Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek melyik a kedvenc bibliai...

Kinek melyik a kedvenc bibliai verse?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Izajás könyvéből:

"Ne félj, mert megváltalak; neveden szólítalak: az enyém vagy."

2020. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Filippi 4:6,7

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem tárjátok kéréseiteket Isten elé könyörgéssel és hálaadással. Így az Isten békéje, mely minden emberi gondolkodást felülmúl, meg fogja őrizni a szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által"

2020. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők, Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


Róma 8:38‭-‬39

2020. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ésa. 41.14

Ne félj, férgecske Jákób, maroknyi Izráel, én megsegítlek, szól az Úr, a te megváltód, * Izráelnek Szentje!

2020. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ézsaiás próféta könyve » 1. fejezet

10

Halljátok az Úrnak beszédét, Sodoma fejedelmei, és vedd füleidbe Istenünk tanítását, Gomora népe!

11

Mire való nékem véres áldozataitoknak sokasága? ezt mondja az Úr; megelégeltem a kosok egészen égőáldozatait és a hízlalt barmok kövérét; s a tulkok, bárányok és bakok vérében nem gyönyörködöm;

12

Ha eljöttök, hogy színem előtt megjelenjetek, ki kivánja azt tőletek, hogy pitvarimat tapossátok?

13

Ne hozzatok többé hazug ételáldozatot, a jó illattétel útálat előttem; újhold, szombat s ünnepre-felhívás: bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek.

14

Újholdaitokat és ünnepeiteket gyűlöli lelkem; terhemre vannak, elfáradtam viselni.

15

És ha kiterjesztitek kezeiteket, elrejtem szemeimet előletek; sőt ha megsokasítjátok is az imádságot, én meg nem hallgatom: vérrel rakvák kezeitek.

16

Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17

Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

18

No jertek, törvénykezzünk, azt mondja az Úr! ha bűneitek skárlátpirosak, hófehérek lesznek, és ha vérszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek, mint a gyapjú.

19

Ha engedelemmel hallgatándotok, e föld javaival éltek;

20

És ha vonakodtok, sőt pártot üttök, fegyver emészt meg; mert az Úr szája szólt!

21

Mint lett paráznává a hív város! teljes vala jogossággal, igazság lakozott benne, és most gyilkosok!

22

Ezüstöd salakká lett, tiszta borod vízzel elegyítve:

23

Fejedelmid megátalkodottak és lopóknak társai; mind szereti az ajándékot és vesztegetést hajhász, árvát nem pártolnak, és az özvegy ügye nem kerül eléjök.

24

Ezért azt mondja az Úr, a seregeknek Ura, Izráel erős Istene: Jaj! mert vígasztalást veszek háborgatóimon, és bosszút állok ellenségimen!

25

És kezemet ellened fordítom, és kiolvasztom mintegy lúggal salakodat, és eltávolítom minden ólmodat;

26

És adok néked oly birákat, mint régen, és oly tanácsosokat, mint kezdetben, s ekkor azt mondják te néked: ez igaz város, ez hív város.

27

Sion jogosság által váltatik meg, és megtérői igazság által;

28

De elvesznek a bűnösök és gonoszok egyetemben, s megemésztetnek, akik az Urat elhagyták.

29

Mert szégyen éri őket a cserfákért, amelyekben gyönyörködétek, és pirulni fogtok a kertek miatt, amelyeket kedveltek;

30

És hasonlatosok lesztek az elhullott levelű terpentinfához, és a víz nélkül való kerthez:

31

És csepüvé lesz az erős, és munkája szikrává: mindketten égni fognak, és oltójok nem lészen.

2020. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jeremiás próféta könyve » 23. fejezet

21

Nem küldöttem e prófétákat, de ők futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak.

22

Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna őket az ő gonosz útaikról, és az ő cselekedetöknek gonoszságától.

23

Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?

24

Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.

25

Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26

Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27

Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28

A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.

29

Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?

30

Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.

31

Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!

32

Ímé, én a prófétákra támadok, akik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.

