Wing tsun-ozik.


2010. aug. 3. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
És szerinted a kung fu arról szól, hogy hogyan igázzák le a világot, vagy inkább egy filozófia része?
2010. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Filozófia és egyben harc művészet.

De nem érted a kérdést.


Ne értsetek félre imádom a harcművészeteket, csak azt nem értem,hogyha a Shaolin szerzetesek óvják az életet akkor miért tanulnak, tanítanak olyat amivel el lehet azt venni.

2010. aug. 3. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Félreérted a dolgot...egy olyan ember, aki csak egész életében meditál, az is megöl egy szempillantás alatt...minél jobban megnő az elméd ereje, annál könnyebben "végzel" ki egy olyat, akinek szűkebb a tudata...

például kungfus a kungfus ellen már nem olyan könnyű. ez olyan dolog, hogy automatice tudatába kerülsz, de nem azt jelenti, hogy azért tanulod, hogy ölj...lelki egyensúly...ez a lényeg csak a kungfuban is. Szóval a lelki egyensúlyra törekvést tanulják...de ennek a "mellékhatása" az iszonyatos gyilkoló erő is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megélezi a kést, hogy jó éles legyen. Nem akar ő még csak húst se szeletelni vele, de tudja, mennyivel jobb morzsa nélkül vágni a kenyérszerűséget...
2010. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a pacifisták nem a háború ellenesek? Mert szerintem igen, és így magát a kérdést nem értem, nem gondolnám, hogy a shaolin szerzetesek azért tanulnának Kung-Fut, hogy aztán mondjuk háborút indítsanak Kína ellen. Vicces maga a gondolat is.

Szerintem semmi összeférhetetlen nincs a kettő között sőt az összefüggést sem látom.

Egyébként pedig attól, hogy erőszak ellenző valaki, kése is lehet, holott késsel szerintem több embert öltek meg az évezredek során, mint mondjuk atombombával.

2010. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!