Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tűrték a szüleitek...

Hogy tűrték a szüleitek amikor megtudták hogy papok szerzetesek lesztek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát mindenki nem lesz pap, megszerzetes. De először úgy hallottam akik ilyen helyzetben voltak, hogy a szülők tiltakoztak, mármint aki katolikus pap akart lenni. Féltek hogy nem lesz unokájuk, később elfogadták a helyzetet. Kezd el puhitani őket.De olyan ismerősöm is volt aki pap volt, később kilépett és lett családja.
2011. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megkaptam a szent papságot szüleim jelen voltak a felszentelésemen és nagyon örültek neki, ez egy családi ünnep is volt egyúttal.


Persze én nem katolikus vagyok, így a szülők számára általában érthetően kellemetlen cölibátus intézménye rám nem vonatkozik. El tudom képzelni, hogy ez katolikus szülőknél fájdalmat okoz, különösen ha hitük nem is annyira erős, inkább csak vasárnapi keresztények.

2011. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!