2020. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
(Mikeás 7:7–10) 7 Én viszont Jehovára figyelek szüntelen. Megmentő Istenemre várakozom. Meghall engem az én Istenem. 8 Ne ujjongj fölöttem, ellenségem! Bár elestem, fel fogok kelni; bár sötétségben lakom, Jehova a világosságom lesz. 9 Jehova haragját hordozom, mert vétkeztem ellene, mígnem eljár peres ügyemben, és igazságot szolgáltat nekem. Kivezet engem a világosságra, meglátom az ő igazságosságát. 10 Ellenségem is látni fogja ezt, és szégyen borítja majd azt, aki így szólt hozzám: „Hol van Jehova, a te Istened?” Saját szememmel fogom nézni őt. Összetiporják majd, mint az utca sarát.
2020. júl. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Vajon mi rosszat mondtam? Na mindegy.
2020. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Joel 2-


23.

Ti is, Sionnak fiai! örvendezzetek és vígadjatok az Úrban, a ti Istenetekben; mert megadja néktek az esőt igazság szerint, és korai és kései esőt hullat néktek az első hónapban.

24.

És megtelnek a csűrök gabonával, és bőven öntik a sajtók a mustot és az olajat.

25.

És kipótolom néktek az esztendőket, a melyeket tönkre tett a szöcskő, a cserebogár és a hernyó és a sáska; az én nagy seregem, a melyet reátok küldöttem.

26.

És esztek bőven és megelégesztek, és magasztaljátok az Úrnak, a ti Isteneteknek nevét, a ki csodálatosan cselekedett veletek, és soha többé nem pironkodik az én népem.

27.

És megtudjátok, hogy az Izráel között vagyok én, és hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek és nincs más! És soha többé nem pironkodik az én népem.

28.

És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.

29.

Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.

30.

És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat.

31.

A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.

32.

De mindaz, a ki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, a mint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, a kiket elhí az Úr!

2020. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Tizen sok éve ezt kaptam:


Ézsaiás 54-

Ésaiás próféta könyve 54. rész


1.

Ujjongj te meddő, ki nem szűltél, ujjongva énekelj és kiálts, ki nem vajudtál, mert többek az elhagyottnak fiai a férjnél való fiainál, azt mondja az Úr.

2.

Szélesítsd ki a sátorod helyét, és hajlékidnak kárpitjait terjeszszék ki; ne tiltsd meg; nyújtsd meg köteleidet, és erősítsd meg szegeidet.

3.

Mert mind jobb-, mind balkézre kiterjedsz, és magod népeket vesz örökségbe, és puszta városokat megnépesítnek.

4.

Ne félj, mert meg nem szégyenülsz, és ne pirulj, mert meg nem gyaláztatol, mert ifjúságod szégyenéről elfeledkezel, és özvegységednek gyalázatáról többé meg nem emlékezel.

5.

Mert férjed a te Teremtőd, seregeknek Ura az Ő neve, és megváltód Izráelnek Szentje, az egész föld Istenének hívattatik.

6.

Mert mint elhagyott és fájó lelkű asszonyt hív téged az Úr, és mint megvetett ifjú asszonyt; ezt mondja Istened:

7.

Egy rövid szempillantásig elhagytalak, és nagy irgalmassággal egybegyűjtlek;

8.

Búsulásom felbuzdultában elrejtém orczámat egy pillantásig előled, és örök irgalmassággal könyörülök rajtad; ezt mondja megváltó Urad.

9.

Mert úgy lesz ez nékem, mint a Noé özönvize; miként megesküvém, hogy nem megy át többé Noé özönvize e földön, úgy esküszöm meg, hogy rád többé nem haragszom, és téged meg nem feddelek.

10.

Mert a hegyek eltávoznak, és a halmok megrendülnek; de az én irgalmasságom tőled el nem távozik, és békességem szövetsége meg nem rendül, így szól könyörülő Urad.


És: bekövetkezett az utolsó szóig.

2020. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!