Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy magyarázod a Jelenèsek.17...

Hogy magyarázod a Jelenèsek.17:15?

Figyelt kérdés
Jelenèsek.17:15."Mèg ezt is mondta nekem:A vizek,amelyeket láttál,ahol a prostituált ül,nèpeket,tömegeket,nemzeteket ès nyelveket jelentenek"

2020. júl. 19. 18:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
67%

Lehet nem írtad, hogy nem jó, de ettől még csúnyán le lett pontozva.

Így pedig minek törjem magam, hogy jobban kifejtem, amikor úgy is csak lepontozást kapok érte? Értelmetlen.

2020. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Èn nem pontoztalak se fel se le.
2020. júl. 19. 22:54
 23/39 anonim ***** válasza:
40%

"Amiket írtál, azokat hol írja a Biblia?"

A 18. fejezet folytatja a parázna sorsának további részleteit.

A nagy vadállat az emberi hatalmakat, uralmakat jelenti. Most még olyan szoros kapcsolat van közöttük, hogy sokak számára lehetetlennek tűnik, hogy a vallások ellen lépjenek fel a politikai hatalmak.

Azonban elkerüli a figyelmüket az a vers ami tény, hogy maga Isten fogja a szivükbe, hogy ezt tegyék.

(Jelenések 17:16, 17) 16 A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat meg fogják gyűlölni a prostituáltat, kifosztják és meztelenné teszik, megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt. 17 Mert Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák a célját, . . .

(Jelenések 17:18) 18 Az asszony pedig, akit láttál, azt a nagy várost jelenti, mely a föld királyai felett uralkodik.”

(Jelenések 18:3) 3 Mert az összes nemzet áldozatul esett a szenvedélye borának, a szexuális erkölcstelensége borának. A föld királyai pedig erkölcstelenséget követtek el vele, és a föld kereskedői meggazdagodtak a szégyentelen fényűzésének köszönhetően.”

(Jelenések 18:11–13) 11 A föld kereskedői is sírnak és keseregnek miatta, mert senki sincs már, aki megvegye teljes árukészletüket, 12 az arany, ezüst, drágakő, gyöngy, finom lenvászon, selyem, bíbor- és skarlátszínű szövet teljes árukészletét, és mindent, ami illatos fából van, és mindenféle elefántcsontból, értékes fából, rézből, vasból és márványból készült tárgyat, 13 továbbá fahéjat, indiai fűszert, füstölőszert, illatos olajat, tömjént, bort, olívaolajat, . . .


Ezek a versek jól igazolják, hogy a vallások, akik ilyen anyagú kegytárgyakat, anyagokat használtak, nem fogják venni, mert nem lesz ok.

Hiszen a vallásokat meszüntették.

A további versek is határozottan a vallásokra utal.

(Jelenések 18:22–24) 22 Nem hallatszik benned többé hárfás énekesek hangja, zenészek, fuvolások és trombitások hangja. Egyetlen mesterség kézművesét sem találják benned soha többé, és malomkő hangja sem hallatszik benned már soha. 23 Többé nem világít benned lámpafény, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé, mert kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, és mert azzal, hogy spiritizmussal foglalkoztál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”


Az esküvök amelyeket kötöttek ezekben, megszűnik. S a vers Rá illik azokra, akik miatt háborukban, és egyéb okok miatt emberéleteket oltottak ki szövetkezve, és megáldva az uralkodók háborúit.

2020. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
84%
A jelenések könyve ezen része abszolút érthető, a parázna asszony a keresztényellenes világ megszemélyesítése.
2020. júl. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
94%

"Ezek a versek jól igazolják, hogy a vallások, akik ilyen anyagú kegytárgyakat, anyagokat használtak, nem fogják venni, mert nem lesz ok."

Továbbra se ír semmi hasonlót. Idézd már ezt a részt, ahol ténylegesen ezt írja.

2020. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
27%

25.


A versek különböző alapanyagokat sorolnak fel, amit használnak a vallások.

Nem tudom, hogy miért nem látod ezeket? Árúkészletekről beszél, amiket a kereskedők vesznek-eladnak, mert ezeket használják a vallásokban. PL: faragott elefántok, szobrok, amik sokaknak elengedhetetlen kelléke a vallásukban. Buddha szobrok, Jézus-Mária szobrok, keleti-törzsi vallásokban is vannak kegytárgyak, amik ilyen anyagokból készülnek.

A papi ruhák anyagai, a Bibor, bársony, anyagból készültek, A Réz, és egyéb tárgyak a templom ékes elemei az oltároknál.

A Házasságkötések különböző vallások épületeiben, Templomokban, ahol kon koncerteket is rendeznek.

2020. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
58%

26# akkor folytassuk ezt a logikát:

"és malomkő hangja sem hallatszik benned már soha"


Bűnös parázna mindenki, aki fehér kenyeret eszik.

2020. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
79%

#26

Nem, ott egyszerűen ókori luxuscikkeket sorol. Továbbra sincs benne semmi olyasmi, amit te írsz. Kérlek arra írj verset, amiben az van, amit állítasz, ne pedig mellébeszélj. Még csak faragott elefánt se szerepel benne. Te trollkodsz engem ezekkel, vagy tényleg szándékolt célod Isten szavának meghamisítása?

2020. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
33%

Ókori?

Kedves Barátom, János nem a múlt luxus cikkeiről ir, hanem az utolsó napokban zajló eseményekről. Ezekben a fejezetekben Isten megbünteti a vallásokat, amire a Politikai, emberi uralmakat fogja felhasználni.

A malomról pedig utána nézhetsz, hogy sok egyháznak voltak malmai, amiket nem csak örlésre használtak, hanem a közösségek épületeként, megbeszéléseket folytattak, vagy miséket is tartottak. Sőt nem egy malom egyházi épitészeti stilusként van számon tartva.

2020. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
79%

#29

Egyáltalán nem vagyok a barátod, tehát ne kezd így.

Olvastad egyáltalán a Jelenések könyvét? Mert láthatóan nem, hiszen rögtön az első mondat:

"Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet Isten adott neki, hogy szolgáinak megmutassa mindazt, aminek csakhamar meg kell történnie."


De ara továbbra se feleltél, amit kérdeztem, vagy nem találsz olyan verset? Mert ez így édes kevés, hogy meghamisítva Isten szavát olyanokat írsz hozzá, amik ott nem szerepeltek, de engem ennél jobban érdekelne, amit a Szentírás valóban állít.


"A malomról pedig utána nézhetsz, hogy sok egyháznak voltak malmai, amiket nem csak örlésre használtak..."

Mi van? A malmokat csak gabona őrlésére használták. Honnan szeded ezt a sok hülyeséget?


"Sőt nem egy malom egyházi épitészeti stilusként van számon tartva."

Lol. Erre mutass is már példát, mert tanultam művészttörténetet is, de ilyet bizony nem. Egyébként a malmot nem én hoztam fel, kérlek jelezd, hogy mikor kinek felelsz.

2020. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!